Споделена история от Тинейджърски

Как се прави?
Здравейте. От голям град съм на 16 години. Момче. До сега не съм имал връзка. Не, не си мислете, че съм самотен. Радвам си се на живота без проблеми. Мисля, че вече съм готов за сериозна връзка. Красив съм, добре изглеждащ, доста момичета са ме харесвали, но все нещо не се е получавало ( дори някои, които моите приятели си мечтаят да ги харесат мен си ме бяха харесали, но тъй като не си изиграх картите добре всичко се прецака ). Въпроса ми е как като си харесаш някоя мома трябва да се запознаеш с нея и да се хванете. От години слушам как фр-тата ми си говорят, той се зарибява с оная, а пък другия с другата. Още от тогава не ми е ставало ясно как става това.

Да речем, че сте си харесали някое напълно непознато момиче от вашето училище. Как се сближавате с нея?
На мен ми звучи тъпо да ида и да и кажа " Здрасти искам да се запознаем " или да я намеря във фейсбук и да и пиша
" Здравей, как си ". Или пък ако се срещнете навън как успявате да запазите контакт с нея. Мисля, че схванахте мисълта ми.

ПОЗДРАВИ.

Коментари

1.   Момиче съм, но не мисля, че запознанството от типа на „Здравей аз съм.. “ е тъпо. Напротив. Повечето момчета даже се опитвам да впечатлят момичето по някакъв начин и то да ги заговори, но не осъзнават, че при момичетата това е доста голяма стъпка. Дори и да не сме особено срамежливи.. пак ще се навием трудно.
Ако си си харесал някой: като я видиш в училище първо я питай за някой нейн съученик от класа и така завържи разговор. Успех :)

2.   Ще ти кажа аз какво съм правил при такъв случай и е подействало. Свързах се с една нейна приятелка и обясних, че много я харесвам и цели нощи не мога да спа, защото все мисля за нея. Тя много ми съдейства, за което и благодаря. В смисъл даде ми телефонния и номер и адреса. Имай предвид, че жените говорят и вероятно ще те издаде, въпрекиче това може и да ти е в плюс. Така че това е краен вариант, иначе пробвай по друг начин да намериш координатите, но аз нямах избор. После няколко пъти и изпратих у тях с куриер цветя с картички, бонбони във формата на сърце, стъклена костенурка (понеже разбрах, че има костенурка като дом. любимец), разни красиви и подходящи сувенирчета. Всичко това от таен обожател. Дори прописах стихотворения. Иначе съм литературен инвалид, но толкова я харесвах, че дори и на човек като мен му дойде вдъхновението и написах много красиви стихове, посветени лично на нея. В един момент започнах да и пиша ЕсЕмЕс-и. Как ти мина деня, как си, що си? Тя хем беше заинтригувана, хем резервирана, постоянно разпитаваше кой съм, а веднъж даже ме наруга и почти си помислих, че нещата са се прецакали. После обаче започнаха да потръгват, тя също започна да се държи по-мило. Аз като усетих, че моментът е подходящ и пратих стиховете. Тя се впечатли. След няколко седмици вече усетих, че нещата са достатъчно сигурни и я поканих на кино. Нарочно на кино, защото като непознати може и да няма какво да си говорим на живо и за да не се получава конфузно мълчание. И така купих билети за романтичен филм. Поканих я, гледахме, след това имаше за какво да говорим - обсъждахме филма. След това други срещи, целувки и т. н.

ПС: имаме дете и сме много щастливо семейство ;)

3.   До N1: Мерси.
До N2: Евала ти правя, обаче не знаеш какви са младежите в днешно време. Моето лично мнение е, че ако го направя това си вкарвал директен автогол. Повечето от момичетата вече не обичат толкова много романтика та чак песни и стихове. Явно си имал голям късмет. Все още може да има момичета, които харесват такива работи, но повечето ще се отблъснат от мен. Благодаря и на теб.

Ще започна да се забавлявам, да заговарям момичетата и да премислям случките по малко. Не е чак такава голяма философия :)

Автора.

4.   от 2. И по мое време бяха такива, но въпросът е да попаднеш на момиче, което ще го оцени. Ако не го оцени значи не е за теб повярвай ми и ще стане по-добре че няма да ти обърне внимание, но ако ти обърне значи това е жената. ;) Тези неща и аз си гимисли тогава все пак аз минал веднъж по тиози път по който ти сега ще минеш тепърва. Давай смело, жените обичат смелите

6.   повярвай ми бяма момиче което да не се трогне от такова отношение и внимание към нея

7.   Каниш я на кафе, гледаш я в очите, и и казваш: Обичам те, не мога без теб, постоянно си мисля за теб, искам да усещам ароматът ти, да галя нежно косичката ти, искам да те гушна, ти си моето момиче, искам те.

8.   Абе №2, ти кой набор си, не пълни главата на детето с глупости!

9.   до 8 - Що да са глупости и какво значение има набора? Аз просто казвам как съм постъпил аз и че е подействало. Това че не си съгласен/а е друг въпрос. Но това не означава, че не действа, защото от практиката е ясно, че действа, след като имаме деца. Пък и аз само посочвам възможен вариант, не го убеждавам, непременно това да направи.