Споделена история от Тинейджърски

Американския колеж???
Записала съм се вече в него, така че няма връщане. Приеха ме и в 91 Нег, но се отказах от нея. Дано не съм сгрешила.
Та имам няколко въпроса относно АК. :
- Кога започва и кога свършва учебната година?
- Каква е обстановката в самото училище?
- По колко души г/д са в клас?
- Кога се провежда изпитът за проверяване на нивото по АЕ в 8. клас?
- Много ли се учи, трудно ли се изкарват хубави оценки?

Аз съм от по-срамежливите момичета, не си намирам лесно приятели именно заради това. Сега там ще бъда осми клас и се притеснявам дали ще се сприятеля ли с някой, дали няма да ми се смеят задето съм срамежлива...
Знам, че там се правят проекти, презентации и такива работи и ще ме е срам да говоря пред много хора. Страх ме е и че няма да изкарвам хубави оценки. Защото според оценъчната система от 0 до 59% е 2-ка, пише го в правилника, който ми дадоха при записването.

Моля, публикувайте темата ми, много е важно за мен!

Коментари

1.   Виж, на първо място вземи да уточниш за кой американски колеж става въпрос, защото не е само един в цяла България (надявам се не си си мислила така).
Второто което е, че очевидно не си слушала внимателно, защото нас някога ни бяха водили (става въпрос за Велико Търново и търновския АК) преди да кандидатстваме 8ми клас и тогава директора ни обясни тези неща, за които ти питаш.
Хайде отваряй си ушите повечко, защото няма да стигнеш доникъде така ;)

V. Skywalker

2.   Първо, извинявам се, че не съм написала за кой АК става въпрос-този в София. Второ-спокойно, много внимателно съм си слушала, аз питам за съвсем различни неща. И трето, аз съм поискала отговори на конкретни въпроси, а не някой си там да ми се прави на умник. Ако не ти изнасия-има много други сайтове, където да хейтваш.
От Авторката.

3.   Аз съм чувал, че Американският е платен-_-

4.   И мен ме приеха там и очевидно сме в един випуск :) Аз по принцип не съм от най- срамежливите, но все пак там ми е ново и непознато място и ще се радвам да открия приятели :) Аз също се интересувам от отговорите на въпросите, които си задала. Успех и ще се видим на есен! :)

5.   Аз не уча там, но имам много добри приятели, които са там затова ще ти отговоря на въпросите(дано все още четеш темата).
1. Учебната година започва на 15 септември и завършва на 30 юни(тук не съм сигурна, но мисля, че по-горните класове завършват малко по-рано);
2. Хаха тук е забавно! Моите приятели ми разказват, че можеш да срещнеш зубъри, които не говорят с никого и по цял ден учат. Можеш да срещнеш и богати кифли, които всъщност не са чак толкова лоша компания. :Д Но въпросът е относителен, защото випуските са различни, но в каквато и обстановка да попаднеш няма да е лошо, защото хората там са разнообразни.
3. Тук не мога да ти отговоря с точност, но гледам снимка на един от класовете и на нея са точно 20 човека.
4. Би трябвало да е в края на годината. Дата не знам.
5. До колкото съдя по оплакванията и безсънните нощи на приятелите ми - да трудно се изкарват хубави оценки. :Д
Пожелавам ти успех и не се притеснявай, на ново място е нормално да се чувстваш некомфортно отначало. Ако бях чула впечатления по-рано за този колеж и аз бих кандидатствала, въпреки строгостта там, защото ми харесва осбтановката, инициативите които се провеждат и вратите, които ти отваря след като завършиш. Благородно ти завиждам, че си приета. Много усмивки и щастливи мигове в новото училище! ;)

6.   Здравейте! И аз съм приета в колежа и скоро ще бъда и записана там... Надявам се да открия приятели там, но съм доста срамежлива пред непознати хора. Благодаря за въпросите и аз се интересувам от същото! :-)