Споделена история от Тинейджърски

Слушам рок но другите не го приемат
Здр хора, аз съм момче на 16 от Пловдив. Та значи моя проблем е, че любимата ми музика е рок и метъл но в класа ми никой не го приема. Паднах се в клас с чалгари и като стане някакво междучасие и почват едни чалгии и направо ми призлява. И затва слушалките в ушите и Рамщайн или Бон Джоуви на макс. Другите обаче ме смятат за сдухан щото съм слушал "стара музика". По принцип им вдигам пръста но понякога ме кара да се замисля аз ли съм единственият който слуша този стил?

Коментари

1-50 от 67

1.   Аз не харесвам нито чалгата нито рока. На мен ми харесва най много музиката от 90-те години.
М 25.

2.   Аз ПЪК слушам K-POP и него не го приемат...

Ж, 16 Обожаваам гооооооо

4.   Браво! Само така! Слушай си рок и метъл и хич да не ти пука другите кво мислят за теб! То само от чалгата един индивид може да изпростее до такава степен. А е срамно да ти умират мозъчните клетки по такъм начин!

5.   Ти луд ли си бе?! За какво се замисляш - дали да не се приравниш с помиярите-малоумници ли?!

6.   Далеч не си единственият. Рокът и Хеви метълът винаги ще са актуални. Това е музика, която можеш да почувстваш, тя ти говори, разказва ти истории...
За чалгата няма да коментирам. Просто приеми, че това е твоят вкус и музиката, която те кефи. И не, не си сдухан., напротив.
Който, каквото иска да си говори и мисли, надявам се, че на плащаш данък "обществено мнение"
Поздрави и хубава вечер.

7.   Аз съм момиче на 15, също слушам рок, метъл и пънк. Чалгата я ненавиждам. В класа ти явно са идиоти, но не за това, че слушат чалга, а заради това, че не приемат другите стилове музика и за тях просташката им чалга е на върха. Ето това е лошото, защото имам приятелки, които слушат само чалга, но се разбираме. Приятели по-добре си намери в другите класове или извън училище. Не е възможно да си единствения в града ти и училището, който е метълист.

8.   Музиката никога не остарява... просто се напрашава :)

Истинската музика умря през 1994 година заедно с Кърт Кобейн. През 1994 година се ражда и Джъстин Бийбър. Виждаш резултатите... днешната музика е по-ужасна от всякога. Да не говорим за родната чалга, която само глупаци слушат.

Бон Джоуви и Рамщайн са две от любимите ми групи :) Жалко, че изпуснах концерта на Рамщайн тази година, но бях на Бон Джоуви и направиха страхотно шоу. Дано и двете групи да се върнат някой ден

9.   Оф, стига с тоя Кобейн и тоя гръндж... чак пък истинската музика да е умряла с него... хайде стига, ставате смешни.
Има истински творци, оставили далеч по-голям отпечатък от Нирвана в тази музика, а именно Пинк Флойд в лицето на Гилмор например. По какво Нирвана може да се сравнява с Флойд? Композициите ли им ще сравнявате, какво? Няма начин.

10.   Момиче на 14, също слушам метъл и рок от 9 годишна, не че тогава знаех, че между стиловете има някаква разлика и толкова омраза :о Nevermind, ще изтърпиш няколко часа на училище и след това навън с твоята компания, която предполагам са дзверове с дълги коси и пиърсинги (cool).
Нито в стария, нито в новия ми клас има слушащи рок или метъл, но на мен не ми пречи, нито общувам с тях, нито ме интересуват - не им обръщам особено внимание, защото знам, че след училище директно отивам при моята компания от 13-17 годишни party animals :D Общо взето метъли и рокаджии, дългокоси, с обици къде ли не, 30-40 броя тениски с групи, изтъркани/накъсани дънки, къси гащи през зимата :D и такива ми ти хора. Ако компанията ти не е такава, по-добре гледай да се впишеш в някаква подобна, но не забравяй и старата, а ако можеш ги съчетай двете - супер ще е. Разнообразието не е лошо нещо, освен ако не е свързано с чалга. Поздрави!

