Споделена история от Тинейджърски

Аз съм единствената от класа която няма сензорен телефон или таблет...
Всички ми се присмиват, а и мен ме дразни, че съм единствената от нашия клас която все още е с телефон NOKIA от най-старите. Всички други имат iphone, ipad и др. А 10 човека имат дори и таблети.Но родителите ми не искат да ми купят нов. А на всичкото отгоре моята наи-добра приятелка ми се оплаква, че неиния сензорен телефон вече на бил модерен и иска нов (а всъщтност нейния много си го бива).

ПС: Не очаквам съвет от ваша страна, просто исках да си излея душата нищо повече. Благодаря, че го прочетохте. :)

Коментари

1-50 от 104

1.   ти не си добре. какво детство имате деца?? истинския живот е навън, а не във вашите iphone, ipad и т. н.

2.   Мале, малеее... Какво става с децата? С всеки изминал ден, стават все по-материални и безчувствени.

Много комплексарчета, много нещо..

Приятелче, съветвам те да не им обръщаш внимание, защото ти си на много по-високо ниво от тях, като им показваш, че си над тези неща. Подиграват ти се, защото така са възпитани и разглезени от родителите си, което говори много лошо за тях. Значи са същите боклуци, като децата си.

Мога да ти кажа, че те ти завиждат, затова ти се подиграват, да ти стане гадно.
Връщай и им го с усмивка, направо ще се пукнат от яд. ;)

Продължавай да бъдеш над тях, като им показваш, че не е нужно да имаш последен модел телефон или нещо подобно, за да си щастлива и да си някого. :)

Много комплексарчета, много нещо..

3.   Кажи им, че не си материалист като тях И не се опитвай даже да си купиш смартфон. Не че ти забранявам, но просто от тях няма нужда. С тях хората единствено си пишат смси, играят игри и фейсбук.

4.   И аз съм така... Но на мен не ми дреме.. Човека не се оценява от нещaта които има. Прочети, , Слушай своето тяло, , и ще разбереш кое е важно.
Ж 12

6.   Спокойно! Най-голямата грешка е да имаш сензорен телефон. Дисплейте се драскат и трудно се работи с тях. Аз имам един галакси покет от Коледа и нещо не е в ред. Не мого да го включа. А и след някоя и друга година модата ще се измени и може на мода да станат най-старите модели телефони. Смартфоните са чупливи, а тези с копчета не. Имам приятелка, която има обикновен телефони не иска нов сензорен нито таблет. А родителите й имат възможнос баща й е полицай и всяка година тя ходи по чужбина за седмица. Телефон е важно да е здрав и да е от полза, не голям и чуплив.

7.   Бъди благодарна и за малкото, което имаш. Има хора, които дори не могат да се похвалят, че притежават какъвто и да е телефон, независимо от това сензорен ли е или не. Ти най-добре знаеш какви са възможностите на родителите ти и какво могат да си позволят, така че поне се съобразявай, едва ли и на тях им е лесно.

9.   Ами нормално е да ти се присмиват. Те 90 процента от хората до 40 не им е дошъл акъла, а какво остава за ученици. Аз пък съм на Самсунг с капаче. Малък като кибритена кутийка, и малко по тежък от нея, свръхопростен и надежден за използване. Гледам с присмех и съжаление на хората които носят плазмения телевизор в джоба, само за да изглеждат в крак с модата и не го използват за нищо повече от това което използвам аз в моя телефон-говоренето и правенето на снимка когато се наложи неочаквано. Смартфона е категория мобилен телефон специално замислен за да удволетворява нуждите на хората със сериозен бизнес. Ама нали всеки иска да изглежда важен се превърна в мода. Повечето хора си мразят смартфона защото е претъпкан с приложения и икони които не използват и се лутат като пилета в тъмното, не им е и удобен, и всеки момент може да набере някой без да знаят какво става и да станат за сеир. Така че да не ти пука какво мислят за теб хора със смартфон които нямат нужда от него. Най-добре разпечатй от нета снимки на Меркел докато си държи телефона с капачето и ги раздай на тия умници с новите смартфони че да мирясат.

