Споделена история от Тинейджърски

Лоша компания
С компанията ми с която излизам сме още от деца. Сега съм на 16. Обаче всички започнаха да пушат, да пият.

По-лошото е, че и трева започнаха да пушат освен цигари. Излизам с тях всеки ден, обаче не ми харесва това, което правят. Всяка вечер се напиват и се напушват. Въпросът ми е дали трябва да спра да излизам с тях, защото нали знаете с какъвто се събереш такъв ставаш, но ме притесняава, че ако не излизам с компанията си, няма с кой друг. Те са единствените ми приятели.

Ако ги зарежа ще трябва да си седя сам в нас.

Коментари

1.   зарежи ги! не си струва да станеш наркоман/ка, за да останеш приятел/ка с тях!

2.   съгласна!

от виктория елинова

3.   Щом не ти е приятно с тях, не се насилвай. Те явно са кухи парчета и нищо хубаво няма да донесат в живота ти. Запознай се с хора, които ще ти помогнат да се развиваш, вместо да изпростяваш със сегашните.

4.   Нищо добро не те чака с такива "приятели". Не се е свършил светът, ще се намерят други. Не е толкова чак драматично. Но ако не го направиш, наистина с времето ще станеш като тях. Категорично НЕ!

5.   Според теб по-добре е да седиш сам или да станеш наркоман? Можеш да си намериш нови приятели. Не си струва риска да се тровиш само, защото не искаш да седиш сам във вас.

6.   Това че пушат марихуана не ги прави лоши хора, това са просто градски легенди че ако пушиш трева ще минеш и на по-твърдо, това изцяло си зависи от човека... Познавам много хора които пушат трева и са преуспели! Време е вече и вие да се съвземете и да отхвърлите това комунистическо мислене.. А и живеем в време което природата е незаконна а нефтените компаниите се възползват от това!

7.   а ти момиче, или момче си?

от №2

8.   Тези са ти "приятели". Може и да не станеш като тях, но като не си на техния акъл рано или късно ще те отхвърлят.

9.   Остани си приятел с тях, не ги отхвърлях изцяло но си намери други и се промени компанията.
А и вече май почти всички компании са такива аз и за това рядко излизам вече, преди излизах редовно но най-добрите ми приятели започнаха да пушат цигари а после и трева на ме не ми хареса и си намерих друга но и тя същата като другата, така стана с още няколко компании не намерих подходяща за мен и сега през повечето време си стоя в наш.
Не прави като мен смени компанията си и дано намериш най-добрата за теб.

10.   Абе хора, защо му казвате да седи с тях. Това са бъдещи наркомани. недей си проваля живота с тях, не са единствените на този свят. Аз ти давам съвет а ти сам решавай, но внимавай защото това ще ти коства живота. Захванеш ли се с наркотици, почти няма отърване.