Споделена история от Тинейджърски

Той: Преди не бях егоист, ама се научих...
Здравейте имам нужда от съвет..преди известно време с едно момче се запознахме във влака, харесахме се по принцип той е от друг град, но живее и учи в моя. Компаниите са ни сходни, музиката ни обединява, стила също, и както често се оказва в големите романи и сапунки света е малък и се разбра, че имаме страшно много общи приятели и познати..Влюбих се във него, това е ясно. От начало ми пишеше и говореше, че се е влюбил в мен, че държи на мен, но започна да се налага във всяко отношение..промени ме донякъде към по-добро имаше едно бащинско чуство показваше ми няои неща, подготвяше ме за живота говореше ми кое е хубаво и кое не, промени стила ми на обличане, мисленето всичко... аз съм на 18 а той на 24(за годините си е наистина много умен и мисли адски трезво), проблема е, че се виждаме страшно рядко и не поради липса на време...и той и аз го имаме.. просто постоянно е с приятелите си, постоянно някакви купони на месец се виждаме по 3-4 пъти за по 2-3 часа, и дори не сме насаме..постоянно около нас има някой или се виждаме и то когато всичко му доскучее или вечер, когато няма оферти за излизане..проблема, е че го няма интимното, човешкото отношение, няма я ласката, не мога да почувствам по никакъв начин, че държи на мен. Дори вече и гореспоменатото "бащинско чувство" и то изчезна.Споделих му проблема си поговорих с него.. той обясни, че това е нещо, което се е породило през последната му връзка, бил е предаден във всяко едно отношение..Каза ми още, че вече няма доверие в никой и нищо и не че не иска да се довери а, просто не може..От там насетне след някой друга седмица ми каза: "не обичам някой да има информация къде съм и с кого съм и какво правя обичам за дълго да оставам сам в апартамента ми. просто искам да се радвам на всичко и ми е хубаво искам да ми е весело, харесва ми че не се товаря за глупости , а ето и култувата реплика: "Ами мило какво да ти кажа преди не бях егоист, ама се научих, че трябва да поставяш себе си и интереса си преди всичко и всички..такъв съм тъй ша е".за всичко - време..за всяко нещо оправданието е време..А на мен ми писна, защото ми сваляше звезди и слънца от небето, и защото всичко си остана едно голямо празно обещание..дори вече не ме целува, не ме прегръща.. в компанията ми, в която се оказа, че го познават, хората се разделиха на две едните го защитават, казват, че ме обича, че държи на мен, че просто ме изпитва дали може да ми гласува доверието , а с него и сърцето си..че е точен, че съм попаднала на точния човек, а другите съответно го редят, казват че е фалшив, че е подъл и пресметлив, че просто иска да ме превърне в "курва", "своята играчка" да се възползва от мен.....разбира се намерих доказателства в защита и на двете твърдения..И незнам какво да правя прочетох много информация за зодии, за магии, някакви пълните глупости.. А това е, че не искам много! Искам да съм с него, до него, да почувствам, че наистина има симпатии към мен, но поне някакво мъничко внимание, някакъв интерес и не знам как и с какво да го накарам да го ги заслужа тези неща...има много момчета, които ме уважават и ценят като приятел и искат да са със мен.. но само той ми е в главата..Какво да правя?? Объркана съм и съм несигурна в себе си.. лесно ще е да скъсам с него, но не това искам.. не в това е въпроса...

Коментари

1.   Здравей още млада ще срешнеш и други момчета които ще се влюбиш в тях не се променяи бъди такава каквато си. Обясни му как се чустваш и че не всички хора са еднакви. След като искаш да си с него показвай му всеки път когато сте заедно, че държиш прекаленно на него и че не би го наранила. Направи нещо което ще го впечетли ако не стане мило момиче, остави го той не те заслужава след като те загуби ще разбере всичките си грешки ако наистина държи на теб и ще иска да се съберете отново....ако не те потърси значи никога не е държал на теб и си била поредната.....

Остани такава каквато си не трябва да се променяш заради мъж така както на него му харесва в една врузка трябва да има компромиси и от двете страни........в живота има и много хубави моменти но има и лоши преодолейго и продължи на пред.

2.   Дай си някакъв срок и виж как ще потръгнат нещата. През това време му отдели повече внимание, поговори трезво с него, кажи му какво те вълнува. Търсейки бащинското у него те поставя в състояние на подчинение, т.е. ти си с него и държиш на него и едва ли не той контролира нещата. Той те е променил, хубаво, ако е за по-добро, но ако е просто за да си красива до него и да се изтъква с теб, то това не е любов. Ти си имаш своя индивидуалност, старай се да не се обезличаваш и да не позволяваш да те моделират, нито в поведението ти, нито в обличането си. Това не значи да не взимаш съвети и да не се променяш, но само до там докъдето ти желаеш.

По написаното се вижда че той нещо е станал по-студен към теб. Поговори с него, помисли и прецени. Най-лесно е да скъсаш с него, хубаво, но пък е глупаво да продължаваш една връзка, която реално не те удовлетворява. И се замисли, ти него ли обичаш или образа в главата ти за него, произлязъл от празните обещания.

3.   Мило момиче, той не те обича. Всички сме били наранявани. Ако наистина те обича щеше да ти се довери. Постъпките му говорят по - добре от думите му. Според мен, това е само мое мнение и аз не желая да ти го налагам, та не слушай доброжелатели. Изолирай се от болката в душата си и сам ще откриеш истината. Ти си едва на 18. Аз съм на 28. Разбиха ми жестоко сърцето! Но после осъзнах, че така е било по - добре. Години по - късно се влюбих безумно и съм с моя принц. От писмото ти ми става ясно, че това момче не е за теб. Използва те, дори без да осъзнава може би, и те наранява. Един съвет: не се отдавай изцяло на един мъж, защото ще го загубиш. Вече няма да си му интересна!

4.   Този тип не те обича и не държи на теб /мое мнение/. Ако не искаш да страдаш го зарежи и се огледай наоколо. Има и много свестни мъже, които ще ти дадат това, от което имаш нужда-нежност, разбиране и безрезервна обич!

5.   Пише ти мъж. Щом не ти обръща внимание той не те обича. Ти пък "лесно ще скъсаш" Какъв ти е проблема тогава? То няма какво да късаш. Нищо не е имало.

6.   Колко има като него да знаеш..........., не се притеснявай, да не ти пука.