Споделена история от Тинейджърски

Към всички момчета от едно момиче ;]
Към момчетата: Извън установените стереотипи, какво мислите ако момичето прави първите крачки към вас? Примерно Ви покани да излезете някой път заедно на кино или навън въобще, плашите ли се от такива смели момичета, които знаят какво искат и смеят да си го поискат? Понеже вече е 21 век и напук на всички принципи и поведение, жените са свободни и с повече права и желания.. Как мислите, понеже аз направих няколко крачки към едно момче, а то отговаря несигурно, казва че може, но дотам... Благодаря за отговорите Ви! А към модераторите - върха сте, много харесвам spodeli. net ;]!

Коментари

1.   Важното е когато харесваш едно момче да бъдеш мила с него и да го изслушваш. Повярвай ми-ако той също те харесва ще говори с удоволствие с теб. Бъди спокойна и уверена в себе си. Късмет!

2.   Когато стоиш права със затворени очи и някой неочаквано те дръпне лекичко за блузата назад, ти какво правиш? Съвсем инстинктивно и естествено - тръгваш в обратната посока, дръпваш се напред, иначе ще паднеш.
Така е и при човешките взаимоотношения - притиснеш ли неочаквано някого, той се дърпа. Понякога на когото бягаш - той пък те гони.
С годините и с практиката ще събереш необходимия опит. Въпросът изобщо не е в това кой век сме и колко са свободни жените. Всичко е елементарна психология и умения за общуване.
Бързай бавно!

3.   Ако искаш да имаш повече права и да поемаш ти първата крачка, трябва да ди наясно и с рисковете, а именно, че може да не ти отвърнат със същото. Щом се дърпа, значи няма да го бъде.

4.   Момичета, моля Ви се, ако харесвате някое момче, направете първата крачка. Някои момчета просто ни е срам/страх да го направим и много съжаляваме. Мерси предварително :)
Pr0cK

5.   Аз не бих се "уплашил", ако отсреща се поеме инициативата.

6.   От едно момче към едно момиче... Напротив много е яко, когато момичето прави първа стъпка и въобще е инициативна. Не знам кой би се уплашил-ако и той и има интерес към теб би се зарадвал. Сега, ако е чак пък толкова срамежлив не знам :D

7.   Ще ти споделя, че единствената ми сериозна връзка започна и продължава до момента, защото любовта на живота ми направи първите стъпки и настойчиво ме канеше да излезем, а аз смятах, че е заета и дори не правех планове, мислех че е с мой приятел. Не се притеснявай и давай, ако не го направиш може да изпуснеш някои от най-хубавите моменти в живота си.
S. A. D.

8.   Хаха, това явно става все по-модерно. Зависи от момчето. Ако е срамежливо и несигурно, няма нищо лошо да му дадеш едно рамо и да направиш първата крачка. Друг е въпросът, че може просто да не те харесва и затова от учтивост да шикалкави. Но който не рискува не печели, нали знаеш ;)

9.   Ще помисля, че се майтапи.

10.   Истината е проста - и при момчета и при момичета: ако те харесва - ще го бъде, ако не - не!

11.   Страшно много зависи от човека. Подчертавам. Ако ми харесва момичето, много ясно, че ще ми е приятно. Ако не е мой тип, по-скоро се чувствам преследван и се чудя как да изляза от ситуацията, без да я обиждам или наранявам. Доста е относително.

12.   Няма да имам против тя да направи първите крачки. Е малко ще ме е срам но.... А и за едно момче и да му намигнеш е достатъчно понякога. :)

13.   Ако то отвръща на чувствата ти - не се плаши давай! Щом си достатъчно смела ти да направиш първата крачка, давай! Ние също се страхуваме като говорим с вас. Аз съм на 16 и все още имам чувството, че ще припадна като говоря с момиче по любовните и сексуалните въпроси.
Обобщавам: ако едно момче те харесва истински - ще приеме. Ако не - ще е несигурен, ще се преструва или няма да му е кой знае колко по сърце. Може обаче той да е как да се изразя - "мека душа" и да не смее дума да продума пред момиче. И това го има.

14.   Аз съм момче на 15 години и по мое мнение е във всеобщ интерес и 2та пола да се чувстват свободни да правят първата крачка. Това доста ще поопрости нещата и ще изчезнат повечето въпроси като ''ако.. какво ли.. '' и затова напълно подкрепям това, че си готова да поемеш инициативата в 1 нова връзка...

15.   съгласен съм със авторкaта

16.   Виж сега, това си е до човека. На мен например ако момиче постъпи като теб ще ми направи добро впечатление. В никакъв случай няма да се уплаша, по - скоро ще съм по - уверен ;)

17.   Ако момичето, което харесвам прави първите стъпки, ох леле, та това е ИДЕАЛНО!!!

