Споделена история от Тинейджърски

Цигари
Аз съм момче на 13. Понеже съм с наднормено тегло, грозен и изобщо не се харесвам, започнах да пуша цигари. Знам, че е глупаво и вредно, но понеже убиват апетита ги започнах. Всички ми се подиграват и обиждат, а аз съм много чуствителен, въпреки, че не го показвам. Неприятно ми е! Понякога се мразя, че съм такъв. Е, вече не ми се подиграват, защото съм силничък и ги бия :D, но пак ми говорят зад гърба и разбирам. Опитвал съм се много пъти да отслабна, но не се получава. Цигарите ги започнах поради тази причина и, защото исках да опитам. Все още не съм пристрастен, защото ги започнах много скоро и пуша по малко. Моля ви, дайте ми някакви съвети.

Коментари

1.   Един голям съвет - спри тъпите цигари, не се отслабва от това, а се трови - ПОЧНИ СПОРТ И ПОЧНИ НЯКАКВО ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ. С цигарите най-много да си спреж растежа и не само ще си дебел, но и ще си ТАПА.
Братовчед ми е на твоята възраст и си беше пълно дете, но почна да играе футбол и е слаб сега. Опотай и ти.

2.   Спри ги докато е време. Хем ще си даваш парите, хем няма да пораснеш на височина повече, хем белия ти дроб ще стане на нищо след 1, 2 години. Спри ги, че после няма отърване. Щом толкова искаш да отслабнеш храни се нормално и ходи на фитнес. Не си струва да се погубваш с тия цигари заради някакви шибани килограми...

3.   Наистина, започни някакъв сериозен спорт, баскетбол, плуване, айкидо, каквото се сетиш, по възможност колективен спорт да е, да си сред връстници. Зарежи цигарите, само си мислиш, че не си станал зависим, не е нужно да пушиш всеки ден по 2 кутии, за да си пристрастен. А от колкото по-ранна възраст пропушиш, толкова по-трудно ще ги откажеш и толкова по-зле ще ти се отразят на организма. В случая наистина няма да отслабнеш, и няма и да израстеш на височина заради тях. Бъди разумен!

4.   Ами да, почни цигарите отсега и на 20-25 години ще си като старец и отвътре, и отвън. Що за мотив да почнеш да пушиш? ! Липсва ти воля и хъс да си наложиш режим и да почнеш спорт, затова избираш лесния начин. Пушачка съм и ти го казвам направо - цигарите не помагат за отслабването.

5.   Отлсабване ще постигнеш със спорт и здравословно редовно хранене ,а цигарите само ти вредят !

6.   Спорт, без въглехидрати и ако искаш Fat Burner. При мен върши работа.
Pr0cK

7.   Не си заслужава да пушиш. Ако не ти се спортува просто спри хляба и сладкото или една диета, която доста помага е 1во да не пиеш газирано никакво и преди 5 можеш да ядеш каквото си искаш, а след 5 нищичко.

8.   Хахахах ще отслабва с цигари :Д
Вместо да си даваш парите за цигари почни фитнеса. Спри вредните храни, бягай по стадиона и не пуши.

9.   Разбирам те напълно .. бих те посъветвала да ги спреш докато още е време, защото не знаеш до какви проблеми ще те доведат - е не е сигурно че ще хванеш рак на белите дробове, но по- добре не рискувай ;) .. Спри ги докато е време. Започни да се храниш здравословно, спортувай и ще видиш как постепенно ще има резултат .. Ако за напред искаш да се занимаваш със спорт или някаква по тежка физическа дейност цигарите ще бъдат в твой минус. Има някаква доза лъжа в това, че от цигарите се отслабва. И аз пропуших заради килограмите въпреки че никой не ми се подиграваше, но самата аз не се харесвах. Съветвам те да ги спреш, докато не си се пристрастил .. Аз го направих .. В днешно време не е модерно да пушиш, а да не пушиш ! :) успех с отказването .. момиче на 14

10.   Момче, не си съсипвай още повече организма, ами се храни здравословно и тренирай! Че мн ме дразнят такива като тебе, избиращи най-лесния път.
Мислиш, че не си пристрастен, това казват всички пушачи. Пробвай да ги спреш, ако не можеш, живей с мисълта, че всеки ден правиш вместо една, три крачки към смъртта.

11.   Пуши си, и аз така отслабнах с 10кг. за 1год.

12.   СПОРТ!!!! Аз спортувам от около 6/7 месеца и вече съм свалил около 10 кила.. не мога да отреча, че от време на време пуша, но мога и без тях, но по-добре СПОРТУВАЙ от колкото да сваляш кила с пушене ;хх

13.   ОТ АВТОРА: Здравейте, пак съм аз след толкова време :-D спрях ги, пуша много рядко само с компания и то по една... вече съм по-висок и малко по малко отслабвам... сега като чета историята си не мога да повярвам, че аз съм я писал :-D... сега съм на 14 и се подготвям за матурите без излишни глупости... Мерси на всички, които отделиха време за да прочетат и да ми дадат съвет!

14.   Спри цигарите имам приятел който беше 100 килограма и беше 8 клас тлъстините се лееха от него и момчето почна да тренира бокс сега е 10 клас стопил е всичко направи мускули и не можеш да го познаеш