Споделена история от Тинейджърски

Заплашват ме!
Здравейте аз съм момче на 16г. Принципно не харесвам насилието и не съм агресивен, не обичам скандалите и т. н. Ще бъда кратък. Става въпрос за едно момиче от моя клас, с което съученици сме вече 5 години, с нея имаме приятелски отношения и нищо повече. Преди 2 дена и писах да я попитам защо не е била на училище. Казах и какво е пропуснала и каква ни е домашната, след което си казахме ''чао'' и това беше. Днес ми пише приятеля и, заплашвайки ме, че ако и напиша още една думичка, дори и ''здравей'' ще дойде в нашето училище с ''неговите хора'' и ще ме пребие. Понеже не знаех, че тя му гадже го попитах за кое момиче става въпрос, и той ми отговори, ''че утре като дойдел ще ми покаже''.
Кажете ми към кой мога да се обърна, мисля да кажа на родителите ми понеже не им споделям много и мисля, че това е грешка. Не го познавам добре, но до колкото разбрах е човек на който не му пука от нищо и е способен на много неща. Не искам да се забърквам в неприятности с никой. Моля някой да ми даде съвет какво мога да направя. Благодаря..

П. С. Извинявам се ако съм допуснал грешки при писането.

Коментари

1.   Този в ред ли е? Заради това, че си попитал момичето защо не е била на училище и си попитал за домашното не му дава право да те бара... За сега според мен не казвай на вашите, ако случайно дойде този и ти посегне или нещо от този сорт.. казваш тогава на вашите и те взимат мерки.. Има ги и такива, които на думи по фейсбук много знаят, а на живо са... Страх ли те е? :)

2.   В известна степен ме е страх, защото скоро не ми се е случвало подобно нещо..

3.   Поговори с родителите си...

5.   Въздух под налягане, няма да се спичаш. И на мен ми звънна "бияч" ония ден, защото едно момиче ми прати покана във фейсбук, но когато се видяхме вече не беше толкова отворен, както и да е, сложих си го от единия крачол в другия, направи и ти така. Това са плахи и несигурни момченца, които просто не са яли истински бой през живота си все още

6.   Нещата могат да се развият по много различни начини.. Основно има два варианта за изход.. Единият е да преглътнеш страха и да се сбиеш с него, въпреки малоумната причина и факта, че той най-вероятно ще те набие.... В такива ситуации боят не продължава прекалено дълго, освен ако два шамара могат да бъдат наречени ''пребиване''..
Вариант номер 2.. е да се правиш на жертва.. този вариант не действа добре на достойнството, но пък има голяма вероятност да се измъкнеш без да стават излагации..

Не забравяй, че ако въпросният агресор е пълнолетен няма право да те удря :)..
И не знам защо, но опитът ми е доказал, че лаещите в чата обикновено не хапят на живо.. Ако някой иска да те смачка от бой ще го направи без да разбереш и може би когато най-малко очакваш...

Един съвет.. говори с момичето.. най-вероятно тя е тази, която ще оправи нещата.. :)

7.   Пич не го приемай толкова навътре - не вярвам да дойде и наистина да ти направи нещо. Аз самия доста пъти съм имал подобни заплахи заради момиче, с което съм се занимавал (пък и съм админ в най-известната верига ЦС сървъри в България) - което от своя страна води до това, че като накажа някой заради нарушение на правилата - и се стига до псувни и заплахи към мен. Аз обаче не се страхувам ни най-малко от такива "задклавиатурни бойци" и дори им казвам точния си адрес, но до сега никой не е пристигнал (пък и да дойде аз няма да се правя като него на голяма работа - а мълчаливо ще си го претупам както си трябва).
Мисълта ми е, че заради една заплаха не бива толкова да се впрягаш.. Ти също имаш приятели предполагам - кажи им две думи за това - съберете се и вие ако дойдат да те бият - поне няма да си сам а ще има кой да те пази

8.   Ами ти му кажи, че и ти ще повикаш твоите хора, какъв е тоя палячо?

9.   Никой няма да дойде в чуждо училище да се бие, това се нарича самоубийство. И гледай да не попадаш в уредени боеве, защото ще те излъжат, ще ти направят номер и после ще се прибираш целия в кръв. Повярвай ми...
Pr0cK

10.   Просто спри да си пишеш с това момиче, явно приятелят е доста неуверен в себе си и следи социалната й мрежа. Разкажи й, че си огурчен от слученото, но на живо. Няма от какво да се страхуваш, вероятно това "момче" се заканва на ден на повече от 5-6 човека.

11.   Когато и да ти се случи такова нещо, съвсем спокойно казваш на някой възрастен ако не мислиш, че ще се справиш сам. В никакъв случай не бих те посъветвал да си разваляш приятелството с момичето; не искаш после да се чувстваш като страхливец нали? Глупаво е.

12.   Ми като дойде какво от това може и да те лъже само колкото да спреш да пишеш на момичето. И по-добре кажи на баща си за случая не бива да криеш. Аз преди време също имах един случай когато бях показала среден пръст на едно момче, ама с него имаше и още няколко човека, заплашваха ме с какво ли не и най-накрая нищо не ми направиха. Ама и аз спрях да се занимавам с тях, защото не исках да си имам неприятности

13.   Всички момчета от нашия клас са такива. Заканват се на бой ще те набия, ще ти счупя главата и т.н.... И какво нищо. Няма да дойде да те набие в училище ти как си го представяш ? Идва някаква банда и те пребиват в училище където е пълно с учители. Няма нищо страшно. Повечето са силни само на думи.