Споделена история от Тинейджърски

Това момче непрекъснато ме злепоставя !
Здравейте, аз съм момиче на 18 години. Историята ми датира още от ранната ми детска възраст, докато бях в детската градина. Имаше едно момче, което постоянно ме скубеше, обиждаше ме и т. н записаха го по - рано в първи клас та се отървах от него, видях живот. След това станах първи клас, той беше заминал с родителите си в някакъв град, всичко беше спокойно, докато не станах шести клас и той се върна. Бързо си намери приятели, естествено той беше от този тип момчета, с които всички искат да дружат с тях иначе губят популярност. Хейтваше всички наред, най - много мен и приятелките ми. Две години го търпях да ме злепоставя, правех се, че не го чувам, не му обръщах внимание, за да спре, но НЕ. Града ни е малък, види ли ме по улиците започва с обидите, аз разбира се му отвръщах по някога. После и двамата се преместихме в различни училища. Той усърдно продължаваше да ме злепоставя и това му доставяше удоволствие. Опитвала съм по всякакви начин да говоря с него - пред приятелите му като почне да ме обижда аз му казвам да спре и се опитвам да се разбера с него като човек той пред тях се прави на много велик и не възприема нищо. По скайп му се карах много пъти, той все казваше, че така му харесвало, заслужила съм си го и като го питам с какво той казва ''с това че си тъпа''. След което се опитах да се сприятеля с него, пишехме си по нощите до сутринта за различни неща, но види ли ме и ако е с приятелите си естествено заваляваха обидите. Един ден ми писна, разревах се жестоко, той не разбра разбира се, наговорих му една камара неща за това как съм се чувствала през цялото време. Него не го интересуваше. След време спря. Правехме се на непознати. До скоро. Пак се започна с нови обиди. Била съм дебела, грозна, нищо не ставало от мен да хвана да се погледна, косата ми на нищо не приличала. И някой като го чуе седи и ме гледа, защото нищо от това НЕ Е ВЯРНО! Може да съм леко пълна, но грозна далеч не съм, хората са ми го казвали не веднъж, да не говоря че самата ми фризьорка казва, че косата ми е хубава. И така като ме види някъде по града или на кафе ПРЕД ВСИЧКИ почва да ме обижда, да хвърля закачливи фрази от сорта на ''нахрани ли се добре днес'' и разберете ме, не издържам повече, идва ми да потъна в дън земя, когато усетя всичките погледи взиращи се в мен, когато той си отвори устата. Просто ме е срам вече да излизам, а няма голям избор къде да се ходи в този град, все ще се засечем, пък и не искам да се крия. Говорех с него наскоро по темата, старата песен на нов глас - скучно му е, иска да се смее на нещо с приятелите си, заслужила съм това държание, защото дебела съм била ;о Никаква логика! Казва, че не мога да го накарам да спре, ще прави каквото си иска аз не мога да го спра. И най-лошото е, че е прав. Не мога да го спря. Не мога и да кажа на някой ''иди да говориш с него даме остави'' защото ще събере приятелите си и накрая човека ще си изпати заради мен. Не знам вече как да говоря с него, отидох при него оня ден да мукажа да спре той още повече започна да ме обижда, пък и приятелите му се включиха. Не знам какво да правя, на родителите си няма да се оплаквам да говорят с него.. На 18 съм, мисля, че е време сама да се оправям, но Как? Какво да направя? Не мога да се разбера с този човек, а не искам отново да тръгват слухове за мен по негова вина. Кажете ми, моля ви какво да направя.

Коментари

1.   Щом те обижда, тогава и ти го направи- напсувай го пред всичките му приятели, унижи го, смачкай всяка капка от достойнството му, злепоставяй го навсякъде. Ако ти отвърне и ти отвърни!! Повярвай ми, ако го направиш, не само ти, но и Аз самият ще се почувствам по-добре!! Олекна ми!!!

