Споделена история от Тинейджърски

Музикален Въпросник
Знам, че сайта не е форум, но моля администраторите да побликуват историята ми, защото би ми било интересно кой как ще отговори, и какви хора има във форума :)

Това са няколко въпросчета. Отговаряйте честно, както аз ще направя.
1. Любим стил музика? Защо ви е любим?
2. Най-мразен стил? Защо го мразите?
3. Любими изпълнители/групи?
4. Мразени изпълнители/групи?
5. Любима песен?
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"?
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни?

Моля също кава да напишете на колко години сте! :))
А ето ги и моите отговори:

1. Любим стил музика? Защо ви е любим?
Метъл (и малко reagge). Ами защото намирам голям смисъл в него.
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? Попфолк. Мразя го, защото е много прост, грозен и глупав.
3. Любими изпълнители/групи? Амии slipknot, nirvana, iron maiden, metallica, asking alexandria, rammstein, linking park...
4. Мразени изпълнители/групи? Всички чялга певици и тем подобни.
5. Любима песен? Slipknot - duality
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Slipknot - Snuff, Iron maiden - dance of death
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Кърт Кубейн :3
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Да, и то голям.

Коментари

1-50 от 74

1.   Ем хубаво щом ти си отговорила започвам и аз.

1. Определено гръцко, сръбско и рап.
2. Чалга и друг няма.
3. Любимите ми изпълнители са: 100 кила, Графа и другите са от Гърция и Сърбия.
4. Мразя чалгата !!!
5. Толкова са много:
а) Тони и Фики Стораро - "Кажи ми"
б) Sasa Matic & Rada Manojlovic - Mesaj mala
в) Никос Икономопулос - Тази звезда
г) Baja - Zapisano e u vremenu
д) Dragana Mirkovic - Sve bih dala da si tu
е) Стара, но вечна гръцка песен - Магапас
ж) Michael Jackson - Heal The World
и) PSY - GANGNAM STYLE (на японски - ??????????)
й) Sasha Lopez и Andreea D и Broono - All My People
к) Smiley Dead Man Walking
л) Tom Boxer - Deep In Love
м) Tony Ray feat. Gianna - Chica Loca
н) Ангел и Моисей - Повече

И много други главно сръбски и гръцки. :)

6. Тези изброените по-горе са готини, ама чак пък да настръхна няма такава.
7. Не подражавам на никого и нямам идол няма вечни и безгрешни.
8. Да намирам смисъл иначе защо ще са ми любими. Един мой приятел мисли, че трябва да разбира какво означава една песен за да я слуша не е така според мен.

Иначе защо са ми любими тези стилове не мога да кажа. Рапа може би защото е обратното на чалгата, а сръбското и гръцкото нямам и на представа ;дд ......

О също не харесвам и метала, ама не го ненавиждам или мразя.

П. С. С. - Годините си няма да кажа като гледам и ти не си ги писала :) за това .... :)

Знаеш ли кой видях брат ?

2.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Хип хоп, черно и бг рап. Харесвам го защото жанра представя много истини. Има смисъл, има и комерси на които просто можеш да се опуснеш и да се клатиш в ритъм, абе изпълва ми душицата както се вика :Д
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? Не харесвам операта, защото ми звучи прекалено пискливо, превзето и не ме изпълва.
3. Любими изпълнители/групи? Eminem, Tupac Shakur, Busta Rhymes, Eazy E, Snoop dogg, Nate dogg, 50 cent, Tyga, Wiz khalifa, The game, Rick Ross, Dr. Dre, Явката длг, Ф. О, Керанов, Джентаро, 42, М. в. п., Литър джак, Маната, Жокер флоу и Димчо и 100 кила до някъде.
4. Мразени изпълнители/групи? Нищо не ми е направил нито някой изпълнител, нито някоя група, за какво да ги мразя хората. Всеки гледа да се изхранва. Но все пак доста антипатични са ми Джъстин Бийбър и One erection.
5. Любима песен? невероятно много са..
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Metalica-nothing else matter ненормална песен е това, макар да не е в любимия ми стил
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Tupac Shakur, Eminem, Явката длг, Bob Marly i Michael Jackson
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Въпроса е риторичен или по скоро бих казала тъп.
Момиче на 15 години.

3.   1. Рок и метъл, защото рокът може да бъде много свеж и весел, а метълът-агресивен и психиращ и и двата стила изразяват някакъв бунт като цяло.Иначе слушам разнообразна музика и всякакви стилове.
2.Принципно нямам най-омразен стил , мои приятели слушат чалга и не ми пречи, обаче най-много ме дразнят онези мазни кючеци и Азис.
3.Металика , Boys like girls , Аврил Лавин , а от по-тежките- Рамщайн и сега се зарибявам с Хематом.
4. Азис , като цяло ми е много противен във всяко едно отношение , може да пее , но песните му са под всякаква критика , също Слави Трифонов. не разбирам какво толкова им харесват на тия ?
5.Имам много любими песни, една от тях е I`m here without you baby (3 Doors Down) и The Great Escape (Boys like girls)
6.По-горните обикновено имат такъв ефект към мен. Едната винаги предизвиква сълзи , а другата ме зарежда.
7. Кърт Кубейн , Боб Марли , Боб Дилън , Аксел Роуз , Майкъл Джексън. Кърт Кубейн ме кефи с фразите си "По-добре да ме мразят за нещо , което съм , отколкото да ме обичат за нещо , което не съм" и също още една , дето не знам дали беше негова "Те ми се смеят , защото съм различен, а аз им се смея , защото са еднакви"
8.Във всяка песен има смисъл , когато написаното е предизвикано от някакви чувства , за това и понякога слушам рап, не защото се кефя на псувни в рими , а защото някои песни на социални теми са много смислено направени и казват големи истини , или по-точно те навеждат към важни въпроси , което е най-ценното във философията. Това ми напомня за "Грешната нота" на Бисолини.