10.   Защо всички хора гледат и се интересуват само от материалното? Това ли е най-важното? Превръщаме се в предмети, увити в лъскави и скъпи опаковки, а от вътре сме гнили и грозни... Приятелите ти трябва да те харесват не заради новия телефон, а заради твоята същност.

11.   NOKIA си е добър телефон. NOKIA е обра марка. За какво използваме телефоните? iPhone е просто една лигава марка на висока цена. Какво като е от Apple? Изтървеш го веднъж - чупи се. Какво става? Хиляда лева на вятъра. Кой би дал хиляда лева за телефон изобщо? ! NOKIA също си е добра марка телефони и то на приемлива цена. Не знам за тебе, но за мене това са лигавщини. Да, хубаво е да си имаш добра камера, MP3 и телефон в едно, ама чак пък толкова скъп? Една NOKIA Lumia примерно ще ти свърши същата работа като iPhone - и то на половина по-евтино. Да не говорим, че iPhone по принцип си е боклук, а ментета в България - колкото щеш. Сама си вади изводите :)

NOKIA!

12.   Гледам, че има 11 очакващи за одобрение мнения... Предполагам, че повечето ще ти кажат как това са глупости, лигавщини, че не е най-важното... И няма да са далече от истината. Но тък като ние хората сме социални същества... а новите технологии главоломно напредват, напълно нормално е да искаш да имаш такъв телефон. Още повече в ученическите години. Не знам какво е финансовото състояние на родителите ти, но постоянно има доста изгодни оферти за такива телефони. Разгледай сайтовете на мобилните оператори и офертите, в които прелагат телефони на изплащане. И след това намери начин да убедиш вашите, че имаш нужда от такъв телефон. Предполагам, че 15-тина лева на месец не би ги затруднило чак толкова..

13.   Те са прости хора, които само могат да изпъкнат фукайки се с модерна техника. Ти пък им се подигравай, че са смотаняци, които висят само в Интернет и не излизат от тях.

14.   Аз съм със скъп телефон, има много приложения и екстри, но не си струва парите, повярвай ми. Не искай от вашите скъп телефон като Samsung Galaxy примерно... има много телефони с сензорен екран от рода на 100-200лв, мисля. Събери си пари като ти е такъв мерак или помоли вашите да ти купят телефон за не повече от 250лв. Таблет също можеш да си купиш за същите пари, но няма смисъл от него. Няма да имаш постоянен интернет, ще си със wiFi и то където хванеш. Няма смисъл от тези скъпи неща като ще ги използваш само за красота, за нищо друго, защото няма да ти вършат работа.

16.   Ти щом мислиш за сензорен таблет значи си добре. А знаеш ли че има ученици които нямат какво да облекат за училище, че нямат пари за да си купуват закуски и т.н.

17.   Сигурно си на 12-възраст в която би трябвало изобщо да не разполагате с такава техника, а камоли да е модерна.
Факта, че ти пука от това, че нямаш модерен телефон показва, че си повърхностен, с нищо различаващ се от масата човек.
Не бъди толкова дребнава, нямаш телефон и какво? Ще ти купят, а и кой знае, може вашите да нямат възможност в момента.
Мисля, че това трябва ти е най-малкия проблем. Радвай се на това, което имаш, учи. От личен опит ти казвам, вземеш ли модерен телефон, спираш да учиш 'щото разчиташ изцяло на него по контролни и изпитвания. ;)

18.   Изтрябвал ти е сензорен телефон, таблет или кой да е от тези боклуци. Струва една торба пари, а все си е телефон, който купуваш за 1000лв а след 2 години и чеп за зеле не става от него. И аз да имам деца и аз няма да им купувам такива скъпи и бързообезценяващи се неща. Родителите ти вероятно са разумни или просто нямат пари или и двете. Последно време много хора мизеруват защото правят необмислени покупки.

