Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е да си купя превръзки
Здравейте...
Моля Ви помогнете ми да преодолея страха си и срама си... Страшно много ме е срам да си купя превръзки от магазина, затова ходя в аптеката вече за 3-4 път, но аптекарките се познават с майка ми а и аз ги познавам и ме е срам :( Освен това не смея да кажа и на мама да ми купи... От време на време си взимам от нейните но без тя да знае... Иначе когато мога ходя сама с автобуса до близкото градче да си купя... Но ми омръзна всеки път да ходя и да си харча парите по автобуси или да си намирам извинения вкъщи... Освен това защо се редува - един път ми идва по страшно много, а друг - много малко... Моля ви, помогнете :(((...!!!

Коментари

1.   Спокойно, наистина няма нищо срамно, на всяко момиче му се е случвало, просто отиваш в магазина и си избираш и това е.. Ако чак толкова те е срам, може да кажеш на майка си, тя е преминала през това и ще ти помогне... :)
Р.

2.   Няма абсолютно нищо срамно ;д напълно нормално е :Д Не си ли казала на майка си, че вече имаш цикъл? Добре е да знае, пък и няма да ти се налага да си купуваш превръзки сама или да си взимаш тайно ;д

3.   Различен е, защото още си в началото. Когато се регулира, и мине малко време - ще се нормализира цикъла ти.

Потърси малко информация какво точно представлява процеса на ежемесечното дамско кръвотечение, може би като разбереш колко е естествено, срамът ти ще се стопи.

Ето ти и една смешна история, за да се поотпуснеш малко. Сама съм вкъщи само с баща. Имах цикъл от няколко месеца - бях 7 клас. Влизам в тоалетната и виждам, че ми е дошло. Ами сега - трябва да го подвикна, той да ми подаде превръзка. Накрая срам не срам - не можех да стоя цял ден на гърнето. Викам го и му казвам "Ами тате, такова, дошло ми е, а нямам превръзка в себе си - да ми подадеш от шкафа" Той отива, бърка - няма! И ми подвиква "Свършили са ти, отивам до магазина да ти купя. Какви да са - копринени, памучни, нощни, с крилца, без крилца, ако искаш от тези да ти взема новите, които рекламират? " Е, онемях. Тогава аз не знаех, че има толкова видове "Абе вземи някакви" И така той отиде до магазина да ми купи, аз си седя на гърнето и си мисля, че можех да сложа малко тоалетна хартия в гащите, колкото да не се нацапам и да отида да купя. Сега ми е смешно като си спомням притеснението си. Та това е най-гхубавото нещо. Ако нямаш цикъл, значи няма да имаш деца в крайна сметка.

Така, че - отпусни се. Нищо срамно няма. Просто се престраши веднъж и ще видиш, че не е страшно. Не отивай конкретно за превръзки. оТИДИ НА ПАЗАР "еДНО БЕЗАЛКОХОЛНО, ЕДНИ ПРЕВРЪЗКИ, А И ОТ ОНИЯ СУХИ ПАСТИ ГОЛЕМИТЕ"
Включи ги между другото в списъка, който поръчваш и готово.

Успех!

4.   Що за глупост? Съвсем нормално е за момиче да купува дамски превръзки, всяка жена имам нужда от тях всеки месец, освен ако не е бременна. Преодолей срама си!

5.   Това е грешка на майка ти, не твоя. Тя дори не е разбрала, че ти е дошло. А тя е тази, която трябва да ти помага в такива случай. Задължително и кажи, много ще се зарадва. И мен ме беше срам да кажа на моята, но веднъж щеше до ходи до магазина и ме попита искам ли нещо, и аз казах "Ами вземи ми едни превръзки"... и така стана. Опитай.

6.   Е, от какво те е срам? Кажи на майка ти да ти купува или просто взимай от нейните, не е края на света. С майка ми взимаме по 2-3 пакета и до когато стигнат, като свършат известяваме другата, за да вземе когато излиза. Не е голяма работа, че ти трябват превръзки. Не е тайна, че на момичетата имат цикъл.
Ако ще ти е по-лесно, отивай с майка си до магазина и пускай пакета с превръзките в кошницата. Или пък отивай ти да пазаруваш, сигурно няма да те е срам, щом превръзките са част от повече покупки, така няма да бият на очи. Но се пребори с този срам, защото е направо смешно. Е, всъщност би било нормално, ако ти е дошло наскоро и си още малка, но както обясняваш как ти се редува силна и слаба менструация, трябва поне 4 пъти да ти е идвало, т. е. би следвало да си свикнала вече.