11.   Разбирам как се чувстваш.
Половината от класа ми са диви чалгари, другата половина слушат Ники Минаж, 100 кила и т. н.. Аз мразя чалга, мразя глупостите, които в момента са модерни, не слушам 100 кила.
Мисля, че по-скоро трябва да се радваш, че слушаш по-стойностна музика от тях. Да не ти пука какво си мислят, фактът че са прости и ограничени няма да се промени. :)

12.   Изобщо не се притеснявай. Не си единствения, аз съм израснала на Scorpions и Iron Maiden. И сега още си слушам такава музика и не ме е срам изобщо. Повечето хора ме приемат нормално, но все си има такива, които няма да им изнесе, но те са ми много под нивото, така че не се занимавам с тях. И ти недей, не си заслужава. Живота в твърде кратък, за да ти пука. Радвай се, че не си като всички други момчета. Аз лично намирам за много по-привлекателни момчета като теб, отколкото такива, които слушат чалга.

Момиче, 13 години

13.   От автора:
Ние сме съвсем нормални хора без пиърсинги и прически и някви такива глупости, просто слушаме такава музика. Благодаря за коментарите - винаги съм мислел, че рокът няма да умре докато има хора които да го слушат.

14.   ''Слушам рок но другите не го приемат'' - мии... Майната им, бе! ;ДДД *EVANESCENCE FORVER xD*

15.   Много важно, че слушат чалга. Всеки си има право на избор. Ти не ги караш да слушат рок и метал. И те не трябва да те карат да слушаш чалга. И аз слушам такава музика (всъщност слушам практически всякаква музика), като от настроението ми зависи какво ще си пусна. Не им обръщай внимание. Колкото по-малко ти пука, толкова по-добре :)
Ж27

16.   И аз слушам рок/метъл, разбирам те, чувстваш се едва ли не по различна, може би е това така, намери си приятел който също слуша рок, и метъл, ако не за гадже то поне за приятел.
Това че хората не разбират от музика, и слуха им е по прост не е задължително да те отчуждява от тях, можеш да бъдеш приятел и с тях просто не обръщаи толкова внимание, музиката не е всичко в един човек.
Брат ми слуша чалга, много пъти съм му казвал че е "тъп" :D но това не ме спира да го обичам разбира се, брат ми е! Той дори не е тъп всъщност, така и няма да разбера какво привлича хората в тая простотия чалгата, но на някои им харесва...

17.   Чалгата е долнопробна. Новото поколение чалга певици започват да взаимстват от музиката на известни поп и електро изпълнители и се получава една мазаница заедно с кучекджийските нотки мръсен текст. Няма нищо лошо, че не я слушаш! Лошо щеше да е ако го смяташе за нещо красиво!! Слушам поп, дъбстеп, хард и алтернативен рок (Metallica, Nickelback, TFK, Skillet, Skrillex)! Любими песни на Rammstein - Keine Lust, Du hast, Feuer Frei! Прочети това:

Металите не винаги носят черно, не се кланят на Сатаната, не са дяволи, не искат да убиват хора, не мразят всички, не са депресирани, те също могат да бъдат щастливи и обикновено са много приятни хора, нормални точно като теб, но ТЕ ПРОСТО СЛУШАТ ИСТИНСКА МУЗИКА.

Не се озлобявайте, само защото сме различни. Има си хора за всичко!

18.   Различни вкусове, един харесва рок, друг от 90те музиката, трети поп-фолк... така е, а щом те мислят за сдухан това не е от музиката да знаеш, ако те уважават няма да ги интересува каква музика слушаш, но и ти също не трябва да натякваш твоята. А уважение няма да ти казвам как се печели...

19.   Коментар N16 e мой, исках само да ти кажа. обърни внимание на последния абзац от N17. Това е много вярно и важно: не се зарибявай по тия емо/сатанински глупости; това, че си метълист по душа не означа и че трябва да се обличаш като оутсаидер.

