Споделена история от Тинейджърски

Карат ме да пия- има ли други такива родители?
Аз съм момче на 16 и твърдо се отказвам от алкохолните питиета. Но родителите ми меко казано не искат да съм такъв. Те, разбира се, пият, главно бира- по една халба на вечер. Ракия, вино и други такива ги пият само по празници. Винаги съм ги гледал как пият и как им е весело, но не им завиждам- учудвам им се! Как изобщо пият течност, която няма и грам хранителна стойност и само им вреди и има вкус на вода със сол (опитал съм вкуса на бира-безразличен ми е)!! Казват ми, че пият за забавление! То аз също мога да се забавлявам, но само че без алкохол! Също така и искат и аз да пия и да се чувствам щастлив. Щял да съм по-приемлив за останалите. Какво изобщо искат да ми кажат?

Коментари

1.   Сега не пиеш, но един ден няма да мислиш така и ще си пийваш. Ако греша, още по-добре. Но имай предвид, че е по-полезно да се пие през вечер по малко, отколкото да не се пие въобще. Разбира се, избора си е твой, ако не ти се пие, не пий. Не мисля, че те трябва да решават вместо теб.

2.   Родителите ти нямат право да те насилват относно това и би трябвало да им го обясниш.
Но, моля те, недей да пишеш глупости. Бирата и виното В МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА са доста полезни. Бирата помага на бъбреците и сърцето, а червеното вино предпазва от радиация по-добре от йода. *Научно доказано*

3.   Алкохола е един вид наркотик... мислиш си, че не прекаляваш и пиеш в "малки" количества, но след време ставаш зависим. Ако искаш да вършиш нещо ползотворно за здравето ти можеш да започнеш някакъв спорт или да се храниш здравословно. НО ако ти сам не искаш не започвай алкохола. Това е една голяма глупост от която няма смисъл.

4.   И моите родители като пият ме канят на масата да ми сипят и аз да пия, тоест има и други такива родители. Ама аз не съм пълен въздържател и пия от време на време. Мисля, че в малки количества алкохолът не е толкова вреден, даже може да е полезен. По една бира през ден-два е ок според мен.

5.   Познавам хора, които грам алкохол не вкусват цял живот и са здрави, защото спортуват редовно. Пример - баща ми. Изглежда доста по-млад за възрастта си, защото редовно е спортувал като млад и продължава. Така че спортът и движението се грижат за бъбреците ти много по-добре от бирата или виното. А тези "научно доказани" статии се пишат с цел да се стимулира консумацията на алкохолни напитки и производителите да печелят. Колкото е полезен, толкова е и вреден алкохолът - ако лющиш редовно ракия, няма шанс да хванеш глисти, ама мозъчните и чернодробните ти клетки и ще умират прогресивно. Така че...

6.   Все едно аз съм го писал, с разликата, че съм на 15... И нашите постоянно ми предлагат искаш ли, пийни си, не се прави на интересен. Писва ми, не мога да се нахраня спокойно от тях :@ Обясняват ми, че мъжете пиело, е аз защо трябва да съм като всички други? ! Защо трябва все да следваме нечий модел? Съжалявам, извън темата, не помагам с нищо. Но да, има такива родители :)

7.   Ти си нормалния, другите край теб не са. Нашето общество е в прекалено добри отношения с алкохола, според мен. Де да имаше повече хора като теб...