7.   Момиче, това, че е глупаво да те срам, глупаво е (близо ПОЛОВИНАТА ХОРА на този свят- т. е. около 3 МИЛИАРДА ползват превръзки, а ти си седнала да се срамуваш от нещо толкова нормално и разпространено), но хайде да не те упреквам.

Решението- иди в супермаркета и ги купи ЗАЕДНО с други покупки. Избери си каса а младо момиче на нея (та те 99. 9% са такива :-) и просто си плати накрая сметката. Може дори да не я гледаш в очите, когато си сканира точно тях, аи ще останат доста по-незабелязани насред другите покуки на лентата с конвейра ;-).

8.   Аптекарката яде момичета в цикъл, знаеш ли?
Може ли да имаш такъв глупав и фалшив срам?
Сякаш тя не е жена и няма мензис...
Много глупаво постъпваш. Влизай в аптеката и да не ти пука!

9.   Като те е срам да си купиш превръзки, купувай си тампони!
Шегата настрана, ти какво, срам те е, че си жена ли? ! Аз имах такъв проблем с презервативите, за мен беше като да обявя: Здравейте, как сте, аз правя секс!
Не се коси за глупости.

10.   Няма от какво да те е срам това са нормални женски работи. Отиди си в магазина купи си превръзки и не се притеснявай. :)

11.   Еми щтом те е срам аз съм момче на 15 години ще ти купувам аз.. ти Always ли ползваш?? или пробвай тампон доказано е, че 99. 8 той не пропуска. ти на колко си иначе

12.   Половината от населението са жени, всички магазинери са запознати с това, за това ги има и на магазините, всяко момиче отначало се срамува, но трябва да го преодолееш та това е нещо съвсем нормално. Точно, че ако не ти се налага да ги ползваш не е нормално, а и още почече от майка ти не трябва а те е срам. Като имаш деца след години и памперси ли ще те е срам да копуваш...

13.   момче на 15 съм аз ще ти ги купувам, като те е срам. always ли ползваш?? пробвай тайпон доказано е, че 99. 8%той не пропуска.. сериозно не се бъзикам.. ти на колко си иначе?

14.   Предполагам няма нищо срамно, тъй като е напълно нормално за всяка жена. Но ако те притеснява, ходи в друга аптека, където не познават теб и майка ти

15.   Кажи на мама, тя ще се зарадва, че й соделяш. Тя ще ти даде съвети и ще е до теб. Разбирам те, и мен ме беше срам в началото да си купувам и ги криех в черен плик и в дрехите си.. Но представи си, на мен когато ми дойде за 1-ви път мама беше в чужбина.
Баба ме гледаше и казах на нея (тя беше млада баба и разбрана жена, като майка). Тя нямаше пари в онзи момент да ми купи превръзки.. и познай, наложи се да кажа на тате..
Баба ми каза какво да правя и ми даде съвети, много добре се отнесе с мен, като майка. Но с моята майка тогава само по телефона си говорихме. Та когато ни трябваше най-много, тя работеше, за да имаме ние.. да не сме лишени. Сега си е до нас, но аз вече свикнах без нея. Вече съм на 24, семейство имам и детенце и мъката ми по мама мина, сега я виждам всеки ден, но детството ми мина без нея и трудностите също..

17.   През този "срам" минава всяко момиче, но и на теб ще ти мине. Макс до година. Искам да ти кажа, че на никой не му пука, още повече пък на аптекарките. Вариант ли ти е да си купуваш веднъж на няколко месеца по повече?

18.   Само една аптека ли има в града??? А по принцип дамски превръзки се продават и в хранителните магазини. И не на последно място, няма абсолютно нищо срамно, това е човешка природа, все едно да те е срам да си купиш тоалетна хартия...

19.   Защо да те е срам? Влизаш в магазина избираш си плащаш и готово на никого не си длъжна да даваш обяснения. Даже някой магазинери не гледат и какво купуваш да не мислиш, че на някого го интересува. Казвай, че са за майка ти като те е срам чак толкова много.

Йоана

20.   и аз бях така, но ми мина. Има ги и в магазините може от там да си купиш... казваш си: Да не би да съм само аз, на всички е.