20.   Същата съм като теб. Целият ми клас са се клели сякаш в Азис и производните му, само аз си харесвам рока и от части метъла( особено Рамщайн). В началото ме гледаха като извънземно като разбраха, но това не ме е накарало да се променя нито веднъж през тези години. Тъпо е, да, липсват доста общи интереси, ... но гимназията е до време после едва ли ще му пука на някого какво слушаш. И въпреки това си имам приятели в класа, те си ме приемат такава и аз тях. Много хора ми се чудят като кажа, че слушам и метъл(не се обличам така), но даже ме кефи, че се различавам-така не се сливам. Да не ти пука, не си сам има и много други като теб :)

21.   Трябва хората да се научат да са по-отворени към другите хора с различен вкус. Това особено важи за чалгаджиите, щото те са най-много дискриминиращи, но и за рокаджиите и изобщо за всички.

22.   Мен пък изключително много ме дразнят пикли, които слушат тази музика само и единствено, за да се правят на интересни с това, че са по-различни от другите. Това е любимата ми музика Рамщайн, Корн, Сепултура, Пинк флойд, Пърпъл, слушам и пънк и т. н. и т. н., но това ме дразни много! Момче, 14 :)

23.   И аз съм така! не ИМ се давай! МЕТАЛ ФОРЕВЪР!!!

24.   Виж, ти не си последния, който слуша тая музика. И аз харесвам Рок, но все пак-това си е въпрос на вкус. Ако пак започнат да се заяждат с теб, че слушаш стара музика, ти им отговори, че те пък, слушат музика за психически нестабилни цигани, но по-добре си дръж устата затворена, защото всеки харесва различни неща.

27.   Още нещо, сигурно се смеете, но не греша поне в опитите да опиша... Напомня като композиция и звучене малко на "Анастейша" на Слаш

29.   Аз също слушам рок и метал.Не им обръщай внимание :-)

31.   любимата ми група е Cradle of Filth!

32.   Какво ти пука не е важно каква музика слушаш и аз не слушам чалга но не съм длъжна да слушам точно една и съща музика като другите. Важното е че ти предпочиташ такава музика и такава смяташ да слушаш това че те не я харесват не означава че трябва да ги слушаш.

33.   Не си единствен...Разбирам те!В моя клас е същото!Не се чувствай самотен,има стотици тийнове които обожават рока!Особено в Пловдив. :)

34.   Какво ти пука, ако някой те приема то той ще те приема какъвто си, независимо какво слушаш. Важно е на теб да ти харесва музиката която слушаш. Само да добавя още нещо за последно и аз харесвам да слушам Рамщайн.

35.   И аз съм така, но за щастие има 1 момче, което също слуша метъл. Просто не им обръщай внимание, ако трябва им пусни на рамщайн - пуси :D

36.   Виж не си първия нито последния с тоя проблем :) Аз съм в абсолютно същото положение, само че аз съм от много по-малък град и тук не слушаш ли чалга те гледат накриво сякаш си паднал от Марс (или в моя случай планетите: rammstein, metallica, slipknot и всякакви такива яки). Та и то при мен няма как да не попаднеш на клас в които се слуша чалга или някакви лигочи. Цялата работа е там че ти няма нищо, а даже според мен на другите може да им има нещо. Така че споко, просто трябва да си намериш някой, който и да е който слуша същата музика и те разбира защото е в същото положение. Няма значение на колко е стига да разбира как се чувстваш, например аз познавам много хора които слушат същото като мен но повечето са на по 17 18 години докато аз съм на 14 и това единствено ме навежда на мисълта какво става с днешното поколение. Но най-важно е да помогнеш на по-малките от теб да не слушат кючеци и тем подобни. Ако ти трябва да говориш с някои за музика пиши ми на фейсбук.

