Споделена история от Тинейджърски

Вече не знаем какво да правим!!!
Здравейте! Пишат ви две момичета на 14 години, който се притесняват за своята приятелка. Преди един месец тя ни сподели, че се е запознала и е станала гадже с 19-годишен (ако това са истинските му години). Те са се запознали в facebook и си пишат от една година. Той и е предлагал няколко пъти и тя накрая се съгласила. Ние разгледахме профила му и се сетихме, че преди около година и половина бяха публикували нещо за него
. Тя е на 13 и е прекалено малка за него. Посъветвахме се с психоложка, която ни разказа за трафик на хора, убийства, изнасилвания и т. н. Тя ни каза, че най-доброто решение е да кажем на родителите ?, но нас ни е страх да не ? направят нещо, защото се я удряли за най-малкото.
Според нас той я лъже за всичко... къде работи(той работи в автомивка в Стара Загора, а ние проверихме дали има такава там и не можахме да я намерим), на колко е, как се казва... Тя има по-голямо доверие на него, отколкото на статията. Притесняваме се за нея, защото разбрахме, че той ще идва и може да и направи нещо. Моля, Ви дайте ни съвет! Благодарим Ви за отделеното време!

Коментари

1.   Кажете веднага на родителите й!!! Няма значение какви са им методите, ако трябва да я набият, да я заключат, по-добре от това да бъде продадена!!! Статията ви между другото не се отваря, но няма значение, разбра се какво имате предвид.

2.   По добре е да кажете на родителите и.. по добре само един бой от колкото да стават по лоши работи с нея

3.   Мили деца, не губете време, а отидете и споделете, с родителите и, това което сте споделили тук! Тя е малка, влюбена(предполагам) и доверчива и дано това не и изиграе лоша шега! Дори да ви се разсърди, дори да ви "отстрани" от живота си, вие ще знаете, че сте постъпили така, защото я обичате и вярвам, че дори при тези обстоятелства, ще продължите да я обичате! Не губете време!

4.   Направете всичко възможно да я откажете от него и да предотвратите срещата й с него. Говорете с още възрастни, говорете с нея. Работата е много сериозна.

6.   веднага уведомете неините родители! един-два шамара няма да й навредят! даже ще й направите много добра услуга
прекалено малка е за този тип
веднага кажете на родителите й - голяма работа ако я ударят (в което се съмнявам, че ще го направят)

7.   Отидете в полицейското управление и там се поинтересувайте как да може й се помогне.

8.   Това, което може да и се случи е вероятно много по-страшно от наказанието на родителите и. Ако тя не иска да ви се довери, говорете с родителите и.

9.   Накарайте я да не отива, толкова е просто.

11.   Ако този е наистина такъв какъвто си мислите, викате някой корави момчета и бой, бой, бой.

13.   Според мен добре ви е хрумнало да кажете на родителите и. Ако пък нямате достатъчна смелост да направите това... Разбете кога ще се срещат тези двамата и заедно с някой по-голям от вас ги проследете и вижте какво ще правят, къде ще ходят и т. н... знам, че съветът ми не е много добър, но...

14.   За една година нищо не предприхте? Ако той знае истинските и години и вси още иска те да "си станат гаджета" или да се виждат определено трябва да я спрете! Защо не пробвахте да му пишете от различен профил, за да и докажете, че постъпва така не само с нея.. Моето мнение е, че тя ще се стресне ако той поиска да се видят или нещо подобно, но все пак не мога да съм сигурна. Опитайте да я занимавате е нещо развлекателно и по този начин да не се занимава с него.. Незнам какво друго да Ви посъветвам.. Говорете по-сериозно с нея или я заведете при тази психоложка.. Успех!