момиче на 17

4.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? - Рок, Метъл, Блус, Джаз

2. Най-мразен стил? Защо го мразите? - ЧАЛГА. Няма да споменавам причините, защото мога да изпиша цял роман по темата :) Както е казал поетът: Слушането на чалга ви превръща в шибан идиот!

Хаус, дъбстеп, транс, електро и всички останали електронни помии (това не е точно музика, но както и да е)

Също мразя днешната музика като цяло (ако може да се нарече музика), защото е ужасна, фалшива, деградираща, идиотска, к*рвенска, п*далска - най-вече "модерния" поп и "модерния" рап.

3. Любими изпълнители/групи? - The Doors, Nirvana, Ozzy Osbourne, Bon Jovi, Guns N' Roses, Aerosmith, Queen, Bruce Springsteen, Elvis Presley, Led Zeppelin, Alice Cooper, Alice in Chains, David Bowie, Led Zeppelin, The Beatles, Black Sabbath, Deep Purple, Whitesnake, Def Leppard, KISS, Metallica, Rammstein, Black Label Society, Fozzy, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Halestorm, Delain... и още. Б. Т. Р. са ми любимата българска група :)

4. Мразени изпълнители/групи? - ВСИЧКИ РОДНИ ЧАЛГАРИ И ЧАЛГАРКИ, Madonna, Ke$ha, Lady Gaga, Beyonce, Rihanna, Justin Bieber, Miley Cyrus, One Erection, LMFAO, Skrillex, Lil' Wayne, Nicki Minaj и горе долу всички "днешни" изпълнители

5. Любима песен? - Може би... The Doors - Riders on The Storm. Също и BANANA SONG!

6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? - BANANA SONG!

7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? - Надявам се никой от днешните "изпълнителни", които убиват музиката малко по малко

8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? - В повечето ми любими песни да (с изключение на BANANA SONG! )

__________________________
Линк към BANANA SONG!

http://www. youtube. com/watch? v=LH5ay10RTGY

5.   1. Нямам, почти не слушам музика, но обичам да гледам музикални видеоклипове от 80-те
2. Нямам, но не харесвам някои песни от попа, рапа, рока и чалгата
3. Нямам
4. Повечето български
5. Няколко са
6. Която има хубав видеоклип
7. Мадона
8. Да, защото имат хубави видеоклипове

6.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим?
Метъл, Рок, Реге, Класическа, Джаз, Пънк

2. Най-мразен стил? Защо го мразите?
Не харесвам електронна музика като цяло, защото ми докарва главоболие за около 3 минути. Не харесвам и новата чалга, защото е направо безмозъчна (каквито са и изпълнителите), но пък понякога на някои ретро песни гръцко и сръбско е голям кеф да седнеш на маса с приятели.

3. Любими изпълнители/групи?
Metallica, Rammstein, Apocalyptica, HIM, Nightwish, Sepultura, Seether, Iron Maiden, Three Days Grace, Korn, Evanescence, Queen, Bob Marley, Nirvana, Шостакович, Рахманинов, Verdi, Beethoven, Soundgarden, Red Hot Chili Peppers, Corey Taylor, Guns N Roses, Gogol Bordello, Ozzy и други.

4. Мразени изпълнители/групи?
Inna (и други подобни досадни румънски хаус-мърфала), Miley Cyrus, Kesha, Taylor Swift, Britney Spears, JB, One Direction... и още такива подобни... Не ги мразя, просто не им обръщам грам внимание и не ме интересуват изобщо.

5. Любима песен?
Страшно много. За всяко настроение си имам плейлист. Наистина ако тръгна да изброявам ще стане много дълго.

6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"?
Тъжни/силно емоционално заредени песни. Изпълнения на Апокалиптика и някои класически песни, например. Настръхвам и когато песента - мелодията и текста отговарят зловещо невероятно много на нещо, което ми се е случило или на настроението ми.

7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
Freddie Mercury, Bob Marley, Kurt Cobain, Mozart

8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни?
Разбира се, че откривам и то много. Има песни, които съвпадат много със случки от живота ми, които отговарят на чувствата ми в точно определен момент. Когато слушам музика, мога да "пътувам" в спомените си, да си мечтая, мислено да избягам от реалността и да ида на място, където се чувствам добре. Има и песни, които привидно не са тъжни, но мен ме натъжават, направо ме задушават, защото ми носят болезнени спомени.

жена, 17

7.   О, музиката, хаха, за мен тя е почти всичко, което ми дава смисъл.