21.   Не знам на колко си, но и аз като бях на 13 ме беше срам да си купя и ходих с тоалетна хартия. Пффф. :D

23.   Здравей :) Аз съм момиче на 11 и половина и от почти 1 година имам месечен цикъл. Имам същия проблем мама знае и аз карам нея тя да ми купува. Ходила съм само веднъж сама да си купя, но касиерката (тя е жена) ме попита за мама ли са и на мен ми стана гадно и не искам да ходя повече това срам ме е някое момче от класа ми да не ме види в супермаркета и, че си купувам превръзки. Чудя се защо ме е срам тъй като всяка жена се сблъсква с това в определена възраст, но не мога. Мама ми е казвала, че няма нищо срамно и рано или късно ще трябва да си ги купувам сама. Даже ми каза, че е споделила на една нейна много близка колежка, която знае всичко за нея даже заедно си купуват превръзки и си купуват една на друга. Колежката и е млада мома и е казала на мама, че трябва да свикна и, че това дори е смешно, че ме е срам. Дано преодолея това. Успех! и поздрави от мен.

25.   Благодаря на всички Ви за коментарите, а на №11 и №13, момче тук не е за теб и никой не ти е искал да купуваш нищо така че чао!
Авторката :)

26.   Оф да ти имам проблема -. - Върви и си купи кво толкова -. -

27.   О моля ти се мен ме беше срам от гърдите ми в 5 клас постоянно ги криех и все ми си струваше че всички мен гледат :D

28.   Пфф ;Д на мен като ми дойде за 1 път беше в дск и като се прибрах бях няква хипер щастлива :Д и казах и на кака и на мама и на тати :Д :Д :Д Според мен това е нещо хубаво, а не нещо от което трябва да се срамуваш :) Е, и аз първите няколко пъти съм карала мама и кака да ми ги купуват и това е нормално, особено ако например в най-блиския магазин в които има превръски, магазинера е момче :Д Аз съм карала и баща ми да ми взима, така че.. :Д:Д Но се свиква :) Аз съм на 14 и ми дойде преди година, а отдавна спокойно си ходя до магазина да си избирам превръзки ;д Това е абсолютно, напълно нормално, така че кажи на вашите и ще ги зарадваш много повярвай ми :) Апък рано или късно ще свикнеш да си взимаш и сама :)

29.   И мен ме е срам, но всеки ме обеждава, че няма нищо срамно и мисля да се престраша!!!!!!!! Направи го и ти!!!!!

31.   Моята майка работи в аптека и аз и казвам да ми вземе или и взимам от нейните;д

32.   Какво странно има - всички жени го правят.

33.   Мило момиче, щом си започнала да преминаваш през този период, мисля, че е време задължително да споделиш на майка си, ако все още не си! Когато на мен ми дойде за първи път бях много разстроена, веднага й казах, баба също беше там (на тях двете споделям абсолютно всичко), но то беше и неизбежно да не разберат. Надявам се да осъзнаеш, че майка ти е най-добрата приятелка, която можеш да имаш- винаги ще ти даде най-добрият съвет, ще те успокои и ще ти помогне! А относно срама/страха ти- няма абсолютно никакъв смисъл, защото е съвсем нормално, нито има кой да ти се смее, нито някой да те съди! Ако пък толкова те е срам някой да не те види, помоли майка ти, когато имаш нужда. Тя никога няма да ти откаже! При всички положения задължително говори с нея! :)

34.   И мен ме е срам, обаче ще ти кажа как постъпвам аз. Или си ги купувам от супермаркета където минават заедно с хляба, млякото и всичко останало и съответно жената на касата е толкова оттегчена, че и хич и не гледа какво маркира или ги купувам от някоя аптека, но винаги гледам аптекарката да е жена. Не знам, от доста години имам цикъл, но и до днес ме е срам да говоря за това или да си купя тампони, ползвам тампони вместо превръски, но в случая е все същото, ако продавачът е мъж. А акоте жена, сме някакси като сестри по неволя, т. е. и тя е в същото положение като мен и тя си купува такива неща и не ми е толкова неудобно. Но ако чак толкова ти е проблем помоли майка си като купува за нея да купува и за теб и просто да си имате общи и така на която когато и се наложи да си взима. Предполагам, че тя отдавна е приела, че това си е нещо съвсем нормално и съответно не изпитва никакъв срам. И ние трябва да го преодолеем, ама...

35.   Аз бях същата като теб. Криех, че ми е дошло няколко месеца и най-накрая реших да кажа на мама и не беше толкова страшно. Естествено се срамувах, но това е нормално. Такаче и кажи така или иначе ще разбере по-добре и кажи по-скоро.