15.   Момиче аз съм от Стара Загора кажи къде е автомовката... инъче говорете с нея..
А. Р

16.   Ситуацията ви е много тежка. Няма еднозначен отговор. Всичко може да е грешно. Според мен говорете и много. До втръсване.
Дори да ви намрази поне да се замисли. И другия вариант са родителите. Друг вариант е да разберете кога е срещата и с ваш близък който е по голям да ги проследите и да е предпазите по някакъв начин. Но наистина ситуацията е невероятно деликатна
Мъж на 29

17.   Можете само да говорите с нея - кажете ? за разговора ви с психоложката, кажете ? вашето мнение... В крайна сметка, не можете да направите нищо, за да я накарате да не се вижда с този човек. Можете от друга страна да препоръчате някое по-оживено място и "по някаква случайност" да се окажете там, но без да ? се показвате. Това също е вариант.

18.   Предлагам да проведете открит разговор с приятелката ви. Наистина не е изключено да е с лоши намерения и затова ви разбирам. Изяснете й, че не искате да й навредите, а напротив-да й помогнете и да сте й в полза. Ако тя не се опита да ви разбере и се развика, няма какво друго да сторите освен да се оттеглите. Има вероятност да я изгубите ако кажете на родителите й, защото тя ще го възприеме не като помощ и услуга, а като натопяване. Дано й помогнете!

19.   Кажете на родителите и или искайте съвет от вашите родители, но не оставяйте така нещата, защото последствията могат да бъдат огромни!

21.   Здравеите мили момичета приятелкта ви трябва да се гордее с такива загрижени и добри приятелки. Аз съм жена на 35 години от Хасково като прочетох написаното от вас ме побиха тръпки, защото веднага се сетих за момче от Хасково, което изглежда много добре има дарслово на около 25 години е миналата година го заловиха за поредното изнасилство на момиче. Дано съм в грешка, защото е много опасен не знам дали е на свобода този, но ако приятелката ви се е забаъркала с този изверг е страшно. Тои с нищо не показва, че е такъв. Желая ви успех и ще се радвам, ако съм ви помогнала. Ако имате въпроси питаите.

24.   първо на първо говорете задължително със своите родители за съвет!
задължително говорете с нейните родители и им покажете този тип! помолете я да ви каже къде ще се срещнат и я помолете да дойдете с нея, за да го видите и тогава без тя да знае повикайте нейните или своите родители на срещата задължително!! и така дори да се окаже измамник тя ще бъде защитена от зрели, възрастни хора, които дори могат директно да го докладват на полиция какви ги върши! и занапред пазете и нея и себе си от интернет запознанства! пожелавам ви много късмет, но задължително трябва да знаят или нейните родители или вашите и да се НАМЕСЯТ! ако не се намесят родители ще стане много по-лошо.

25.   Трябва да се намеси възрастен човек! Ако тя го игнорира и се почувства отхвърлен ще стане по-опасно, така че е редно да говорите с родителите на момичето! Според мен в тази деликатна ситуация няма да я ударят, а дори да го направят по-добре те, защото са най-близките и хора, а не онзи, с който се е забъркала! Той ще и нанесе мнооооого по-голяма психическа травма отколкото те! Може и да го докладвате по някакъв начин във фб ОСВЕН всичко друго!

26.   щом психоложка (с много повече години опит от вас все пак) ви е съветвала да кажете на родителите и значи трябва да го направите, защото те не са способни да я наранят така, както онзи, дето и се представя за 19 годишен!

28.   Говорете с някой възрастен, най-добре с родителите й или поне с някой учител, който ще говори после с тях, защото нещата наистина могат да станат много, много лоши! Не казвам, че приятелката ви задължително ще попадне в мрежа за трафик на хора или в подобна ужасия, но знае ли човек? Всичко е възможно! Така, че сто пъти е по-добре да има проблеми с техните, пък дори и да я понабият малко, отколкото да я продадат като малолетна жрица в чужбина. Виждам, че сте добри приятелки и явно наистина ви е грижа за нея, за това действайте!!! И, да сигурно приятелката ви ще ви се сърди, че и се бъркате, но един ден като порастне малко ще си даде сметка какво сте направили за нея и ще ви е благодарна. Успех!