1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Алтернативен рок и хеви метъл. Защото това е истинската, вечна и безсмъртна, неподправена музика. Само в нея намирам себе си, в романтиката от режещата електрическа китара, ритмичните барабани, якият бас и хубавият вокал.
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? Чалга, естествено. Дори не е стил по дяволите. Това не е музика. От кога циганските ориенталски ритми, премесени със стенания на елитни проститутки станаха музика по дяволите? Толкова я мразя... това е една от многото причини днешните младежи да са толкова ограничени, бездуховни.
3. Любими изпълнители/групи? Много харесвам Evanescence. Бих казал любима група. Обожавам гласа на Ейми Лий - ангелски, чувствен, силен, истински. Баладите и на пиано винаги ме разплакват, толкова е уникална. Комбинацията от нежен глас като нейният с режещи китари винаги ме е докосвала. За жалост, никога не са идвали в България. След тях, естествено Металика, харесвам почти всичките им албуми, най-специално St. Anger от 2003 и Death Magnetic от 2008. Харесвам парчетата им Sad But True, The Day That Never Comes, Whiskey in the jar (кавър на ирландска народна песен), The Unforgiven, Fade to Black, Master of Puppets, Fuel.
След това идва на ред Пинк Флойд. Музиката им е толкова дълбока, мистична, странна, свързана с историята на този свят като глобално явление. Обожавам тази комбинация, толкова е истинска и близка до мен. Обожавам Гилмор. Наскоро гледах изпълнението на Comfortably Numb на O2 Arena в Лондон. В момента в който прожекторите огряха Гилмор, горе на стената, и запя вечните думи "There is no pain, you are receding
A distant ship smoke on the horizon", направо настръхнах с цялото си същество. Уникално чувство, представям си какво би било на живо!
После са AC/DC, обожавам музиката тип ток и жица. Любимо тяхно парче ми е You shook me all night long, Back in Black след това, T. N. T. разбира се и Thunderstruck не на последно място.
Винаги ме разбиват на макс!
Разбира се и Iron Maiden, как бих могъл да забравя Желязната девица. Уникална и разтърсваща музика. Fear of the dark буквално цепи мрака, хаха.
Следват и останалите ми любими групи - Scorpions (Wind Of Change, Still Loving you), Black Sabbath, Aerosmith (I don't want miss a thing, саундтрака на Армагедон, толкова красив текст, пълен с романтика, обожавам го - "мога да седя буден само за да чувам как дишаш... " :) ), Led Zeppelin (Stairway to heaven), Muse (Animals, Hysteria), The Who (Няма да сгрешим отново), Nirvana (Smells Like Teen Spirit), The Beatles (Жълтата подводница :) ), The Doors, Europe (The Final Countdown), R. E. M. , Queen, Deep Purple, 3 Doors Down и може би Green day.
4. Мразени изпълнители/групи? Елитните проститутки, обслужващи по-горе споменатият "жанр" ""музика"" a. k. a. чалга, просташки изгъзици като хип-хопи, дъпстепи, долни рапове и прочие.
Комерсиални поп глупости и подобни, Ангел и Моисей. Много са. Всичко, което не би се описало с понятието "истинска музика".
5. Любима песен? О, ами като цяло доста.
Обожавам Civil war, Sweet child o mine и Paradise city на Guns`n`Roses, както и The Day That Never Comes, Sad But True, Fade to Black и The Unforgiven (най-много първата и третата част) на Металика. Има един кавър на Еванесънс на парчето на Korn (които ми идват туу хард обаче като група) - Thoughtless. Обожавам го, гласа на Ейми, интрото на пиано и китарите.
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Civil War на GnR, Comfortably Numb на Пинк Флойд на частта с китарните солота, първото ме кефи повечко, гласа на Ейми Лий по време на Lost in Paradise, акустичната версия на живо в Германия, My Immortal също например. Losing my religion на R. E. M, саундтрака от The Mist по Стивън Кинг - Death Can Dance.
Доста песни са, трудно ми е да ги изброя всички, ще стане роман.
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
Роджър Уотърс, Дейвид Гилмор, Аксел Роуз, Кърк Хамет (уау, солото му преди Nothing else matters но концерта в София през 2010, от тогава се влюбих просто), Слаш, Джеймс Хейтфийлд, Фреди Меркюри, Брус Дикинсън и така нататък вечни имена, пред които винаги ще съм преклонен и благодарен за вечната и истинска музика, която са ни дави и продължават да ни дават.
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Естествено. Иначе не биха ми били любими. Най-често ме описват, чувствам ги близки до мен, за мен. Огромен смисъл!

Това е, а ако си изчел всичко това, трябва да си луд фен като мен, хаха.

8.   1. Любим стил музика? Дъбстеп Защо ви е любим? Не знам, просто ми харесват тъй наречените дропове в дъбстепите.
2. Най-мразен стил? Чалга Защо го мразите? Прекалено проста, безсмислена музика
3. Любими изпълнители/групи? Skrillex, Datsik, Flux Pavillion, Krewella, Razihel и други.
4. Мразени изпълнители/групи? Justin Bieber, One Direction и подобни.
5. Любима песен? Benny Benassi - Cinema, но не оригиналната ами Skrillex ремикса
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Benny Benassi - Cinema Skrillex Remix
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Skrillex
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? За да ги слушам да. Честно казано този въпрос е малко безсмислен.

Момче на 12г.

9.   1. Любим стил музика?
- Падам си по рок и метъл, но мога да слушам и класическа, може и някъв друг стил.
Защо ви е любим?
-Щото така.
2. Най-мразен стил? Защо го мразите?
-Чаак да мразя не, но не харесвам повечето поп песни и поп-фолк, чалга, щото не ми харесват в едно мелодията и текста. Ааа да и не си падам по death metal и подобни агресивни с някви гробарски и убийствени посляния :Д
3. Любими изпълнители/групи?
-Мнооого са
4. Мразени изпълнители/групи? : Не мразя. Уважавам чуждото мнение. Всеки може да прави и харесва квото си иска.
5. Любима песен? : Сменя се постоянно.
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"?
-Хмм имаше няколко, но точно в момента не се сещам кои :Д
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
-По този въпрос мисля като номер едно.
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? В повечето да. :Д Може би посланието е важно, но съм харесвала песни, на които мелодията мега яка, а текста е тъп.

