Споделена история от Тинейджърски

Много ви моля да ми помогнете
Здравейте, аз съм момиче на 13 години и имам ужасен проблем с пъпките. След 4 дни съм на една вечеря с приятели, но едва ли ще мога да отида с рокля, понеже направих една грешка и сега целите ми крака са в пъпки. Всичко започна преди два дни, реших да си махна космите на краката с бикче за бръснене. Майка ми не ми дава да си махам космите, защото съм била малка и ме беше срам да ходя така. Попитах я, дали ще мога да ги махна за вечерята, а аз вече ги бях махнала и тя разреши и сега целите крака са ми ужасни. Моля ви, кажете какво да правя, как да ги махна или поне с нещо да ги прикрия, с каквото и да било, просто искам да ги залича. Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете. Приятен ден.

Коментари

1.   Другия път като си ги махаш гледай да не е на сухо. В случай, че пъпчиците не се махнат до тогава си обуй чорапогащник. Ако не са толкова много, сложи им малко фон дьо тен, ще се заличат.

2.   Купи си "Гентамицин" от аптеката - 2лв струва- и си намажи пъпките с него. Една приятелка на твоите години така се беше скопосала - целите й крака бяха в гнойни пъпки и с това се оправи за два дни.
Друго, което можев да пробваш, е един спирт- казва се "Микомакс" - и той струва 2-3 лева.

Да добавя само - не разбирам майка ти - какво значи че си малка??? Като имаш косми, да си ги пазиш докато навършиш определена възраст ли? Една позната не дава на дъщеря си да си избръсне космите под мишниците - малка била - а че момичето се срамува да носи къс ръкав и потник през лятото, хич не й пука. Кухи лейки колкото искаш, без да обиждам майка ти. Какво толкова ги пази тези косми не разбирам!

3.   Да не ти пука нали нямаш косми! М

4.   Авторката: Ами то и аз бях така, като твоята приятелка, ходих с космите и ужасно много ми се подиграваха, но аз не можех да направя нищо, просто майка ми щеше да ме "убие". Честно да ти кажа си нямам идея защо толкова ги пази, ама вече съм си казала, че няма да позволя този път да ме подиграват и затова ще ги махам, дори и тайно. Тя си ги маха, а на мен не дава, ето така не е честно вече.