37.   Не си единствен, аз съм момче на 16 години и не, не съм сдухар. Общо взето съм уважаван ученик от учителите(само няколко) и от повечето съученици и аз слушам рок, предимно групи като Linkin park, TDG, Skillet, TFK и доста други.. , но аз дори не казвам на другите какво слушам
Да не те бърка, слушай тази музика която ти харесва

38.   Аз пък обожавам Майкъл Джексън и имам амбиции да стана певица.Въпреки,че съм много добра никой не уважава това и дори попаднах в класа на децата на чалга звезда,но няма да споменавам имена.Човек да не ти пука музиката е чувство.Щом това чувстваш не се притеснявай да го показваш,защото отхвърляните са тези,които в момента света уважава и на тях се възхищават много хора.Все пак чалгата изразява само как някои хора са пропаднали и изпростяли до много висока степен,а Бон Джоуви и другите велики музиканти изразяват чувства и са пленили сърцата на целеустремените хора на този свят.Чалга се слуша само в България.

39.   Когато прочетох коментара ти все едно четях за себе си! Според мен, трябва да останеш върна на стила си и да не се подаваш на глупаците, който слушат чалга, рап и всякакви подобни измишлйотини. Късмет ти пожелавам и да знаеш, Бон Джови, Рамщайн и Скорпионс са истината!

40.   Здравей ! Щом ти не им налагаш музиката си, и те не трябва да ти налагат тяхната. Аз също слушам метал и рок (Slayer, Linkin Park, Nightwish, AC/DC и тнт.), а хората от класа ми слушат чалга, хип - хоп, дъбстеп и тнт. За да се разбираме ние правим по следния начин. 10 минути им пускам някое парче аз след това са те и така на 10 минути. Успях да зарибя 90% от хората по моята музика .. опитайте не е сложно.

42.   Ако си ми син бих се гордял с тебе. Не обръщай внимание на глупаците. Късмет!

43.   Спокойно и аз съм в същото положение и аз се паднах в клас само с чалгари, но си слушам метал и гледам да не обръщам внимание на злобните им коментари. Единствената разлика е че аз сам момиче и това че класа ми не беше чувал за метал или рок преди да се запознаем..

44.   Не съжалявай и не се чувствай сдухан, че слушаш най-прекрасната и най-велика музика, създавана някога от хората...

45.   Пфф, това за съжаление е една от най-големите грешки на болните стереотипи на нашето поколение от 90-те!
Първо, няма такова нещо като стара музика. Рокът е музика, която подобно на класиката, е запазена и развита във времето, а песните са смислени, с хубав текс, послания и невероятни мелодии! Това, че някои хора не знаят чужди езици и ги мързи да се замислят върху нещата, които си струва, е по-зле за тях самите!
Второ, чалгата не е никаква музика. Даже името идва от турски, означава "свирня". И като казвам това, нямам предвид поп-фолк, или само поп, нито естрадните песни. Значи, ученичка съм в музикално училище и мога да ти кажа, че даже тука 95 % от класа ми са на яки кючеци, разбира се слушат и друго, но аз съм една от малкото , която не смята Преслава или Емануела за идоли на поколението. Не питай от къде им знам имената! :D:D:D:D:D
Учителят ми по история на музиката e запознат като цяло с интересите на младата интелигенция и музиката, която слушат и казва, че чалгата първо не е българска музика, както повечето си мислят. Второ, това е смесица между арабски, турски или цигански мотиви с български текст и някакви си там "преработки". По негови думи това е най-лошата симбиоза, от която може да се роди подобие на музика и съм съгласна.

Рокът пък е толкова разнообразна музика, както и метълът. Има си толкова разновидности, и по-твърди стилове, и по-свежи и мелодични, абе всичко с всякакъв смислен подтекст. И какво остаряло има? За нашите връстници осталяра е ценноста да мислим и да разсъждаваме, ако въобще някога е имала висотата, която заслужава.
Няма остаряла музика. Има просто вечни хитове, наречени евър грийн, а метълът пък е сравнително млада и съвременна музика. Не е остаряла. Как може да е остаряло нещо, което едва ли не е последният клон на световната музика и за толкова кратко време се е развило в толкова разцветки!
Просто овцете не приемат различните, това е.