10.   1. Всеки стил си има собствена красота. Ако не е чалга мога да слушам всичко.
2. Мразя чалгата защото е супер просташка, само като си помисля, че си чупят дупките за едната песен...
3. One Direction, Justin Bieber, Olly Murs, Nicki Minaj, Maroon 5, BTR.. и още
4. Мразя Inna незнам защо и всяка възможна чалга песен.
5. Olly Murs - Dear Darlin'
6. Точно горната <3
7. Justin Bieber
8. Ооо да.. всяка песен има смисъл <3 а на някои ми пасва идеално <3
на 14 съм, момиче.

11.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? - Метал. Защо ми е любим? Добър въпрос. Защото има музика зад думите, защото всяка нота е различна, защото самият текст е поучителен. Чрез музиката хората изразяват себе си, чувствата си. Ако оставим само музиката, инструментал, ще усетим различните тонове и емоции. А в чалгата какво ще усетим? Еднотонно повтарящо се действие, траещо 5 минути, със смея да твърдя гнусно излъчване. И защо за бога голяма част от народа на България си представя хората, които слушат метал и рок музика с дълги, ненаресани коси, вонящи гадно, с лошо излъчване и груб характер?
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? - Чалгата. Лошо е да се делим на групи спрямо музиката, която слушаме, но как се очаква да общувам с човек, който слуша Азис? Самите "ритми" в чалгата са някак извратени. Някой може ли да ми намери чалга песен, само инструментала от нея? Търсих, повярвайте ми... и не намерих. А защо ли? Защото това не е музика. Това наподобява циганската нация, която ни превзема все повече и повече. От къде мислите идват тези "кърпи" с монетки, които се връзват за кръста, за да могат хората да "играят" кючеци? Чалгата наподобява циганите. Българин слушащ чалга е прост българин. Разбира се има и изключения, във всяко нещо си има изключения. Сега ще кажете "ама чалгата не е дошла от циганите, а от гърци, сърби... ". Да, все тая от къде е дошла. Сръбското и гръцкото са чалга на друг език, само това ще ви кажа.
3. Любими изпълнители/групи? - Avenged Sevenfold, Trivium, Dream Theater, James LaBrie, Stone Sour, Souffly, Pantera, Linkin Park, Metalica, Iron Maiden и други.
4. Мразени изпълнители/групи? - Всички чалга, сръбско, гръцко изпълнители. Не одобрявам и 100 кила, Графа и Криско и всякакви такива като тях.
5. Любима песен? - Много са. Да кажем Avenged Sevenfold - Buried Alive; James LaBrie - Holding On
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? - В момента се сещам за Avenged Sevenfold - Seize the day, Breaking Benjamin - Dance With The Devil и Soulfly - American Steel
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? - Jeff Hanneman & The Rev foREVer!
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? - За да ги слушам, значи намирам :)

За протокола - момиче, на 14г. Надявам се с грубото си отношение спрямо чалгата да не провокирам модераторите да изтрият поста ми. Лек ден!

12.   ---------------------------------------------

1. Ами, аз обичам поп и естрадна музика. От естрадната най-вече италиански и български, а попа, американски и др. Любим ми е, защото е приятна музика и ми харесва да я слушам.

2. Мразя чалгата, народни песни и такива кючеци. Не ги обичам, защото стила, не ми допада.

3. Харесват ми Албано и Румина(италианци, естрадни певци), Адел(американка, естрадна и поп певица), Шакира, до някъде и Аврил Лавин, допадат ми и някои други певци, но не знам имената им.

4. Не харесвам, Азис, но повече, защото пее чалга и се облича, като смешник(и прави глупости), а иначе да си призная, нито една негова песен не съм чувала. Не слушам песни, които са чалга, народни или кючеци. Не харесвам и Слави, но и предаването му не съм гледала и дори не знам дали е певец. И така де и другите чалгаджии, не харесвам.

5. Страшно много са... Например песните на Албано, на Адел и други. Но не се сещам за имената им.

6. Тоест? ... Да настръхна защото не ми харесва? Ако е, така ще кажа, че нямам омразни песни, освен за пореден път-чалгата, кючека и народните песни. А ако е, настръхване, защото ми харесва, не знам, имам страшно много любими песни.

7. Лили Иванова.

8. Да, естествено.

Violet

14.   1. Метъл! Започнах да го слушам от малка и наистина ми харесва.
2. Както казва Денис Ризов: "И помнете чалгата не е музика, а символ на всичко, което не е наред в тази епоха".
3. Хаха, това ще ми отнеме време, но ето: A7X, BFMV, Godsmack, Megadeth, Kamelot, Dream Theater, John 5, White Zombie, Hammerfall, Disturbed, Device, Amorphis, Amaranthe, Dreamland, Hypocrisy, Turisas, Slayer, Anthrax, Iron Maiden, Slipknot, Stone Sour, Angel Dust, TDG, COB, Apocalyptica, Opeth, Drowning Pool, Iced Earth, In this moment, Motorhead, Papa Roach, Static X, м**ка му щях да забравя Trivium :D. Има още многоо, но да речем че това са любимите ми.
4. Имунизирана съм! Не ги знам :D
5. Този въпрос не го харесвам, най - вече защото не знам коя ми е любимата песен, иначе харесвам много музиката на Adrian Von Ziegler :)
6. A7X - Brompton Cockatail!
7. Много са: Dio, Dimebag Darrell, Kurt Cobain, James Sullivan, Cliff Burton, Jeff Hanneman...
8. Не в абсолютно всички, но определено има такива, които могат да ти влязат под кожата с текста си.

