Споделена история от Тинейджърски

Пустият му Бал
Здравейте на всички! :) Реших да споделя и моята история, защото ме яде отвътре.. 12 клас съм и ми предстои бал тази година, но така както се стекоха обстоятелствата сериозно се замислям да го пропусна. Чувствам се самотна.. казах го. Така е.. Имах "най-добри" приятелки, но излезе, че са пълни лицемери и лъжци както целия клас. Направо се чудя какво съм очаквала.. Не съм от хората, които да се мазнят и да правят мили очички, то и за това не се вписах. Имам хора, с които си говорим , но те си имат компанийка вече. Чувствам се зле в класа и сякаш ме съдят, че съм сама и злорадстват, защото никога не подложих глава. Държа се, старая се да съм силна и да не се влияя , но не винаги се получава. Имам приятели, но те не са в моето училище.. Моля ви за съвет. Според мен не трябва да обръщам внимание на класа си.. да казвам така, но ми е трудно на практика да го приложа. Моля Ви за съвет как да не се притеснявам от това, че съм сама и според вас трява ли да отида на бал, на който няма да се забавлявам ( казват да не ти пука от другите, отиди забавлявай се, но как? ) Наистина съм много объркана

Коментари

1.   Аз също не исках да ходя на бала си. Имах куп "приятели" но не и от класа. Е аз обаче вирнах носле, отидох и всички мен гледаха, поседях, посмях им се и се пребрах. А тези девойки и младежи, които тогава бяха много величествени и надути, към днешна дата, са прости и ограничени.

2.   Е, аз отидох на моя бал и беше тъпо. Добре, че бях и съм приятелка с едно момиче от моя клас, та нещата се развиха така. Отидохме и уж в началото беше готино, после хората почнаха да пият... и накрая помня, че около 12 аз и моята приятелка седяхме извън ресторанта и си говорехме, а в дискотеката така и не отидохме, защото не ни хареса каква атмосфера се получи и накрая рано-рано звъннах на нашите да дойдат да ни приберат, бяхме се разбрали да спим у нас и така някъде към 3 часа си бях в леглото. Та това с баловете е малко надценено. Да, може и готино да се получи, ама не е чак такова невероятно нещо, каквото се опитват да го изкарат. Та и си реши ходили ти се или не, в крайна сметка с по-голямата част от тези хора няма да се видиш никога отново. Ние не бяхме задружни и така и не сме се събирали на 10 годишнината от завършването, а няма шанс да го направим и на 20-тата, така че наистина с повечето не съм се виждала от вечерта на бала, а ако пък все пак държиш на някого винаги можете да се видите някой друг ден на кафе без цялата показност и фалшиви усмивки.

3.   Аз също съм 12 клас и ми предстои бал (момиче съм) според мен не трябва да си пропускаш бала заради класа ти.. това все пак се случва само веднъж :) бих искала да се запознаем ;д :)

4.   И аз бях така а прощалната вечер на 8 клас, но отидох и всъщност никак не беше зле. Имах една фр от класа обаче.

7.   Мило момиче, това ти е последна година с тези лицемери, затова не го мисли толкова. Само след няколко месеца това ще са хора от твоето МИНАЛО! Така че не отдавай особено значение на този бал - все пак е само 1 вечер. Аз винаги съм казвала че който ми е приятел ще е до мен и без да го моля, така че запази гордостта и достойнството си. Това е най- важното. На самия бал ти трябва само малко повече алкохол и всичко ще е ОК!!!

8.   Аз бих ти предложила или да си отидеш на твоя бал с някое момче и да обръщаш внимание само на него, а другите се правиш, че не ги виждаш. Другият вариант е да отидеш с някоя от приятелките ти на нейния бал.. Аз това бих направила.. Успех :)

9.   Балът е един път в живота и сама да отидеш пак няма лошо, няма да сте само един клас :)

10.   Да пропуснеш абитуриентския бал ще е най-доброто решение в живота ти! Гаранция! Понеже не съм пияница, все още не мога да изтрия ужасните спомени ;-(