Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми обича друг
Здравейте! Аз съм момче на около 16 години. Имам приятелка я обичам повече от всичко, но ето тук идва вечното "но"... Преди време тя беше гадже на най-добрият ми приятел... бяха заедно доста дълго, но един ден той просто я скъса и тя беше съсипана... аз открай време я харесвах и донякъде се радвах... от друга страна ми беше много гадно за нея, но както и да е... един ден с нея излезнахме, пихме бира, говорихме си и изведнъж тя ме целуна... беше най-прекрасния момент в живота ми... тогава я зяобичах съвсем истински, както си му е реда. Това се случи преди около месец и нещо. С нея бяхме разделени за малко, но после пак се събрахме и тя ми каза, че обича само мен и никой друг... дотук сигурно се чудите какъв ми е проблема... ето го и него... преди няколко дни разбрах, че тя обича бившето си гадже и вечер плаче за него и т. н. Още по-болезненото е, че самата тя ми го каза... и въпреки всичко не спира да ми повтаря колко много ме обичала и бла бла бла... аз я обичам повече от всичко и никога няма да я оставя сама, но по този начин ужасно ме наранява - да ми казва как обича най-добрият ми приятел повече, отколкото мен... какво да правя? Благодаря ви предварително за отговорите. :)

Коментари

1.   Ще ти отговоря така: "Ако обичаш някой пусни го на свобода, ако се върне ще е завинаги твой, ако не значи никога не ти е принадлежал!"

2.   Просто още е влюбена в най-добрия ти приятел и не е с теб заради самия теб. Не ти ли се стори странно, че са скъсали и веднага след това те е целунала!? И кога успяхте за месец и нещо да "скъсате за малко" и пак да се съберете? И не ти ли беше гадно да тръгнеш с бившия на най-добрия ти приятел? Остави я, мацката просто е хлътнала още по него.

3.   Остави я, пичага - просто не си заслужава. Използва те като разсейване. Ако оня й свирне, ще останеш с пръст в уста. Търси мома, дето теб да те тачи =)

bile

4.   Какви са тези приятелства не мога да разбера? ! Никога няма да се хвана с момче, което е бил изобщо някога бивш на някоя моя приятелка.. Това е изключително подло и долнопробно за мен, независимо до каква степен връзката им е била сериозна и още по-малко, ако тя го е обичала. Как може да си разменяте приятелките/лите по този начин, като детски играчки! Това за мен е безочие! Да гледаш как най-добрата ти приятелка се разхожда с бившия ти, па независимо какво е станало.
Относно въпроса си:
За мен са възможни само единствено два варианта:
Единият е да е с теб, само за да му го върне или да го нарани. А другият - въобще не се заблуждавай, че те обича. Може да е объркана, но това не значи обич.

5.   Дребен, ти да не си мислиш, че това - кого да обичаш и кого не, се решава с разума? Сърцето си не можеш да управляваш, не можеш да му заповядваш! Какво от това, че още обича и страда по стария си приятел - тя знае, че тази връзка повече няма перспектива, но това не й пречи да й е мъчно и болно.

По-скоро се притеснявай от това, че към теб се е обърнала от отчаяние и от болка, на принципа "клин - клин избива". Неволно те използва за да стабилизира собственото си емоционално състояние и вътрешно равновесие. А когато го постигне - кой знае какво ще стане тогава. Но едва ли те обича с истинска, чиста, непринудена любов, както е при теб.

Дано да греша, все пак.

6.   Здравей, значи просто поговори с нея и кажи че я обичам адски много, а ако не те разбере я напусни

7.   аз съм в същата ситуация, обичам предишния, и неговия приятел се опитва да ме спаси от раните, но не зная дали не беше по-добре да се махна от тази ситуация, но много боли.. Имам още влияние от предишния, и не мога да приема никой в сърцето ми. Може би така и при нея, а тя има нужда от теб, защото иначе ще я боли много.. Поне така е при мен, боли ме, и с новото момче малко ми минава, но пак ме боли за първия, и не зная накъде..

8.   абе за каква обич и сериозна връзка ми говорите на 16, това тинейджърско увлечение.

9.   От автора: Най-напред благодаря на всички ви за коментарите. До номер 2: Те отдавна скъсаха :) До номер 3: и аз си го помислих, но ако пък наистина ме обича, ще я нараня още повече, а и я обичам толкова много... До номер 6: тя отдавна знае колко много я обичам, но ти благодаря за съвета. До номер 8: Според мен любовта не знае възраст и не можеш да ми кажеш, че съм малък да обичам, но това си е лично мое мнение... благодаря за коментара все пак :)