Ако следващия път някой ти се заяде, просто кажи, че чалгата наистина им скапва мозъците дотам, че даже не се интересуват от произхода или т. нар съдържание на "музиката", която слушат.
Никой няма право да критикува стила ти! Както ти не им се налагаш, така и те не могат да ти се наложат, макар да са мнозинство.

Слушалките в ушите- на макс! Както Бон Джоуви би казъл- it`s your life and it`s now or never! Don`t give a fuck about the stupid white sheeps boy! You are the Black sheep and you have to be proud with that!!!! :):):):)

П. п. Бях на концерна на Рамащайн 2013 и направо разцепиха! Жалко за чалгарите, които живеят близо до софийския стадион.

Момиче на 18

46.   В моя клас пък е обратното :Д Всички слушаме всичко, но не и чалга :Д Искам да ти кажа, че гимназията е една от най-елитните в града. Живея в общежитие и след даскало съм там, а там ненавиждат тая музика така да го кажа. А те са от най-скапаните училища. Сам си прави изводите!!!

47.   Мацката на 18 много ме радва.
Пич, да не ти дреме! Вярно е, че е трудно да си различен, но си има своите достойнства, които еднаквите никога няма да разберат.
Те ти се смеят, защото си различен, еми ти им се смей, защото са еднакви, както един велик човек е казал :)

50.   Хич да не ти пука! И Див Рок Завинаги!!!

52.   Да не ти пука. Всеки човек има различен вкус.
аз харесвам пък Linkin park, Green day, 30 seconds to mars.

54.   Хей! ^^
Аз съм на 13 и също слушам метъл и рок. Също като теб не бях приемана от другите. Но сакто казват по-горе -всеки има свои вкус и разбирания. Щом някой не те приема такъв какъвто си не се занимавай с него. Нека не ти пука какво мислят другите.
Анонимка
Бъди себе си! :)

55.   Да не ти пука. Продължавай да слушаш бунтарска музика.

56.   Аз съм момче на 13 и слушам всякакъв вид метъл. От цялото ми учиище само аз и един приятел слушаме метъл. Всички други са полудели по джъстин бибър и всякакви такива подигравки с музиката. На мен ИЗОБЩО не ми пука какво мислят другите. Съветвм те да продължаваш да сислушаш рока и да ме ти дреме нито грам какво мислят другите за теб

60.   Момиче на 13, от Русе.. Разбирам те приятелче :). Аз слушам само метъл от 2-3 години, и всичките ми "приятели" постепенно ме заебават заради това. Пф, и аз съм се чудила същия въпрос, и не, недей да ставаш фен на Азисчо, Мазисчо, 100 кила и т. н. , човек израстнал си си с тази музика (предполагам =D ) и няма да е никак гот да слушаш чалга.. ;) ЖИВЕЙ СИ ЖИВОТА, БАЛ СИ ГО ;Д

61.   Горе главата... Аз пък слушам корейска музика и всички ме мислят за сбъркана "как може да ти харесват рея гейове" все това чувам, сестра ми повтаря, че като ги харесвам тея нямала съм да имам гадже.. е, вярно е, нямам гадже и кво каквото и да става пак ще си ги харесвам корейците... от класа ми съм чувала някои гадни коментари за това какво харесвам... ама аз пък зад гърба им ги псувах на корейски

62.   Все едно аз съм писала това. Не се притеснявай не си единственият който слуша такава музика, а на хората от твоя клас хич не им обръщай внимание.
От момиче на 13.
Й.Й.

63.   Слушай сега, аз съм на 13 и в моя клас по- миналата година се водеше война между рокаджийте и чалгарите. Беше просто ужасно и в крайна сметка никой не спечели. Аз не вземам страна, защото обикновено слушам рап и хип-хоп, но пред чалгата определено съм за рока. Както и да е, та имам две съученички, които са особено запалени по рока и метъла и питаха всички наред "чалга или рок" и " Азис или Айрън Мейдън". Повечето хора казаха рок, включително и аз. Искам да кажа, че НЕ ТРЯБВА да ти пука. Слушай си каквото искаш и си открии приятели, които да те разбират. Не е нужно те да са от твоя клас или училище. Успех:)

1-50 от 67