Споделена история от Тинейджърски

Как да се държа около него?
Здравейте! От няколко дена чета историите, които пишете. Виждам, че без да се познавате си помагате взаимно. Затова реших да споделя моята история и да ви помоля за малко помощ!!
Аз съм на 15 год., а момчето, което харесвам е на 16. С него се познаваме от лятото 2012 г. Тогава бяхме много добри приятели. Винаги можех да разчитам на него и той на мен! След това стана нещо с него и той ме блокира във Фейсбук, скайп и вече нямаше как да се свържа с него.
Преди 4-5 месеца се запознах с негов приятел. Започнахме да си пишем и след това и момчето, което аз харесвам ме отблокира. >ях наистина много щастлива. Писахме си няколко пъти от тогава, но той не се държеше като преди. Държеше се студено. Той не беше същия човек, моя приятел. С времето установих, че всъщност е бил винаги той. След това стана нещо с мен. Усетих, че се влюбвам. Чувството беше по-силно от всякога. Опитах да поговоря с момчето с което се запознах. Той говори с него и накрая установих, че той от лятото е имал чувства към мен, но го е било страх да ги признае.
Сега, след 2 дена ще излизаме 4ма човека, включително и момчето, по което си падам. Останалите 2ма ще ми помогнат с каквото могат, но аз самата не знам какво да правя. Никога до сега не съм си имала свястно гадже. Не съм се целувала, не знам как се прави и за това ме е страх много. Не знам как да се държа когато съм покрай него. Какво да говоря, как да се държа, какво да направя за да се получат нещата. Аз съм от срамежливите, а и той също не е от най-отворените, затова ме е страх ужасно много. Моля в за помощ, ще ви бъда изключително благодарна!
ПП. : Моля само без обиди!!! :)

Коментари

1.   Аз съм била в същото положение. Има 2 варианта:
1. Може да се държиш все едно нищо не се е случило и после "случайно" да го помолиш да те изпрати, тогава може да си поговорите и нещата да потръгнат.
2. Може да седнете в някое кафене и да намекнеш, че искаш да останете сами или пък да го дръпнеш настрани с думите " може ли да поговорим" и да му признаеш всичко.
Избора е твой!
Нядявам се да съм ти помогнала!
Карина

2.   Здравей,
Момиче моят съвет към тебе е да ми дадеш малко повече информация за себе си и за него - като тип характер, отношението му към теб, търси ли те, пише ли ти като те види on line.
Иначе от пръв поглед на това, което ми предоставяш бих те посъветвала да не бързаш, дай му време да си обмисли положението, не му се натрапвай, защото ще те отблъсне, но и не се отдръпвай, защото ще си помисли, че не му отвръщаш със същото. Просто балансирай нещата и бъди търпелива. Със срамежливите момчета е малко по-трудно положението. Отстрани изглежда, че не знаят какво искат, но те просто не знаят какво да направят, за да го постигнат. Затова и не се отказвай.
Успех!