Споделена история от Образование

Голяма тревога ми е!
Здравейте! Аз съм момче и кандидатствах в УХТ с бал 16. 7, след като кандидатствах вече започнах много да се тревожа, тъй като преди това не се интересувах много много. Понеже в интернет няма никаква информация и данни от минали години искам да попитам тук някои от вас какво мислите и дали имам шанс да вляза там с този бал през 2013 година. Благодаря ви.

-Хотелиерство и ресторантьорство, Индустриален мениджмънт, Икономика на хр. индустрия, Технология на месото и млякото, Технология на виното и пивото, Анализ и контрол на храните. -

Коментари

1.   Честно казано, този набор от специалности ми звучи като "всичкология". Едва ли имаш шанс да не влезеш, дори и с 2,25.

2.   АВТОРА: Притеснява ме не къде ще вляза, а дали изобщо ще вляза, понеже има само 790 места, а кандидатите са много и ги делят на мъже и жени. Миналалта година кандидатствали 2300 души, а имало само 799 места. Тааа това ми е тревогата, понеже ако не вляза ще съсипя още много планове, не само за образованието.
А и 16 е минималния за университета бал, нещо като нормала, а моят е 16. 7.. оставам като резерва, но при този наплив не знам дали ще се стигне до мен дори.

3.   Нооо, искаш да ставаш готвачка ли? Не е ли по-добре в някакъв друг унивeрситет? Само казвам...

4.   Значи, специалноста не е 'готварство', а Хотелиерство и ресторантьорство, индустриален мениджмънт, анализ и контрол на храните - ще стана управител, собственик и прочие, ако ме приемат. Специалностите са едни от най-желаните. За друг университет е късно вече, тук съм си подал документите и тук искам! Притеснението ми е споменато по-горе. Допитвам се до някой, който има някаква представа в случая.

5.   Споко ако не влезнеш това ще опиташ някой друг ВУЗ, няма да дойде краят на света. Съветвам те да опиташ и на други места, аз направих така миналата година кандидатствах в СУ и в УНСС, приеха ме и на двете места, това което исках, но предпочетох УНСС. Пожелавам ти успех и да влезнеш това, което желаеш дано съм била полезна.