Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми живее в измислен свят.
Здравейте, пиша много често проблемите си тук и виждам, че има полза.
Значи то не е точно мой проблем, но се чувствам задължена да го споделя с вас и да чуя мненията ви.
Аз съм на 13 години имам приятелки, да може и да не са много, но ги има. Та така едната от приятелките ми живее в измислян свят. Зарибена е по facebook по- точно по фейк профилите там. Тя неспира да прави фейк профили и да чати с непознати хора, да прави по +50 харесвания на снимките и статусите. Намеквала съм и да не се занимава с тези фейк профили, а да влиза в нейния. Тя направо се забравя сама с този facebook, забравя й нас (приятелките й). Когато бяхме малки нямаше тези facebook-ци и подобни глупости. Аз искам да сме си както преди да си пишем и разговаряме, а не тази приятелка да говори за фейк профилите си колко харесвания има на снимката и подобни. Не знам как да я измъкна от този измислян свят. Имам чувството, че тя няма собствен живот.
Моля дайте ми съвет как да я измъкна от там и да спре да се занимава с фейк профили.

Коментари

1.   Не се притеснявай, още сте малки. Много скоро ще и омръзне и ще започне да се занимава с реални неща.

2.   Може да докладваш профилите й за фалшиви, ако наистина ти е проблем това, което тя върши.

3.   Сега проблемът само се изразява в тези фейк профили, но коренът е друг. Разбери защо го прави и какво цели.

Аз бих предположила, че такова поведение би имал един неуверен човек с тесен социален кръг, който съответно си реализира фантазиите чрез тези профили.

Или пък човек, който няма особена власт над животът си и когато нараняват системно (вкъщи, в училище - физически или психически) и се опитва да си върне властта и "отмъсти" по този начин.

Във всеки случай тези профили са просто лицето на проблема - за да се отстрани той, трябва да се порови по-дълбоко.

Разбери какво не е наред и й помогни да го поправи.

4.   направи си и ти фейк профил на мъж и и пиши там нещо сещаш се за да се стресне и да спре да се занимава :)

5.   Планът, който ще ти споделя е сигурен и безотказен. Според мен това момиче трябва да прекара известно време без интернет! Отиди у тях помоли я да ти донесе нещо сок, храна, за да я разкараш от стаята. След това срежи или прекъсни кабела на интернета, но все пак трябва да е незабележимо! Ако не може да се види ще им отнеме доста време докато открият повредата! Тогава това момиче ще се осъзнае!

6.   Да и среже кабела за нета? Да се представя на мъж от фалшив профил?? Какво ви става бе хора, момичето няма проблем. Просто се радва на интернета. Нормално е на тази възраст всеки да изживее своите периоди. Някой стават металистки за малко, други отказват да учат, а твоята приятелка се е пристрастила към някой сайт. Ще и мине след време, нищо и няма. Момичето няма проблем, ти имаш, скъпа авторке. Егоистка си, защото искаш на теб да ти е забавно като излизаш с нея и да се веселите както преди, но не се замисляш какво приятелката ти иска. Остави я да бъде тази, която тя иска и да прави това, което й доставя удоволствие, макар това да са фейк профили във фацебоок.