15.   От номер 7:
Забравих да добавя за пола и годините си - момче на 16.

П. С. : Забравил съм да включа в списъка и Рамщайн, също любима група. :)

16.   Радвам се, че ви харесаха моите въпроси, а и се радвям също и, че в сайта влизат умни хора, а не само прости чалгари... И се радвам също и, че има металисти и месалистки като мен... А, да.. Забравила съм да напиша годините си.. На 12 съм :) момиче. Моля ви, недейте да казвате, че съм малка, защото не съм като маите връсници - тотално изпростял чалгар, който маже само дя те сравнява с Преслава, Галена и тн.

17.   Аз забраих да кажа, че принципно се занимавам с класическа музика и свиря от няколко години само класика, но мечтата ми е да завърша и да забивам яко рок, може би на китара.

момиче на 17

18.   От номер 11:
Тази тема наистина ме накара да се усмихна, след като видях колко хора са написали "Любим стил: Метал". Това показва, че в тази държава все пак са останали свестни хора.
Поздрав за всички ви - http://www. youtube. com/watch? v=l8BRbM52gpc

19.   Не обичам музиката, предпочитам тишината!

20.   До авторката
Метъли и метълки*
От №14

21.   1. Хип-Хоп, Рап, Рок
2. Чалка - посланието което тази музика има е малоумно и води до деградация.
3. Еминем - най - великият рапър, музиката му наистина има смисъл и мен лично много ме впечатлява
4. Тези тийн тъпотии където се пее само за любов. чувства и най-вече мизерията със SWAG.
5. Lose yourself, Till i collapse (специално в нея виждам много логика и се чувствам почти по същия начин, само че не се отнася за рап в моя случай), My name is, The Real Slim Shady, When i'm gone, Marshall Matters и още мн. други.
6. Песните на Еминем, както и една Cats in the Cradle, доста е стара, но посланието, което изпраща е невероятно и човек наистина настръхва докато я слуша.
7. Еминем, Pink floyd, AC/DC, Deep Purple, Whitesnake, Alison Cooper,
8. Слушам ги точно заради смисъла, който е в тях :)
Pr0cK

22.   До номер 21:

Може би имаш предвид Alice Cooper?

23.   От номер 21 : аз съм тъп. мислех да напиша и Алисън Краус, но реших да не я вкарвам там. Явно съм си мислел за нея, докато съм писал Alice Cooper.

24.   Яко е да видиш толкова ценители на истинската музика на едно място, все едно си на рок концерт. Феновете на рок и метъл музиката са най-верните.

Държа да отбележа, че прекомерно много се дразня на глупави фрази от сорта на "като седнеш на кръчма, какво ще слушаш, рамщайн ли? Без чалга не може! "

Абе хора! Всичко е въпрос на вкус! Не налагам своя на другите, но мразя те да ми нагалат техните предпочитания, особено някакви си кифли, дето се намират по чалготеките. чалгата е за настроение, но на мен хубаво настроение ми носи друг тип музика, нима е престъпление!
Да не говорим, че ако се събере една агитка от метълисти, ще смачкат силиконовите кифли, които се мислят за единствени и неповторими.

това ми напомня и за онова стихче :

по Земята кръв се лее
и Смъртта зловещо пее,
падат черепи и кости,
мрат чалгари прости!

Адът слиза на Земята
и пристига Сатаната!
Дяволът зловещо псува
"Метъл ще царува! "

Като разбира се отхвърлям простотиите, че хеви метълът е сатанинска музика.

Момиче на 17

25.   1. Rock, metal, rapcore, dubstep и house не знам защо ги харесвам
2. Чалга - защото няма нито една смислена песен
3. Eminem/Hollywood Undead/Bullet For My Valentine
4. Justin Bieber, One Direction и всичко включващо "SWAG" и "YOLO"
5. Hollywood Undead - City, Eminem - Not Afraid, Bullet For My Valentine - Tears Don't Fall
6. Hollywood Undead - Undead
7. Eminem, Iron Maiden
П. П - Всички, които мислят, че хората които харесват метъл се обличат в черно и харесват кървища и тем подобни жестоко се лъжат ;-)

-Raz0R

26.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Всякакъв, всеки стил си има своите уникални страни :)
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? опера, нямам идея защо, просто не ме кефи
3. Любими изпълнители/групи? Lil Wayne, 100 кила, Hoodini и т. н.
4. Мразени изпълнители/групи?
5. Любима песен? Primetime, Pootie Tang
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Guns n' roses- don't cry
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Wiz Khalifa
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Да, в някой, но други, просто самата музика, мелодията, бийта те карат да станеш и да танцуваш. :)

27.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Рок и метъл. Има смисъл в музиката и ме кара да се чувствам, че не съм сама

2. Най-мразен стил? Защо го мразите? най-много мразя бг рапа (по-скоро го ненавиждам) и поп музиката. Причината е, че е толкова безсмислено, както и поп-фолка, но тези които го слушат си мислят, че са много велики, както и тези, които го изпълняват.

3. Любими изпълнители/групи? Evanescence, The Used, Slipknot, System of a Down, Korn, Three days Grace :-) айде стига толкова :Д

4. Мразени изпълнители/групи? Всички бг рап изпълнители

5. Любима песен? Много са, но ето ти няколко: the used- Blue nad yellow и kissing you goodbye, Evanescence -Imaginary както и ВСИЧКИ други песни на Еванесънс :Д, Soad- ATWA, SOAD-Lonely day, Earlyrise- falling to the ground, 3DG- Take me under и On my own, Flyleaf - arise мързи ме вече много са :D

6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Ами трудно би ме накарала да настръхна една песен, но може би Bring me the horizon - Hospital for souls и на Megadeath - Promises

7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? повечето, които съм споменала по горе ;) и още много

8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Естествено :)

btw на 15 (почти 16) съм ;)

Само да кажа, че не съм споменавала поп-фолка не защото съм фен, а просто защото е жалко да се говори за това вече.