37.   Чуйте какво ще ви разкажа аз съм от малък град и съм на 13 също като теб и мен ме е срам да си купувам превръски, но когато за първи път ми дойде аз веднага казах на мака тогава бях на 12 тя работи в някакъв склад като доставя някакви лекарства на някаква аптека и сега тя ми купува. Относно училище поне за моето де е модерно да имаш цикъл още преди да ми дойде всички ме питаха дали имам и аз не се срамувах да им кажа "не", така те бяха спрели за извесно време и малко преди да ми дойде за втори път пак ме попитаха и аз казах "да" тези които имат ме поздравиха, а другите ми завиждаха. Е тава е ;)

38.   И аз съм така, а съм на 15 и мама взима общи... Искам да разкажа една история: Значе миналата година в училище бях 8 клас и има едно момиче от моето село, с което пътуваме заедно нищо повече. И имаме си до училището точно мини-маркет. Та веднъж влязох с моя съученичка да си вземем нещо за ядене и видях това момиче, което стоеше пред секцията с превръзките с 2 момчета от нейния клас и ги питаше кой от двата "сладки" вида да си вземе и те й казаха просто да избере и ние си платихме на касата и нямаше никой др. в магазина и дойдоха те. Момичето си ги плати, а момчетата я чакаха и понеже тя нямаше раница в себе си, а едното момче имаше се разбраха и той и сложи в своята раница, за да не ги разнася момичето из цялото училище. След тази случка останах с впечатлението, че тези 2 момчета са адски мили и разбрани добри приятели (не ги познавам) не като повечето момчета в тази ситуация. А момичето в автобуса беше най-отзад с още 1 момиче и доколкото чух и даде една превръзка и каза, че е дала и на още 2 момичета от ласа й, защото били много сладки с някаква форма... :D Та това е, чао!

39.   Господи, аз съм момче на 16 и никога не съм казвал на баща ми за разни подобни работи.

40.   аз все още нямам но от това което чух само мога да кажа да не се притесняваш и да ги смесиш с другите покупки за да не се набиват толкова на очи. Ако е в аптеката само казваш подаваш парите и си тръгваш. И да знаеш няма нищо срамно, всяка жена преминава през този период, така че споко. На мен днес мама ми прерови чантичката и видя че си нося за всеки случай, тя каза добре съгласна съгласна съм да си подготвена за този момент скъпа, така тръгнах за училище.

41.   хахаха и мен ме беше супер срам да си купувам сама, а и да кажа на мама, но сега ще ви разкажа. Събуждам се аз една сутрин на село и виждам нали, че ми е дошло, но изобщо не осъзнавам какво се случва и се чудя какво забога е това. Дали не съм се разболяла дали не съм се ударила някъде. Беше само баба и чичо ми, а след като осъзнах какво се случва ме е срам, да не съм луда да кажа хаха (колкото и нормално да е) За радост на другия ден идваха да ме взимат и аз срам не срам казах на мама вече;д;д Та тя отиде да ми вземе. Следващите няколко месеца я карах тя да ходи да ми копува, но след това се престраших аххаа

42.   Момче съм, но това е нормално и няма нищо срамно.

43.   Имам цикъл от 2 години (на 16 съм). Когато ми дойде бях вкъщи сама. Мислех да не казвам на мама, но понеже ми течеше доста срам, несрам се престраших... Та казах и, че ми е дошло и че малко ме е срам, а тя се засмя и каза, че няма от какво. Че нито съм първата, нито последната, още по-малко - единствената, която има цикъл. И така, като се прибра ми донесе превръзки (които ми подаде пред баща ми, за което ми идеше да умра от срам) и така започна да купува по няколко пакета и когато на някоя и потрябва си взима. Мен и до сега ме е срам да ида в аптеката и да си взема оттам... За сега разчитам на мама, за това. ;дд Иначе в магазина съм ходила да си взимам и то не по един пакет... ей така измежду покупките. Искам да ти кажа, че на продавачите/ките им е толкова все едно какво си вземаш, че не мога да ти опиша. Няма нищо срамно. Най-добре е в магазина с покупките. Също е хубаво да споделяш на майка ти. Все пак тя също е минала по този път... Можеш да получиш много полезни съвети от нея. ;)

44.   На 14 съм след около 2 месеца ще правя 15 г. както и да е. На мен за първи път ми дойде в началото на годината някъде.. къпах се, когато излязох от банята се облякох, изсуших и отидох до тоалетна, видях, че ми е дошло. Майка ми беше на работа, но въпреки това и звъннах за да и кажа. Сложих малко тоалетна хартия за да не се изцапам, излязох на терасата и и се обадих, казах и и тя ми каза да взема превръзки от шкафа, но тате беше там, а мен от него повече ме беше срам, изчаках да излезе от стаята да отиде някъде другаде и си взех. От тогава поръчвам на мама да ми купи превръзки :D сама си бях купила 1-2пъти ;д не се срамувай да кажеш на майка си или поне не се срамувай да отидеш до магазина да си купиш ;) никой не го интересува ти какво купуваш, хората гледат техните покупки, а и нали за това ги продават? за да ги купуваме :) няма нищо срамно това е напълно нормално

45.   Спокойно! И аз съм момиче на 13! И мен ме беше срам първите пъти , но после свикнах, в смисъл това е нещо нормално! Спокойно с времето няма да те е срам!

