Споделена история от Тинейджърски

Моята мечта
Здравейте, аз съм момиче на 12 и с моята най-добра приятелка искаме да учим в София. Нашите сестри са по-големи от нас и също ще учат там. Моята мечта е да стана моден дизайнер, това ми е мечта от малка и никога не съм я променяла. Моята най-добра приятелка иска да стане певица и актриса. Знам, че сигурно ще си помислили, че сме малки и не знаем какво искаме. че ще сменим мнението си, но НЕ. Търсим подходящо училище за да превърнем мечтите си в реалност. Аз намерих ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ТЕКСТИЛ И МОДА, улица „Балша“2 в бул. „България”.. А за нея Национално "Музикално Училище Любомир Пипков". Искаме да учим след 7 клас. Искаме училището да не е платено, защото нямаме възможност да плащаме. Чудех се дали има и други такива училища? Ако има бих се радвала да ги споделите с мен! И ако намерим училища можем ли да сме в едно общежитие? Защото училищата ще са различни. Щеше да е хубаво ако имаше и общо училище и за двете. Дано можете да ми помогнете! Благодаря
предварително!

Извинявам се за правописните грешки!

Коментари

1.   Аз съм по-голяма от вас и съм софиянка и съм навътре в нещата. Първо, ти имаш шанс да влезеш в училището по текстил и модем, които си намерила и там се влиза лесно, не се искат много високи оценки, но ще ти кажа, че там ходят масово хора, които не са много умни и просто искат да учат нещо по-различно от норалното соу, но не са ги приели в елитните места и са се набутали там. Не очаквай в никакъв случай да станеш моден дизайнер, като влезеш там. Отностно твоята приятелка и това училище го знам и дори аз бях кандидатствала. Там се ходи с отделен изпит, а не както в останалите училища. Когато бях на вашите години и отидох там, те ми казаха, че е прекалено късно да се запиша, защото техните ученици са там от 1 клас и през целите 7 години те са научили много неща и аз няма как да стигна тяхното ниво, иначе трябва да можеш да пееш солфеж, да свириш на пиано още един интструмент по избор и нотите да ги знаеш насън както и историята на музиката.

2.   От автора: Благодаря, че ми каза! Значи ще трябва да поровя още малко. Ако някой намери добро училище ще се радвам да го сподели! Иначе аз съм отличничка. Имам само 5 и 6. Ходя и на уроци по рисуване.

3.   Леле все едно съм го писала аз. Аз също мечтая да стана моден дизайнер, а приятелката ми актриса и певица. И ние не искаме да се откажем. Наистина все едно описваш нас. :)

4.   Потърси още малко, харесай си училище, поразпитай за него и не спирай да вярваш в мечтата си -ще успееш някой ден! Успех! :)

5.   Ами какво ще кажете за това училище Национално Средно Общообразователно Училище "София"? Намира се гр. София, ж. к. Овча Купел I, бул. Монтевидео 21. /зад сградата на НБУ/. Може ли съвети ако сте запознати? Благодаря предварително!

6.   Ами за колежи "Делта"? Има специалност моден дизайн. Моля ви за помощ и съвети!

7.   От автора: Здравейте пак! Ами в Благоевград Югозападен университет? Дали там има специалност мода и заслужава ли си?
Моля ви за помощ! От това зависи бъдещето ми! Аз не съм от София и нямам познати там. Не съм запозната!

8.   Аз съм момиче за 8 клас от София и ще бъда в Национална Гимназия за приложни из-ва "Св. Лука". Та там има специалност моден дизайн и ако наистина искаш това ти препоръчвам там, а тази по текстил знам че е много зле. За музикалното съм чувала хубави неща но и в двете училища има специални изпити, за които трябва подготовка, така че проверете от по-рано. Надявам се да съм помогнала и успех.