28.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? -Емо, Пънк, Рок, Метъл. Намиран ОГРОМЕН смисъл в текста и благодарение на тая музика съм жива...
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? -Чалга. Просто няма смисъл нито във клипа, нито във песента...
3. Любими изпълнители/групи? -Black Veil Brides, Blood on the Dance Floor, Asking Alexandria, You me At Six, Bring me the Horizon, From First to Last, Suicide Silence, My Chemical Romance, Pierse the Veil и така нататък...
4. Мразени изпълнители/групи? -Абсолютно всички чалга изпълнители и тем подобни.
5. Любима песен? -Засега е Bring me the Horizon-Can you feel my heart? , но иначе са адски много
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? -Black Veil Brides-The Mortician's dauther, Black Veil Brides-Savior
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? -Andy Biersack :3
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? -Мда и то голям С:
Момиче на 13

xXSweet BloodXx

29.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Музиката от 80-те и 90-те. Те са най-хубавите досега - факт.
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? Чалгата. Мразя я, защото песните са отвратителни, с глупави текстове. А и певиците...
3. Любими изпълнители/групи? Много са. Например Аbba, Boney M, The Buggles, Yes, Madonna и др. Любими са ми, защото пият хубаво, песните им са танцувални и приятни за слушане.
4. Мразени изпълнители/групи? Чалга певиците.
5. Любима песен? Video killed the radio star
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? няма такава
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Мадона
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Да, разбира се.

30.   Мацката на 17 най-разцепва !

31.   1. Метъл/ Алтернативен рок и поп (странна комбинация). В метъла и рока намирам утеха, когато съм наранена, тъжна и ядосана и определено песните са много смислени! Попа като стил просто ми освобождава душата, когато съм щастлива и ме кара да се чувствам безгрижна.
2. Не понасям чалга, защото в нея няма ценностна система! Пари, коли, цици (с извинение), руси плиткоумни какички и чичковци. Толкова е пошла.
3. Обожавам Джъстин Бийбър <3! Харесвам Mettalica, Black Veil Brides, Asking Alexandria, Bjork горе-долу, Nirvana, Skid Row, Kiss, Manowar, Bon Jovi, The Pretty Reckless, Michael Jackson и други :)).
4. Като цяло не съм човек, изпитващ омраза, но да го наречем неприязън. Става дума за Азис и всички чалга изпълнители, но те дори не заслужават да ги коментирам. Не харесвам Селена Гомез (залага само на външен вид и на визия, , фатална жена", но няма талант специално в тази област (пеене), Майли Сайръс (миловидната Хана реши също да става фатална, макар че има истински талант и така го похабява), има много изпълнители, които не харесвам но списъка е ужасно дълъг, така че спирам...
5. Обожавам As Long As You Love Me, Die in your arms и общо взето всички на Джъстин Бийбър! ... Mettalica- One, The Unforgiven. Nirvana- Smells Like Teen Spirit. MJ- Bad, Dirty Diana. Bon Jovi- Keep The Faith, It's my life. Kiss- Psycho Circle. Skid Row- 18 and life. The pretty reckless- Miss nothing, My medicine, You make me wanna die, Panic, Zombie, Hit me like a man, Cold blooded. Black Veil Brides- Knives and pens, Perfect weapon, All your hate, Fallen Angels, In the end. Bjork- Army Of Me. Имам и на други групи и изпълнители, ноо тези, които изброих стигат :)!
6. Digital Daggers- The Devil Within. Meiko- Bad things. The neighborhood- Female Robbery...
7. Майкъл Джексън и Джъстин Бийбър като изпълнители, а от групите Mettalica, BVB, Manowar, Skid row and others ;).
8. Да, защото всяка една песен ни кара да се чувстваме по някакъв начин, всяка песен и всеки изпълнител имат своето послание :)!

32.   Аз няма да отговарям на въпросника, но ще изкажа мнението си относно някои хора, които са хейтъри на любимия ми изпълнител- Джъстин Бийбър. Мразя да ми лепят етикети, защото съм Билийбър. Е и? Не харесвам YOLO, а към SWAG не се придържам вманиачено. Не съм задръстена, слушам и друга музика- метъл, рап, дъбстеп, рок. Не ми е приятно да ме свързват с наглите фенки на Джъстин, опитвам се да кажа, че не всички Билийбъри сме тъпи, неграмотни SWAG тийнейджъри, които вървят като коне с капаци да следят Джъстин.
Аз съм от нормалните и на мен също не ми е приятно да ме свързват с тези момичета, но покрай тях съм, слагана под общ знаменател и оплювана. Понякога и вие хейтърите не сте прави. Проявете малко повече толеранс!

33.   Никога няма да разбера как някои хора сравняват Джъстин Бийбър с Майкъл Джексън. Майкъл Джексън имаше всички талант на света, госпожица Бийбър няма и капка!

34.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? -Поп, рок, R&B и рап(но не и БГ рап)Не знам защо са ми любими, но просто като слушам тези стилове се чувствам страхотно, в тях наистина има много смисъл.

2. Най-мразен стил? Защо го мразите? -Чалгата и народната музика. Чалгата е толкова противна, също и изпълнителите. А в народната музика не намирам голям смисъл, пее се само за някакви си момци, които залюбили 'убави девойки на кладенеца.

