Споделена история от Тинейджърски

Брекети
Здравейте, аз съм момиче на 13 години. Скоро посетих зъболекаря си и той ми каза, че се налага да нося брекети. До колкото знам ще трябва да ги нося около 2 години. Знам, че в началото ще бъде трудно с храненето и няма да ям каквото си поискам, но не това е проблемът. Тази година завършвам 7 клас и догодина съм в гимназията с хора, които дори не познавам. Много ме е страх как ще изглеждам и дали няма да ми се смеят. Доколкото разбрах говорът се променя, това истина ли е? Моля ви ако носите брекети или знаете нещо по темата пишете.

Коментари

1.   К'во като ти се смеят? Накрая ти ще си с холивудска усмивка, а те с грозните криви зъби. :)

2.   Не се променя говорът, май се бъркаш с шините!! Брекетите не са толкова грозни, а и на някои им отиват :) Мойте ги носих 3 години

3.   Аз нося шини, когато съм на даскало не ги слагам понеже трудно се разбира какво говоря а и стоят смешно, за брекетите не знам нищо, съжалявам :(

4.   Aко си хубаво момиче, едни брекети даже ще изглеждат чаровно. Това не са гнусните шини, които ни слагаха едно време. Хич не се притеснявай. Аз бих носила с кеф, чак малко ме е яд, че не ми е налага. ;) Но е наистина неприятно в началото, доста боли, а колкото до говора - свиква се за нула време. Никой от моите приятели не си е променял особено говора.

5.   Въобще да не ти пука отностно това или ако искаш изчакай да мине една година в гимназията, за да видиш какъв е класа ти и след това ги сложи. Възползвай се, ако ваще имат възможност, защото след време, ако нямат ще ревеш, че не си си сложила. Също така брекетите показват добро финансово положение и ако ти се подиграват поне им кажи, че имаш възможност да сложиш над 2000 лева в устата си, а те едва ли я имат. Извъртай ситуацията в твое положение.

6.   Има прозрачни брекети и такива, които се слагат от вътрешната страна на зъбите.

7.   Аз като малка трябваше да нося скоби пък не се съгласих да ми сложат и сега съжалявам

8.   Аз също съм 7 клас, нося брекети от 2 месеца и искам да ти кажа че никой не ми се е смял. Те дори не се забелязват. Дори днес едно момче ми вика "Ама ти от кога носиш брекети". Трудно е само първите 3-4 дни за храненето. После можеш спокойно да си ядеш всичко :). Незнам кои ти го е казал но говорът въобще не се променя.

irrepreSible

9.   аз имам брекети и никой не ми се смее, не фъфля и ям всичко