19.   Виж какво въобще да не ти пука!! Какво като имат да не би да са нещо повече.... Ти се радвай че и такъв имаш а до колкото за тези дето ти се подиграват... Ти пък им кажи.. Големите таблети.. няма да конпенсират малките ви мозъци хаха

20.   Няма защо да им завиждаш. Те са разглезени пикльовци и пикли. ;) Важното е, че поне имаш телефон и ти върши работа. Не си давай парите за ненужни неща.

21.   Това са глупости, момиче! Човек не се измерва с големината на телефона си, а с големината на душата си. Аз също нямам сензорен телефон, защото сегашната ми стара нокийка покрива нуждите ми- служи ми за обаждания и смс-и, пък, ако се наложи, щраква по някоя 2 мегапикселова снимчица. Целият ми телефон е олющен от носене, но не ми трябва модерен IPhone, това са снобарщини. С времето съученичките ти най-вероятно ще осъзнаят колко са били заблудени. Ако не го осъзнаят, ще се чувстват добре, но в една заблудата си...

22.   В далечната 2003-та и на мен ми беше адски мъчно, че всички от класа ми имаха телефони с цветен дисплей, вградени мп3 плейъри и интернет, пък аз мъкна неква си антична нокия 3310.

Днешно време хич не ми пука. Карам си с един въз-стар ериксон, докато в шкафа ми седи айфон и събира прах. Просто ме мързи да си взема микросим! Бих ти го подарил, колкото да си начешеш крастата и да видиш колко бързо ще ти писнат всичките му екстри, ама нали тоя сайт е анонимен, няма как. :)

23.   Не и аз нямам и не ми трябва.

24.   момче 20г.
Разбирам напълно положението ти. В гимназията и дори сега в университета всички са с последен модел телефони от по 1000-1500лв, таблети и прочие, а аз съм с прилично изглеждащ компактен samsung, който дори няма камера. Не ме е срам и ще ти обясня защо, и се надявам да ти помогне. Родителите ми не са с висше образование, нямат супер гъзарска работа и не печелят кашони с пари. Умни са, грижели са се винаги за мен и сестра ми и заслужават много повече, но не са имали възможност… Въпреки финансовите затруднения аз и сестра ми сме имали всичко, което сме искали и сме били щастливи. Не сме имали телефони по 1000лв, но не сме ги и искали, защото сме отгледани с уважение към парите, а каквото и да си говорим не си заслужава да се дадат 1000лв. за телефон. Отгледали са ни умни и здрави. И аз и сестра ми сме студенти и вече работим (програмисти) в едни от най-големите софтуерни фирми в България и с една заплата можем да си вземем не един, а няколко такива телефона по 1000лв., но все още сме със семпли евтини телефончета. Не ни е срам, защото знаем какво е ценно в живота и това не са скъпи телефони, коли и прочие. Приятелите ти може да ти се подиграват, че нямаш такъв телефон и да се хвалят със скъпите си телефони, но те нямат с какво друго да се изявят и хвалят, нямат ценностни качества, за разлика от теб. Бъди умна и добра с хората, цени парите и хората, които ценят теб. Така може да стане велик човек от теб, а не с хвалене със скъпи телефони. Не изнудвай родителите си. Разбирам колко ти се иска да имаш такъв телефон, но не притискай така родителите си. Може да нямат финансова възможност да ти подарят такъв телефон. Но бъди сигурна, че го искат, искат да имаш всичко, от което имаш нужда. Родителите мислят само доброто на децата си. Уважавай ги. Дори и да не са ти взели такива глезотии. Израсни добър човек с качества. В живота ще изпъкнеш с качествата си, а не със скъпи джунджории. От такива хора става велики хора. Един ден ще израснеш над всичките си съученици и тогава те ще завиждат на теб.