3. Любими изпълнители/групи? -Miley Cyrus(много хора вече не я харесват, но за мен тя си остава много талантлива певица), Jessie J, Beyonce, Demi Lovato, Nicki Minaj, Christina Aguilera, Pink, Adam Lambert, Karmin, Kelly Clarkson, One Direction, Digital Daggers, Little mix и др.

4. Мразени изпълнители/групи? -Чалга изпълнителите, особено Азис.

5. Любима песен? -Много са:Miley Cyrus-Can't be tamed, Jessie J-Hero, Jessie J-Do it like a dude, Christina Aguilera-Fighter, Demi Lovato-Heart Attack, Karmin-Acapella, Kelly Clarkson-Stronger, Kelly Clarkson-People like us, Macklemore-Can't hold us и още МНОГО, но ако ги напиша, ще се наложи да пиша до утре. :)

6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? -P! nk - F**kin' Perfect. Не ме кара чак да настръхвам, но определено ме разчувства.

7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? -Beyonce "R&B кралицата"

8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? -Да, разбира се. Е, в повечето, в някои може да няма смисъл, но определено ти повдигат настроението. :)

Момиче, 12 г.

35.   1. Хард рок. Изразява до голяма степен моята същност.
2. Може би техно. Някакси ми е шумно.
3. Whitesnake, KISS, Black Veil Brides, Scorpions. Като цяло по - старите групи.
4. Не мисля, че мразя някои.
5. Is this love - Whitesnake
6. Radio Gaga - Queen
7. Klaus Meine - Scorpions
8. Разбира се.

36.   Музиката е фона на живота!

37.   Бая фенове на BVB виждам тука :3

xXSweet BloodXx

38.   1. Аз харесвам поп. Просто защото като слушам този стил се чувствам някак различно (хубаво различно)
2. Чалга!! Защото е глупава.
3. Christina Aguilera, Gabriella Cilmi, Shontelle, Lana Del Rey, Kelly Clarkson и др.
4. Justin Bieber
5. Shontelle - Inpossible
6. Christina Aguilera -You lost me
7. Christina Aguilera
8. Във всяка песен има смисъл!
Момиче 13г.

39.   a SweetBlood явно още не си е излезнала от сийн фазата lol
1. Любим стил музика? Защо ви е любим? - punk rock, pop punk, hardcore, metalcore, post-hardcore, deathcore и всякакви core-ове. отделно - алтернативен метъл, дъбстеп, хадстайл, dnb, реге и понякога поп и рап
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? - чалгата ме погнусява. и настрана баналните видеоклипове и чистата порнография - текстовете просто са уникални, правят подрастващото поколение ужасно интелигентно с текстове като "ти за мен си само секс, само секс, просто секс" (не говорим за ретро чалгата)
3. Любими изпълнители/групи? - asking alexandria, skid row, the doors, the ramones, slipknot, green day, suicide silence, like moths to flames, parkway drive, bmth, knife party, while she sleeps, a day to remember, olly murs, eminem, memphis may fire, of mice and men, the ghost inside, nero, skrillex, alborosie, ed sheeran, red hot chili peppers, nirvana, avenged sevenfold, deep purple, lana del rey, marina and the diamonds, la dispute
4. Мразени изпълнители/групи? - въобще не харесвам black veil brides (фенбазата им не се различава с нищо от тази на 1D, освен с това, че феновете на bvb боготворят само анди. по-добре групата да се казва andy 4), far, blood on the dancefloor (особено. сори, моите идоли поне не са съдени за педофилия и то с феновете им)
5. Любима песен? - нямам любими песни :с
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? -
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? - mitch lucker, kurt cobain, ronnie james dio, joey ramone, jim morrison, sebastian bach, robert plant, jimi hendrix, axl rose, james hetfield, freddie mercury, bon scott,
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? - you still cross my mind from time to time and i mostly smile :-)

Orpha

40.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим? Харесвам рок,гръндж ,всякакъв метъл траш,спийд,пауър,индъстриъл,груув,глем,дет също и хард и деткор. Тази музика ме зарежда с енергия и я усещам най-силно :)
2. Най-мразен стил? Защо го мразите? Ами аз не мразя,просто не харесвам чалгата за другите стилове нямам възражения .
3. Любими изпълнители/групи? Pantera,Metallica,Slayer,Korpiklaani,Testament,Dream Theater,Sepultura,Rob Zombie,Manowar,Megadeth,Hatebread,Iron Maiden
4. Мразени изпълнители/групи? Не харесвам азис и всички подобни изпълнители както и JB и 1D не мога да ги възприема просто
5. Любима песен? Pantera-5 minutes alone,Piss ;Testament-true american hate,Rob Zombie-Living death girl
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? ами всички песни на пантера,гласа на анселмо ме кара да настръхна
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Филип Анселмо
Кърт кобейн
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Естествено :) иначе нямаше да са ми любими

момиче -17 г.

41.   Номер 39 само да разясня, че драмата с BOTDF беше една голяма лъжа заради тъпата Джеси Слауднър(или както там се пише) която направи видео че един от тях я е изнасилил и то това беше само за слава...всичко друго което е чуто че Dahvie Vanity е бил педофил, изнасилвач и такива глупости НЕ е вярно...и ако си гледал/а тоя линк:
http://truthaboutdahvie.tumblr.com/post/40316532001/dahvie-vanity-allegation-roundup
То тоя сайт може да е подправен отде знайш че е истинско това? Искам доказателство тогава ще повярвам

42.   http://www. urbandictionary. com/define. php? term=dahvie vanity виж как дефинират идолът ти. Тъжно, а? :D Иначе един път може и да не е виновен, но това не означава, че са го съдили още няколко пъти без да има някаква вина.