2.   Здр мила, ако вашите могат да си позволят може да заведеш дело срещу това момче. Сподели и на тях. А ти и сама се поинтересувай, може пък и да не е толкова скъпо. Напиши в google "обида на публично място". Сподели проблема си в някой адвокатски форум, питай за съвет, за парите дето ще ти са нужни.. Имаш много свидетели.. имаш и разговорите в скайп. Колко пари ще успееш да го оскубиш не знам, но поне една ограничителна заповед.. Така ще го унижиш 100%. Добре ще е в темата ти тука да се включи и някой юрист да даде по - адекватен съвет, или поне насоки.

Оо, сега намерих в нета наказателния кодекс:
" Раздел VII
Обида и клевета

Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г. ) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.

(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г. ) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

(2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените обстоятелства или на приписаните престъпления.

Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г. ) За обида:

1. нанесена публично;

2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

3. на длъжностно лице или на представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му и

4. от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му,

наказанието е глоба от три хиляди до десет хиляди лева и обществено порицание.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 21 от 2000 г. ) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета, от която са настъпили тежки последици, наказанието е глоба от пет хиляди лева до петнадесет хиляди лева и обществено порицание.

(3) В случаите на ал. 1, точка 1 може да намери приложение ал. 2 на чл. 146.

Чл. 148а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм., бр. 21 от 2000 г. ) Който разгласи устно, чрез печатни произведения или по друг начин данни, обстоятелства или твърдения за другиго, основаващи се на неправомерно придобита информация от архива на Министерството на вътрешните работи, се наказва с глоба от пет хиляди до двадесет хиляди лева. "

http://www. vks. bg/vks_p04_04. htm#НАКАЗАТЕЛЕН_КОДЕКС

Също може така да извъртите нещата, че си получила посттравматичен стрес заради него. А аз мисля, че това си е и истина в случая.

Аз не съм юрист, не разбирам достатъчно, това от мен като идея. Ако вашите са свестни хора смело говори с тях по този въпрос и с подробности им разкажи всичко така, както на нас.

Желая ти успех, сила и смелост!!
Обичай и уважавай себе си въпреки всичко!!

3.   На 18 си защо не се преместиш в друг град хем ще смениш обстановката хем ще се отървеш от него. И защо въобще говориш с него? Щом се заяжда с теб значи ти завижда за нещо. Въобще като мине не му обръщай внимание ще седи 3минути като види че скучае ще си тръгне. Накратко ПЪЛНО ИГНОРИРАНЕ.

4.   Има едно единствено обяснение-Мразите прекалено вного лили е влюбен в теб. По някога момчетата се държат като идиоти и правят какво ли не за да првлекат вниманието на нечие момиче вместо да призноят увлечението си. Поне аз така мисля.

5.   за какво да се мести заради някакъв пикльо? ! // Аз съм на мнението на номер 2. Успех! :))

6.   Аз съм момче имах подобен случай с един от моя клас. Обиждаше ме, злепоставяше ме и тн. Аз не обичах да се дразня бях си нормално момче, но един ден той прекали. Бях с приятелката си навън и го срещнахме по пътя и той веднага започна с обидите и тъка изгубих момичето което обичах много. След като тя си тръгна аз бях като самия дявол, скочих му и го пребих от бой излях целия си 4 годишен тормоз над него. Това беше единственият път когато някога съм се бил, но подейства той не смееше и да си помисли за мен. Но аз те съветвам да поговориш с родителите си понеже войната до никъде няма да доведе.. :)

7.   Ставаш, отиваш пред него и го целуваш щом ти е отговарял във скайп работата е сериозна особено щом ти е говорил за теб пред теб и приятелките ти вероятно е срамежлив а не незаинтересован. Аз съм обаче малко по особен случай някой ако тръгне да ме злепоставя го ритам и не спирам докато не се сгърчи, но твоя случей е по различен