47.   Няма нищо срамно в това. Кажи на майка си да ти купи ако те е толкова срам. Ако искаш си събери пари и си купи 3-4 пакета и не ходи толкова често

48.   Няма нищо срамно в това, наистина. Ако пък толкова не искаш някой да те гледа, купи си от някоя аптека когато няма много хора, купуваш, слагаш в чантата и готово. :)

49.   Мила и на мен ми дойде цикълът преди 4 месеца! Отначало много ме беше срам! Веднъж ( е тоест миналия месец) дори ми се наложи голямото междучасие да отида до близкия супер маркет и да си купя превръзки! Точно тогава половината ми училище се беше изсипало там! И момчета и момичета! Питаш ли ме тогава какво ми беше! Купих ги и още в магазина ги увих в шала си! Така никой неразбра! А сега да ти дам и съвета си! Всичко това трябва да се споделя с майките ни! Надали те ще смеят дани се присмиват! Пък и закакво - нали сме им дъщери а те наши майки! Винаги споделяй тези видове проблеми с майкаси! Нека тя ти ги купува! Аз напримерр ходу заедно с мама да си купя или направо тя ми ги купува! Няма нищо страноо!!! Дано съм ти помогнала!

50.   Знам че темата е много стара но реших да отговоря за хорато които имат подобен проблем.
Няма нищо срамно но ако толква те е срам:взимаш автобуса отиваш до магазина и си копуваш 15 пакета под претекс че са за приятелка.
надявам се да съм помогнала.

51.   Изобщо не се притеснявай!! И аз бях така първия път. Но майка ми ми каза че това е нещо което има всяка жена. И мен ме беше срам а сега си влизам в магазина и като първия пич и си взимам каквото ми трябва!! Не се притеснявай, просто давай!!!

54.   Може да помолиш някоя приятелка

55.   Спокойно! Не се притеснявай! Ето ти забавна история да се посмееш и да те отпусне.

Тъкмо ми беше дошло и взех една от превръските на мама. Чудех се как да й кажа (не ме беше срам, просто не знаех как). След малко тя ми звънна, и каза, че се прибира и ще минава през LIDL. Попита ме дали искам да ми купи нещо. Трябваше да ми купи превръзки, защото щеше да разбере рано или късно, че взимам от нейните. позамислих се и почнах да изреждам, за да не кажа направо "Искам превръзки", а й казах "Искам един шоколад, пръчки с масло, едни превръзки, и някакъм крем, че ми се яде торта! ". Тя ми отвърна "Много работи искаш", а после учудено ми каза "Превръзки!? " А аз мълчах на телефона. Тя ми каза, че ще вземе всичко, а за някои неща ще говорим вкъщи.

Та така. Не се притеснявай! И тя все пак си купува. Просто да ти купува заедно с нейните.

56.   Темата е стара, но няма нищо. Бях на 12, когато ми доиде за първи път. Разбрах още вечерта след като излязох от банята, но небях сигурна, затова неказах нищо на мама. Беше ми странно да си копувам превръзки, но свикнах с времето. Това си е съвсем нормално! Приех го като бръсненето при момчетата и мъжете, а и те трябва да се бръснат всеки ден или поне през ден. Няма нищо срамно и една уверена в себе си жена нетрябва да се притеснява и крие! :)

57.   Аз съм на 11 и вчера ми дойде. Не казах на мама, защото ме беше срам адски много, защото ако каже на брат ми (което ще стане) той няма да спре да ми се подиграва (незнам защо, ама е такъв). Беше слабо, затова си сложих тоаретна хартия, защото не наверих превръзки. На другия ден се събудих и имаше доста кръв. Този ден ходихме на Шипка, затова аз търсих, търсих и най-накрая намерих 2 превръзки. Сложих си едната и издържах докато се приберем. След като се прибрах си сложих другата. Все още не съм казала на мама, защото незнам как. ПОМОЩ!

58.   Честно да ти кажа, когато ми дойде аз не знаех какво е и се упаших –никой не ми беше казвал - и се обадих на майка ми и тя ми каза какво да правя. Споко... Няма нищо срамно в това. :) Споделяй с майка си. Тя е най-добрата приятелка :)