43.   A и момиче НЯМА да лъже, че е било изнасилено. Ако го има на видео - значи доказателството е пълно.
А в тъмблър най-малко вярвам информацията да е подправена.

44.   1. Любим стил музика? Алтернативен рок, хард рок и донякъде метъл. Защо ви е любим? Има доста смисъл в песните и просто самата музика ме зарежда с енергия.
2. Най-мразен стил? Определено чалгата. Защо го мразите? Защото дава изключително лош пример на днешната младеж.
3. Любими изпълнители/групи? Bullet for my valentine, Three days grace, Of mice and men, 30 seconds to Mars, Green day, Linkin park и много други, но сега само за тези се сетих.
4. Мразени изпълнители/групи? Всички чалгарски издънки, но главно Азис.
5. Любима песен? Не ме карайте да изреждам, защото са изключително много.
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"? Всички песни на Green Day ме карат да настръхвам и не само техните.
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас? Кърт Кобейн.
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни? Определено.

45.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим?
Сръбско, защото има смисъл във всяка песен!!
2. Най-мразен стил? Защо го мразите?
Немога да понасям Рок и Рап и Оперна и Класическа музика!!
3. Любими изпълнители/групи? Dragana Mirkovic i Ceca
4. Мразени изпълнители/групи? няма
5. Любима песен?
Dragana Mirkovic - Luce moje
Dragana Mirkovic - Sama
Dragana Mirkovic - Sve bih dala da si tu
Ceca - Zaboravi
Ceca - Lepi grome moj
Ceca - Dragane moj
и много още...
6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"?
Ceca - Kukavica
7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
Ceca ( най-известната на Балканите)
8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни?
абсолютно, ДА

46.   От номер 44
Забравих да вметна, че съм момиче на 13 години. :D

47.   От номер 41: Тука малко се обърка... не съм казала че ми е идол... ДАНИ ми е идол... просто харесвам групата... забравих да вметна в дългия роман който изписах по горе, че това НЕ е хейт... за да не ме хейтват хората обратно... BTW Това със сийн фазата е вярно де :дд... Аз имам цветна коса и се обличам малко по странно. Хайде изгорете ме на кладата де :дд

xXSweet BloodXx

48.   1. рок, алтернативен метъл. Защото намирам смисъл.
2. чалга, просто не харесвам тези наконтени певици които си мислят че по красиви от тях няма. И безмислените теми на песните им
3. Еванесънс.
4. мразя Азис, защото се прави на жена, и изглежда сякаш се подиграва
5. Evanescence - Bring me to life и Lithium.
6. Good Enough на Еванесънс
7. не знам.
8. да разбира се.

52.   Любим стил: определено KPOP обожaвaм този стил миузикa. Зaщо?
Мнохо ми хaресвa звученето нa думите особено когaто рaпирaт и също не знaм дaли сaмо нa мен тaкa ми се струвa но имaм чуството че имaт необикновенни глaсове. Незнaм просто сa стрaхотни.
Кой стил музикa мрaзя? Определено нaроднaтa музикa и оперaтa. Кaто я чувaм имaм чуството че глaвaтa ми ще експлодирa.
Любим испълнител/групa: G Dragon. Мрaзен испелнител/ групa: Aми не знaм aз кaто не слушaм стиловете музикa които мрaзя нямa кaк дa знaм именaтa нa испълнителите тaкa че не мрaзя никой испълнител тaкa дa се кaже.
Любимa песен: Имaм няколко първaтa е нa G Dragon she's gone вторaтa е нa Big Bang Fantastic baby и третaтa е пaк нa G Dragon Schake The World. То нa мен попринцип всички песни нa G Dragon сa ми любими^^
Ииии коя песен ме кaрa дa нaстръхвaм: Нaдявaм се под нaстръхвaм дa се имa предвид хубaвия смисъл нa думaтa. Aми естествено G Dragon she's gone. Когaто я чувaм нaпрaво откaчaм.
И кой испълнител според мен ще остaне вечен: Честно кaзaно нямaм претстaвa. И дaли нaмирaм смисъл в любимите ми песни? Едно голямо ДA!!!

53.   1. Поп. незнам просто ми харесва
2. Рок,метъл,чалга, Просто не ги пона сям.
3. Мартина Стоесел
4. Всички чалга певици
5. Codigo amistad-Мартина Стоесел
6. Codigo amistad-Мартина Стоесел
7. Нина Добрев-актриса и от части певица
8. ДА

54.   1. Любим стил музика? Защо ви е любим?
Главно метъл, но обичам и рок. Харесвам го защото има смисъл в думите им, зарежда те, не мога да кажа точно защо, просто харесвам този стил :)

2. Най-мразен стил? Защо го мразите?
Чалгата, защото няма никакъв смисъл в нея и е **** музика!

3. Любими изпълнители/групи?
Nirvana, Metallica, Linkin Park, Pantera, Megadeth и мнооооого други :)

4. Мразени изпълнители/групи?
Всичко свързано с чалга!

5. Любима песен?
Много са, но една от любимите ми е Metallica - Sad But True

6. Коя песен може да ви накара да "настръхнете"?
Много са, главно на металика. Също и на Three Days Grace песните ме карат да настръхна.

7. Кой изпълнител ще е "вечен" според вас?
Кърт Кубейн!!!!!!!

8. Намирате ли смисъл в любимите ви песни?
Да, и то много!

Момиче на 14 години :)

1-50 от 74