Успех в живота. Бъди добра, умна и красива. Уважавай родителите си и хората, които те ценят

26.   Добре и не разбирам какъв по-точно ти е проблема. Не това е най-важното на света. Аз и брат ми имаме по един таблет и по 2 сензорни телефона и какво от това? Нито с нещо ми помагат нито нищо. Телефонът е за да се свържеш с някого, когото не можеш да посетиш на живо. Всички си мислят, че когато имат по-хубав телефон и са нещо повече от другите, но не е така. Даже бих ти казала, че вредят тези неща, защото децата се зарибяват по тях и не отделят достатъчно време на домашните и уроци, а както би трябвало да бъде. Не се притеснявай даже се радвай, че нямаш. :)

Падналото ангелче :*

27.   Споко! Телефоните с тъч дисплей и разни екстри тип Айфон приличат повече на дистанционно, от колкото на телефон! ;) Не се ядосвай! А ако все пак ти се иска да имаш такава джаджа времеубийца направи следното- ако си над 16 години си намери сезонна работа в твоя град и с изкараните пари ще си позволиш една по-нова нокийка, дори втора ръка. Вслушай се в по-горните коментари! Че имаш таблет или айфон последен писък на модата не прави стойностен човек, а по-скоро позьор, а ти не си такава :)

28.   Това ми говори единствено колко материални и разглезени са днешните деца. Нормално е на теб да ти е неприятно, че всички имат по-хубави телефони, тъй като си в такава възраст. В училище винаги някой се фукат, парадират с финансовите възможности на родителите си и т. н. След време ще разбереш, че това е буквално голяма простотия и няма никакво значение. След няколко години ти ще можеш да си позволиш такива телефони, но въпросът е има ли смисъл да имаш такъв телефон. Въпросът е: Трябва ли ти такъв телефон? Отговорът, който дават твойте съученици е: "Трябва ми, за да се фукам? ", което не е достатъчна причина. Когато даваш доста пари за телефон с повече функции трябва тези функции да си ти необходими и да ги ползваш. Иначе каква е логиката да имаш нещо като не го ползваш оптимално?
Друг е въпросът, че винаги ми е било странно как тейнове на 13 години имат по-скъпи телефони от родителите си. Това за мен е просто криворазбрано, но както и да е...
Ана

29.   кво ти пука реално

30.   Аз съм съгласна със всички не бързай има време да си купуваш. Аз всяка година съм с нов телефон, но какво да направя? Сменила съм 8 телефона. От първи клас насам.

15 год, момиче, 9 клас

31.   14, аз имам Самсунг галакси, но не съм мрънка ла да ми купуват. Всъщност беше на баща ми и таблет имам, и за него не съм мрънкала. Дадох лаптопа ми на тати да ми го продаде и сега съм си с таблета. Абе добре ми е, но не е нищо особено честно казано ;д Ако толкова искаш хубав телефон защо не провериш в сайтове като prodavalnik. com - там има много много телефони, пък и може да намериш някой хубав и от твоят град :) има и нови и втора употреба. само предлагам
Вики, 15

32.   Виж, сега моето дете. Аз съм на 33 и преди 1 година си закупих сам лаптоп. Използвам най-обикновен gsm и какво от това? Възможностите в тая нашата смотана държава са супер ограничени и зависят от такива хора като родителите на твойте съученици, безотговорни, надути, облякани във влас, обсебени от парите, алчни до безобразие. В това са превърнали и децата си. Не искаи да си като тях, защота тези, който сега имат модерни телефони един ден ще загубят всичкко, защото те няма да са способни сами да направят, каквото и да, а родителите им няма да са вечни. Бади себе си. Бади над матерялните неща. Учи, за да си много повече от тези със смартфоните. Знанието е най-голямото богатсво на света. Успех!!!

33.   Защо наричате смартфоните "сензорни" телефони, като всъщност не са нищо подобно?

35.   Аз съм със скъп телефон и ще ти кажа, че не си струва парите. Когато родителите ти решат ще ти купят. Не се тормози за глупости. Учи.

Джоунс

36.   Пазете мъдростта за себе си, момичето имат нужда от съчувствие!

