Споделена история от Тинейджърски

Проблем ли е, че не се извинявам
Здравейте. Доста пъти съм писала тук, но явно не се е получило и историята не е била одобрена, надявам се сега да не е така. Искам да споделя, да попитам проблем ли е че аз просто на никого не се извинявам. Преди месец се скарах с най-добрата си приятелка, с която сме си 5 години вече много добри приятелки, тя си е виновна, но заради мен стана всичко и аз не мога да и се извиня, аз просто не мога да се извинявам на никого, или не искам не знам.

Може би е част от характера ми и дори да съм виновна пак не се извинявам. Мисля че това което съм направила съм го мислела, направила съм го и така правя много глупости, за които после плача, съжалявам за това което съм направила, губя най-важните хора в живота си и не се извинявам на никого, не искам, а знам че трябва. Не знам как ще я карам с този мой характер. Някой ако може да ми каже дали да продължавам така или да се опитам да се променя не знам .. :(
М17

Коментари

1.   Ако този, който си обидила би съм ти простил ако наистина те уважава и обича

2.   Виж ако мислиш че си виновна е хубаво да се извиниш запомни нещо от мен извинението не е слабост а точно обратното извинението е сила ;)

3.   Съгласна съм с номер 2, извинението не е слабост.
Когато се извиняваш, показваш, че уважаваш другия. Ако не се извиниш - все едно пет пари не даваш за него. Пребори се със себе си и почни да се извиняваш, иначе рискуваш да попадаш в неприятни ситуации. И недей да обясняваш "ама виждаш ли, аз никога не се извинявам, а на теб се извиних", защото ще изглеждаш много глупаво.
Преди време имах връзка с мъж, който бе ми казал, че не се извинява никога и на никого. Еми прекратих си връзката с него - такъв надувко не ми трябва, аз имам нужда от нормални човешки отношения. Съответно той остана сам, а аз си имам приятели и семейство сега.
Преосмисли си поведението, сега градиш характер - извинението, дори когато не си виновен е начин да отвориш сърцата на хората за себе си.
Успех!

4.   Не прави неща, заради които след време да съжаляваш и няма да се извиняваш. Ако пък сгрешиш, човешко е- извини се. Все едно някой да те нарани, да сбърка, да ти причини нещо гадно и дори да не ти каже, че съжалява... не е много приятно. Извинението не показва слабост, показва уважение, възпитание и характер.

5.   Да, проблем е!!! Who do you think you are? По-големият проблем обаче е, че родителите ти не са те възпитали и е твърде късно да се промениш, щом като на 17 все още разсъждаваш като на 13...