Споделена история от Тинейджърски

Как да вляза в магазин да си купя сутиен?
Да, знам, че сигурно се смяхте като прочетохте заглавието. Аз съм на 14 ( съвсем скоро навършени ) и нямам голям бюст. Въпросът е там, че майка ми ми купува бюстиета и такива малки сутиени, но все пак няма тя да ми ги купува вечно, искам да отида да си купя, но не че ме е срам ( нормално е за моята възраст да нося ), а не знам като вляза какво да кажа, да меря ли, да питам продавачката ли, как да разбера кой размер съм ( знам, че се мери по гръдна и подгръдна обиколка, ама аз как да си я премеря, смисъл метъра къде да го сложа и офф... ) Въпросът ми е като вляза какво да правя. Повечето ми съученички са по-едри и с по-голям бюст, ама аз не знам какво да правя. Моля, не ми се смейте, ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви напътствия. :)

Коментари

1.   Така и не разбрах какво всъщност искаш. Просто влизаш, взимаш различни размери, влизаш в пробните, пробваш, избираш си и подаваш парите на касиерката. Взимаш торбичката и си излизаш. Кое му е сложното? ! .. Аз като съм 75А да не би да съм с ОГРОМЕН бюст? !

Момиче на 13 г.

2.   Влез през вратата.

3.   Според мен обясни на продавачката и е възможно тя да те насочи. Можеш да пробваш даден размер и ако сутиена е малък да пробваш по-голям и обратното. Освен това различните марки сутиени не си съвпадат (понякога). С една дума можеш да пробваш и да откриеш размера си.

4.   Ами по - лесно е от колкото си мислиш.Относно гръдната обиколка щом не можеш сама помоли някой друг за помощ.Та за магазина - влезни в някой по - голям магазин (ако искаш отиди с приятелка, сестра, братовчедка и т.н.).Виж някой модел, който ти харесва и провери за размера му.Ако се затрудниш помоли продавачката за помощ (те обикновено сами предлагат помощ).После в пробната може да помолиш придружителя/ката си да ти помогне със закопчалките и дължината на презрамките.Пробвай сутиени докато не стигнеш до този, който ти приляга.После отиди до касата, плати, излезни и това е.Хубаво е да си с приятелка по - лесно и забавно стават нещата, а може и тя да си избере сутиен.

Мика

5.   Грешиш скъпа не ти се смях, и аз бях така. Ами отиди някъде където продават дамско бельо ама да имат и пробна. Харесай си модел и поискай да го пробваш. в пробната си го сложи на голо и го закопчей на средно ако не ти е хлабаво и ако дишаш без затруднение значи ширината е добра. След това обърни внимание на чашките. Ако сутиена ти е малък в областта под мишницата ще ти се показва леко гърдата. Ако ти е голям ще обгръща прекалено много бюста ти. Чашките трябва просто спокойно да обхващат гърдите. Ако размера ти е голям казваш голям ли искам по-малък номер. Можеш да си взимаш с подплънки за да изглеждат по-големи. Не мисли че приятелките ти са надарени и те ползват с подплънки.

6.   Влизаш и казваш дали могат да ти предложат някакъв сутиен като за теб, тя ще те види и ще прецени. В повечето случаи няма защо да и казваш гръдната си обиколка, все пак тя се занимава с това и може сама да си направи сметката.

7.   Знам разбирам те и при мен беше така бях много нервна и исках просто да метна сутиена и да си тръгна... Просто влизаш и казваш точно какво търсиш, я сутиен бюстие т. н и казваш горе долу колко голямо искаш чашка A е за малки гърди B е за средни а C за големи и ти казваш и продавачката ти го дава, не е чак толкова трудно а и тя ще прояви разбиране все пак през нейния магазин са минавали много момичета и тя има опит ще ти помогне, не се стеснявай защото това са нормални неща.

8.   Отиваш на прага на магазина, изпъваш ръка и хващаш дръжката на вратата, буташ и влизаш.

Venjus

9.   С мерак!

10.   Ами не се притеснявай. Просто виж кой сутиен ще ти стане и помоли да го пробваш изобщо не трябва да се притесняваш а бюста си

11.   Просто влизаш и казваш търся си сутиен. Не ти трябва нищо да мериш, просто тя ти дава някой сутиен и мериш, ако ти е голям казваш да ти даде по- малък и така.

12.   Просто влизаш в някой магазин, избираш си няколко модела които ти харесват и питаш продавачката кой размер би паснал. Първия път като си купувах сама сутиен попаднах на една мила продавачка, която ми измери обиколката и от тогава нямам подобни проблеми. Влизам в магазина, хаотично грабвам някакви сутиени като гледам да са 85В и това е.
Не мисля, че има причина да се срамуваш от нещо.

Момиче, 14 години

13.   Какво му е срамното едно момиче да си купи сутиен, аз съм на 13 и нося бюстиета от 5 клас, майка ми ги купуваше но вече съм 7 клас и си купувам сутиени сама не ме е срам няма от какво влизам определям на око няколко сутиена които мисля че ще ми станат и пробвам и си харесвам. Аз дори предпочитаам да си купувам сутиени сама а не с приятелки, защото няма да им е приятно да стоят половин час пред пробната а аз най-добре си знам кое ми става.

14.   Пробвай пез вратата, може и да стане

15.   Кратко и ясно - питай майка си, кое как се мери и как и от къде се купува!
Другият вариант е да ходиш без сутиен ;)

16.   Имам същия проблем (на 14 съм). Мисля, че повече ме е страх, че продавачките ще кажат, че не ми трябва и няма какво да сложа в него (случвало се е,но за бюстие и то преди година и от тогава имам този страх ). Но това е, защото нося едно бюстие, което се разтегна вече.. :д Та ти можеш да помолиш някоя близка приятелка, с която се чувстваш добре, да те придружи за кураж. А пък не се знае - може да ти помогне в часта за говоренето. Аз така правя, що се отнася до такива работи - взимам с мен най-добрата си приятелка и тя ми помага в говоренето, защото съм срамежлива. :д