37.   Както преди години, когато е нямало такива телефони и т. н. т. едни са се подигравали на други за дето нямат таква дъвка или такива чорапи или нямат такъв готин пумпал, така и сега само цхе с таблети и телефони.. хубаво е че си е изляло душата момиченцето и както преди и сега ако е достатъчно силна и умна ще се справи без много да се впечатлява, ако ли не ще си живее с комплексите и притесненията, че не е като другите(иска да е като другите, много хора биха направили всичко да са различни.. но редполагам това им идва на децата по-късно през годините).. общо взето не е болка за умиране.. нищо съществено или важно :)

38.   АЗ имам Самсунг Галакси С 2 от 3 месеца. Първо много му се кефех но ми омръзна. Сега искам Галакси с 4 или и iphone 5. Просто вече си направих извода че това са едни прищевки, а и технологията напредва много бързо закакво всяка година да си купувам нов телефон така че го използваи докато можеш.

39.   телефона не е най-важното ти да имаш приятели да си щастлива телефона го зарежи за ко ти е таблед например да се разхождаш с нежо и да си модерна ли. На 14 съм и най-обичам на село с приятели с животните и да се разхождам. Но явно момичетата без феисбук не могат!

40.   Браво 2! Аз искам да кажа почити същото. Те имат по-хубави телефони, защото родителите им знаят, че нищо няма да стане от тях и затова искат да ги радват :Д като бебета :Д! Твоите родители знаят, че ти ше успееш и затова неискат да те разглезват. Споко! Когато пораснеш ще имаш каквито телефони искаш! А ТЕ??? НИЩО! Надявам се да съм помогнал!

42.   Аз съм с iPhone 5, който не ползвам, по-удобно ми е с Nokia 100, айфонът е огромен, трудно се съхранява, драска се, бъгва се... :хх

А. Р.

43.   А някога мислила ли си, че МОЖЕ БИ родителите ти нямат средства, за да ти го купят този телефон. А за какво ти е? Телефонът според мен е само за "ало-ало" и толкова...

44.   и аз съм така и всеки ден плача за това!! като чуя тази дума таблет направо ми се насълзяват очите ужасно!! на 12 годи и съм!!! и вече ми писна от това!!!

45.   Е к'во?
Вместо да искаш да си купиш такъв телефон, можеш да си дадеш парите за нещо по-съществено, което ще ти трябва занапред в живота.
Както казаха в по-горните коментари, че модата наистина след 2-3 години може да се измени и всичко да се промени, ти ги остави тези хлапета, те са някакви разглезени, които разчитат за всичко на мама и на тати, пък не са се хващали за работа през живота си..

46.   Живея с Сащ. На 26 години. Точно като излезе Galaxy s3 се оказа, че и договора ми изтича и имаше някаква опция при подновяването му за още 2 години да си взема и новото Galaxy за 150 долара. Взех го- кеф голям, модерна работа... Еми да ти кажа кефа ми мина точно за един месец. Наиграх се така да се каже и сега съм с една Нокия Е51- лекичък, компактен, не го зареждам всеки ден, обаждам се, обаждат ми се :) Единственото което ми липсва е камерата на Самсунга, но и това ще го преживея.
Та недей да им се връзваш много-много на твоите съученици, ами залягай над учебниците.

50.   Аз съм авторката. Искам да кажа, че родителите ми имат нужните средства. Между другото аз съм отличница и никога не съм имала по - ниска оценка от 6. И именно за това мисля, че заслужавам един сензорен телефон.
ПС : Омръзна от вашите злобни коментари! Моля ви ако ще пишете нещо като другите просто си замълчете!

51.   Авторке, лошо няма, но няма и дума „отличница“ в българския език.
Седни да си учиш уроците и остави родителите ти да преценят, от какво имаш нужда и, от какво не!

52.   Кажи им, че с тези телефони излишно си придават важност и самочувствие.
Не винаги да имаш скъпото те прави готин и утре, ако си изпъсне безценния Iphone и се строши, ти ще си имаш една прекрасна Нокиа, която ще понесе всеки удар и ще знаеш, че след седмица ще имаш батерия и като ти се наложи по спешност ще я използваш, докато съучениците ти всеки ден си зареждат устройставата и ако им се наложи нещо да направят "опппс нямам батерия" и умират.