18.   Намирам го за сладко :D

19.   Естествено, че напълно приемам едно момиче ако ме харесва да ми го покаже и да направи първите стъпки. Защото ако момчето не знае че момичето го харесва няма как да тръгнах както и обратното.

20.   Бъди себе си.Прави каквото искаш.А ако не те харесва той губи.Вдигни си високо главата и гледай все напред.

22.   Вече минаха 3 месеца и той не предприема нищо. Пише ми отвреме на време, но нищо особено, не е пожелал да се видим. Аз го питах (Н. да го наречем) веднъж наскоро дали въобще ще се видим и той каза до еди коя дата има работа и после ще се видим.. Датата мина, вече станаха 5 дена и не е поискал. А приятеля му (К. ) ми каза (понеже си пишем) че Н. ми пращал целувки и преградки една вечер когато бяха заедно сигурно, и че като сме се видели щял да ми прави нещо друго (демек не само целувки), К. потвърди че не се шегувал. Та стана малко объркано, но все пак това е историята.. А и от няколко дена не ми пише макар че сме на линия и двамата.. Пробвам да тегля чертата, но Н. ми писа и бях дотам. Нямам сили вече.

24.   Здравей, аз също съм момиче, и харесвам едно момче :) Той е малко срамежлив, но това не ми пречи, защото е наистина МАЛКО... И, с него сме си говорили на тази тема, и той ми каза, че повечето момчета се кефят на това, момичето да направи тази ''първа стъпка'' :)

26.   Според мен няма нищо лошо да направиш първата крачка. Примерно, аз съм момче, но ако някое момиче ме покани да излезем някъде няма да и откажа. Относно момчето, което харесваш и неговата реакция - "може" - мога само да ти кажа, че това е нормално за повечето от нас. Не трябва да приемаш този отговор, като нещо неестествено. Аз също използвам този израз често, но не, когато съм несигурен. :)

27.   Може и да е срамежлив и постоянно да отлага, докато събере смелост. И на мен винаги момичетата са ми пишели първи и предлагали да излезем и като видя какво ми предлагат ми подскача сърцето и гледам да се измъкна от ситуацията. Не знам защо така, хем ми се иска да имам гадже, ама хем не ми се занимава...

29.   От авторката: Бяхме на парти вчера двамата, седях в него през повечето време и се галехме, даже накрая по корема и малко по дупето на голо. Но нямаше целувка. Изпрати ме до таксито и сега незнам накъде да вървим. Да чакам да ми пише първи ли? Искам да го питам кога ще се видим пак. Моля за съвет.

30.   Значи, искам към всички момичета да кажа. Ами недейте да правите първите крачки защото не сте момчета. И между другото така смущавате момчетата. И ще ги накарате да станат момчета под чехъл. Набийте си го в главите и го запомнете - ВИЕ СТЕ МОМИЧЕТА И ТРЯБВА ДА ИЗЧАКАТЕ ПРОСТО МОМЧЕТО ДА ВИ ПОКАНИ НА СРЕЩА А НЕ ПЪРВИ ДА ГО КАНИТЕ! А ако ви мързи да чакате си е отделен въпрос.
До потребител hash: 4a5b8fd3b6. Това че те гали по дупето и по корема не значи нищо. Значи че си поредната жена с която после се забавлява така че не го приемай на сериозно.

31.   Номер 30 е прав/права,не бива едно момиче,да прави първата крачка! Какво като е 21 век? Такива момичета,които се слагат,където не трябва ме дразнят. Ако заговаряш всяко момче,което ти хареса,ще станеш,като вдовиците за к..р.
Никога не съм заговаряла момчета няма и да го направя!
По логиката на авторката,хайде жените,да предлагат брак,жените да настояват,за всяко нещо...пишете пълни простотии.

32.   На мен ми харесва момичета да ме свалят, 30 и 31 сигурно са някакви дърти мухъли, много ясно, че ако момичето харесва момче, което не знае за това или е срамежлив и не смее да го каже първи ще му покаже че го харесва, що не? Всеки, който харесва някой го сваля, кво значение има и ще ме изкефи жена да ми предложи брак, това е момиче което знае какво иска и го прави, аз искам точно такава жена! Простотия е да харесваш някой и да си траеш, а той също да те харесва и да си трае, е няма такава тъпня! Искаш и предлагаш, пробвал си се ок, останалото са смешки!

33.   До 32 ако ти си дъртак, който е девствен и го е срам, да покани едно момиче на среща, сорри.. но аз съм на 20 години и не съм мухъл, като теб!
За протокола, аз съм 31...!