Споделена история от Тинейджърски

Аз съм провал
На 12- 13 години съм. Принципно съм добра относно училище, но напоследък колкото и да уча не ми върви и изкарвам 4 - ки. Майка ми е много строга и не я обичам особено. Нищо не споделям с никого и направо ще изперкам. Най - добрата ми приятелка не знае нищо. Няма представа какво преживявам. Побърквам се. Оценките, майка ми и останалите влияят отрицателно върху психиката ми. Не се чувствам добре. Много хора на ме харесват, защото съм прекалено свита, но как да не съм, когато не ми се живее. Знам, че съм млада, но не издържам. Не искам да споделям с майка ми, защото пак ще ми се скара и не знам... И какво.... да отида и да си излея душата пред някого никога няма да помогне, защото веднага ще ми се изсмее. Не искам да споделя това с приятелката си, защото на нея сега и е добре изкарва само 6 - ци и е в добри взаимоотношения с родителите си, докато аз никога не съм била близка с мама. Каквото и да правя никога не е достатъчно добро. Наистина не знам как да се справя. Всеки ден плача, но не се режа. Помощ!

Коментари

1.   Вярвам, че всеки преживява такива трудни моменти. Това е изпитанието на живота. Ти сега се сблъскваш с тези трудности.
Спокойно. И аз съм имал много провали: върших глупави неща, ставах за смях и дори някои грешки още ги повтарям. Но така се учим, рано или късно.
Моят съвет е да не се предаваш и да търпиш. Ако си достатъчно силна, хубавото ще дойде. Все пак пробвай да говориш и с майка си. Все още имаш нужда от нея.

2.   Мила, аз съм на 15 и съм по същия начин. Но се опитвам да се държа. Боли ме всичко-цялото тяло. Объркана съм, а ако кажа нещо на нашите те ще ми се скарат. Пиша с едно момче и то тайно от тях, защото те никога няма да ме разберат, ако им кажа. А аз го обичам много. И се надявам скоро всичката тъга да спре, защото няма да издържа дълго. Всяко зло за добро! -помисли за това.

3.   Все едно чета моята история. Докато бях в старото даскало всички ми се подиграваха и нямах приятели. Не споделях с родителите си и т. н. Но след като се преместих в друго училище нещата се промениха. Намерих нови приятели и нещата се оправиха. Мисълта ми е да не губиш надежда. Повярвай ми всичко ще се оправи.

4.   И аз на 12-13 по същите причини бях загубила желание за живот... Но! Нещата се оправят имам какво още да видиш от живота, много.. Ако искаш да поговориш с някого пиши ми на скайп stz_mimi_07 и на мен ми тежко напоследък

5.   Добре дошлa, в моя свят, сестро. Ще кaжa сaмо товa: Всяко нещо имa нaчaло и крaй, и този крaй рaно или късно идвa, носейки нови емоции със себе си.

6.   Не се тормози заради едни оценки, звучиш като умно момиче :) Те далеч не са най-важното. Ако "приятелката" ти е истинска приятелка ще те разбере; по-добре и кажи. Помага много.

И съм убеден, че всички те харесват много повече отколкото си мислиш :) Споко, много хора минават през такъв период.

7.   Не се тормози заради едни оценки, звучиш като умно момиче :) Те далеч не са най-важното. Ако "приятелката" ти е истинска приятелка ще те разбере; по-добре и кажи. Помага много.

И съм убеден, че всички те харесват много повече отколкото си мислиш :) Споко, много хора минават през такъв период.

8.   Всичко ще се нареди, не се притеснявай. Просто си дай малко време и нещата ще се наредят както и трябва. Късмет.