Споделена история от Тинейджърски

Лесно губя интерес към всичко
Здравейте, дълго мислих на кого да кажа или по точно как да призная, че това се случва в моя живот. Губя интерес към всичко, захвана ли се с нещо ми омръзва още на 2рият ден. Например започна ли да спортувам първият ден минава срахотно, на втория едва отивам на тренировка, а на третия се отказвам. Същото е и с книгите започна някоя книга която ми е много интересна в началото и никога не стигам до края. С всичко е така. Нищо интересно не се случва в живота ми, особенно сега когато съм в ваканция. Излизам рядко. Нямам желание за нищо. Чувствам се нещастна. Доста неща прочетох до сега за депресията. И се надявам ако някой е имал такъв период от живота си, нека каже как е минал през него или да ми помогне с някакви съвети.

Коментари

1.   Може и да не е депресия, а просто мързел - лошото е, че не се лекува;) казвам го от собствен опит

2.   Прави различни неща. Не се ограничавай само в едно. Разграфи си деня по дейности. Графика го направи по часове. Може да го пишеш на смартфон или на тефтер. Излизай по-често, като гледаш да не е на едно и също място. Просто от опит колкото и да е добре на това място, след време омръзва. Просто, като човек не работи или не учи, има много свободно време и трябва да го запълва с различни дейности. Опитай се да се захванеш и с рисуване, писане на произведения. Може и нещо хубаво да се получи. Ако може да ми кажеш, защо не излизаш. Дано съм ти помогнал.

5.   споко

6.   здравей,
и аз бях последните 9 - 10 месеца така... бях се отказала от следването.... нямах желание за нищо и сега от време на време ми е така.
Имам приятел, който ми помогна тогава много както и сега :)...
Само с положително мислене (поне при мен беше така ) няма да стане...
Излизай по често с приятели, запознавай се с нови хора...
Намери това, от което няма да се откажеш толкова лесно. При мен е рисуването и така си имам нова цел която я преселдвам...
не мисли, че няма да отмине този период :)

7.   Започни да гледаш анимета! Те не са като анимациите и ще ти поддържат интереса, защото са много и различни видове!

8.   Това, твоето си е чиста форма на "мързел" :)
Прояви малко инат! Самонавивай се да докарваш нещата до край. Само така ще подобриш състоянието си.