53.   Я ми обяснете! Защо ние които имаме възможността да имаме сензорни телефони и таблети от скъпите сме пикльовци? ! А? ! Какво сме виновни, че родителите ни имат възможности? Ей, мерете си приказките! Това, че имаме таблет или модерен телефон не значи че сме лигльовци, лигли и някакви подобни неща, които ни наричате!!!

Да отговоря на това:
" Браво 2! Аз искам да кажа почити същото. Те имат по-хубави телефони, защото родителите им знаят, че нищо няма да стане от тях и затова искат да ги радват :Д като бебета :Д! Твоите родители знаят, че ти ше успееш и затова неискат да те разглезват. Споко! Когато пораснеш ще имаш каквито телефони искаш! А ТЕ??? НИЩО! Надявам се да съм помогнал! "
- Да ти кажа току що се убедих какви глупави хора има на този свят. Как може да определяш по това кой има такива техники- да го кажем- дали ще успее или не. Да ти кажа, това няма значение! Аз имам много неща и съм отличничка! Сега съм на 15 и това, че имам хубав телефон сега не значи, че и после няма да имам. Глупави разсъждения на възрастен, който се държи като дете само и само да успокои авторката. Жалка история. Това дали ще има хубави телефони, а и не само тя зависи от това какво работиш и дали си вършиш работата добре! Мозък!

А до номер 28 аз имам по-скъп телефон от майка ми например и какво?

ЩЕ ОТГОВОРЯ НА ТОВА :
{Приятелче, съветвам те да не им обръщаш внимание, защото ти си на много по-високо ниво от тях, като им показваш, че си над тези неща. Подиграват ти се, защото така са възпитани и разглезени от родителите си, което говори много лошо за тях. Значи са същите боклуци, като децата си.

Мога да ти кажа, че те ти завиждат, затова ти се подиграват, да ти стане гадно.
Връщай и им го с усмивка, направо ще се пукнат от яд. ;) }

За какво ми е да завиждам за това, че е със скапан телефон, а? Не завиждам на никого за нищо, било то за някакъв телефон! Освен това тя с какво е повече от нас, които имаме възможността да имаме телефони? ! А? ! Тя не е нищо повече от нас ( тези които имат възможности ) както и ние не сме повече от нея! И не аз не съм разглезена и майка ми НЕ Е БОКЛУК!!!! Аз знам къде е границата, но да наричате така нас и да казвате, че й завиждаме. За кое? ! Няма пък грам да ме засегне, ако се опита да ми го върне с усмивка!

МЕРЕТЕ СИ ПРИКАЗКИТЕ! ТОВА, ЧЕ ТЯ НЯМА ВЪЗМОЖНОСТИ НЕ ЗНАЧИ, ЧЕ НИЕ СМЕ РАЗГЛЕЗЕНИ И ТЪПИ И ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ НИ СА БОКУЦИ, МНОГО МОЛЯ!!!

Ж, 15 Последното исках да го подчертая затова е с големи букви!

54.   Здравей. Не съм чел другите коментари, но искам да ти кажа, че за съжаления има много различни хора... Значи, до преди 1 месец и аз бях единственият в класа ми, които няма такъв телефон, обаче никой не ми се е подигравал... Обаче това си зависи и от хората, зависи в какъв град живееш. Аз живия в малък град. Имам чувството, че децата в големите градове са по-наперени и с по-голямо самочувствие.

Но в крайна сметка това да не те притеснява. Знам, че ще си кажеш, че на мен ми е лесно да говоря, като вече имам такъв телефон, но просто казвам моето мнение. Вече имам такъв телефон и след 1 месец, като му разбрах всичко, като са наситих да влизам в интернет, мога да кажа, че не е нещо извънземно и неописуемо... Сигурен съм, че с всички е така. Обаче тук идва проблема - да имаш такъв телефон е модерно... За съжаление живеем в такива времена. И за съжаление някои хора не се замислят, че не всеки има еднакви възможности и може да си позволи всичко... Затова не се отчайвай. Това, че на някои самочувствието му и това да бъде готин зависи от това дали има таблет, смартфон, за себе си мога да кажа, че е жалко... Затова бъди такава, каквато си. Това, че нямаш модерен телефон, не те прави по-малко човек от останалите. Надявам се да намериш хора, които ще те харесат като човек, а не заради това дали какви материални придобивки имаш.

