Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години.
Всичко започно преди една година.
Направя някоя беля и нашите веднага започват да ми викат(най-вече майка ми). Имах хубави оценки в училище, бях прилежна ученичка. С времето те започнаха да ми се карат за най-малкото. Аз много се депресирах. Имам си приятел. В началото нямаха никакъв проблем с това, но след време не ми разрешаваха да излизам, както с него, така и с когото и да било. Принудително започнах да ги лъжа, срещахме се тайно, бягах от училище. Те винаги разбираха и ми се караха много. Опитах се да говоря с тях, но те буквално не ми даваха думата. Започнах да се затварям в стаята си, не разговарях с никого. Те ме стресираха ужасно много и нямах на кого да споделя как се чувствам. Майка ми ме убиждаше, собствената ми майка, ме наричаше с думи като - 'глупачка, курва, боклук' и т. н. Болеше ме много. Аз не исках, но продължавах да ги лъжа. Започнах да се провалям. Баща ми ми посягаше почти всяка вечер. Беше ме страх да се прибера вкъщи. Вярно е, че не трябва да ги лъжа, а трябва да им споделям всичко, но те не ме предразполагаха. Не ме пускат да излизам навън, държат ме много изкъсо.. искам малко свобода, трябва ми. Много съм стресирана, няма с кого да говоря или да потърся помощ.
Моля ви, помогнете ми, дайте ми съвет.

Коментари

1.   Говори с тях- обясни им, че порастваш и не могат да се държат с теб като с домашен любимец. Ти си им дете и те са длъжни да те подкрепят.

2.   Номер 1, ами ако тя иска да стане пр*ститутка, пак ли ще трябва да я подкрепят? Мисля, че авторката не е благодарна на това, което има. Още е малка, за да си има гаджета. Кой е казал, че тя няма свобода? Има я, но не я оценява. Сега единственото задължение на авторката е да учи - само това!

3.   Споделяй с гаджето, освен ако не е някой боклук

БеЛиЯ МеЧоК

4.   Номер 2 защо да е малка за гадже? Поне темата й не е "може ли да съм бременна? " няма нищо лошо да си има приятел ;) аз си имам гадже и му споделям всичко.

5.   към номер 2... Как така ще е малка за гаджета? Точно това е възрастта, в която е най-вълнуващо. В кой век живеете бе хора?! Кога да си хване гадже, на 30 ли?!

6.   Мммм Да, право на гадже 14 годишно дете има, но само ако не изоставя задълженията си в чест на гаджето. Да не посещава училище заради него е наистина глупаво и щом мъжкият пол стане по важен от образованието на младата дама е курвенско.
За да решат дадени родители, че нямат проблем с гаджелъка на дъщеря си и после да се наложи, да съкратят излизанията й, значи тя е имала прегрешение. Никой не ограничава никого просто така. Променило се е нещо, защото е имало нейна неправилна крачка и непускането е едни вид наказание. Но авторката вместо да се поправи е решила да лъже, да не ходи на даскало. Затъвала е с всяка нейна лъжа.
Сега въпросът е как да върнем доверието на родителите й в нея?
И решението е спиране с лъжите, изтърпяване на наложените наказания, доказване че може да се справи с задълженията си и ако всичко е наред родителя ще се отпусне и няма да напада.

7.   Сащото е моето положение... нашите дори ми взеха и телефоните но ми ги върнаха. А още не ме пускат да излизам а съм на 15. не казвам че съм много голяма, но те до баба не ме пускат сама. майка ми и баща ми постоянно ми жикат за нещо когато разберат че сам се вийдала с прителитя ми ме тормозт. и двамата ми родители ме обиждат сащо като теб, , курва, глупачка. проститутка, че не сам и била дащеря, ку1ка и тем-подобни"