55.   Авторке
Няма дете, което да не е имало ниски оценки през живота си извинявай много но няма да заблудиш никой с това. То в този сайт станахте хиляди отличници. По тази логика и аз съм "отличница" спести си пари и си купи като ти е такъв мерака.

56.   Ами аз съм като теб, но моето положение е малко по-различно.
На 16 съм, и се занимавам се с програмиране доста сериозно.
За да усъвършенствам знанията си и за да се развивам в това направление за напред, то имам нужда от съвременна техника - добър десктоп компютър и лаптоп.
За съжаление, родителите ми, също като твоите, нямат абсолютно никаква възможност да ми осигурят техниката от която имам нужда. И двамата работят, но в нашият малък град заплатите са ниски, а тяхната квалификация не е кой знае каква. Имаме доста заеми, които изплащаме с мъка всеки месец, и парите им отиват там. Често не остават парички дори и за най-нужното. Добре известно положение на повече от половината български семейства, но какво да се прави.
Разбирам идеално родителите си.
Благодарен съм, че са живи и здрави, и че се разбираме и уважаваме, макар и парите да не достигат. Знам какви семейства има, и съм щастлив, че всичко е наред.
Един ден просто реших да взема нещата в мои ръце, и без да бързам за никъде, вместо да харча джобните, които ми дават за закуска в училище и за път, то просто всеки ден да си ги събирам, 2 по 2 лева.
Парите от рождени дни, именни дни и други празници също си добавях към тези, и не ги пипах.
И така за около година събрах парички за един хубав и съвременен десктоп компютър, и съм изключително удовлетворен от това.
За мобилен компютър не съм примрял. Когато имат възможност, тогава ще ми вземат.
Благодарен съм на Господ за това, което имам. Благодарен съм му, че аз и семейството ми сме живи и здрави! Някой хора нямат дори и малко от това, което аз имам!

Моят съвет е да оценяваш това, което имаш, и да се стремиш да го пазиш и използваш възможно най-дълго. Не гледай приятелите си. Това, че се фукат няма да ги доведе до никъде. След някоя и друга година вече няма да стоят на гърба на майка си и баща си, и ще разберат колко трудно се изкарват пари за един телефон с пот на челото.
Спестявай парички, по колкото имаш възможност. Дори и по 0. 50 стотинки на ден да спестяваш, пак ще ги събереш рано или късно. Имаш всичкото време на света. Не бързаш за никъде.
Отново - оценявай това, което имаш, и му се радвай!

57.   Божее... това ли ти е проблема че нямаш таблет и нов телефон това ли е най важното..? Ти бъди благодарна, че си жива и здрава другите неща не са от значение. А пък ако толкова ти е толкова мерак и ти да си като другите събирай си пари и си купи. : )

58.   Всъщност аз се чувствам като теб и тези, които само портят коментари, с които казват, че няма значение какъв ти е телефона не са чак толкова прави. Извинявам се за това, което написах, но момичето съм сигурна, че не я интересува какъв й е телефона, а това, че сигурно много й се подиграват, защото няма като техните, а оплакванията им я дразнят, затова иска някакво решение. Лично аз не мога да дам съвет, но се опитай да не си показваш телефона ;) Може и ако искаш да вземеш някое голямо калъфче за врата, за да изглежда голям и самият телефон. Все ще получат представи за нов. Това е от мен.

59.   не ги слушай.. и аз съм на 13, но имам таблет Nexus 7 и телефон на Galaxy. и то последен модел... няма нищо лошо всички погледихда са приковани в теб... вършат ми чудесна работа ихникога не бих ги оставила.... мисля че изпускаш многохи веднага трябва да си вземеш.... друите коментари просто завиждаааат...

1-50 от 104