Споделена история от Тинейджърски

Лош дъх
Имам лош дъх, мия си зъбите но пак понамирисва. Казвала ли ми в училище, че не искат да общуват с мен, защото воня на съжалявам за израза " ако " и какво ли не... Явно имам развалени зъби, ходих на зъболекар, оправих един зъб, но пак проблема не е разрешен. Можете ли да ми препоръчате нешо как да освежа този ужасен дъх, отблъскваш всички? Благодаря ви предварително, спешнно е! :)

Коментари

1.   Лош дъх = лош дух. Проблемът не е в зъбите, а в обмяната на веществата, в правилността на работа на тялото ти.
Захващай се веднага с йога и с духовни практики. Промени храненето си и стани вегетарианец/вегетарианка ако трябва. Силно намали млечните продукти и избягвай храни, които могат да ферментират заедно в стомаха ти (по Гайдурков).
Някакво аеробно спортно занимание също може да повлияе положително.

2.   аз съм на 17, момче, и постоянно съм с дъвка в устата, мия си зъбите сутрин и вечер и нямам проблем. Вземи си някоя по скъпичка паста

3.   Яж повече плодове, избягвай месото и яйцата. И най важното, гледай винаги да си сита, когато човек е гладен дъхът се влошава, яж по начесто и пий повече вода, която спомага за слюноотделянето в устата.

4.   Според мен или не ядеш достатъчно, или не пиеш достатъчно. И устата ти, гърлото ти се пресушават и от това мирише. Когато и аз се обезводня или не съм ял цял ден, дъхът ми започва да намирисва (дори след като си измия зъбите).

5.   Ползвай вода за уста Листерин по 2 пъти на ден, след като си измиеш зъбите. Направо ти се насълзяват очите от нея, но е ефикасна. И се проследи какво ядеш и пиеш - някои храни и напитки предизвикват лош дъх. Може да имаш зъбен камък - почиства се от стоматолог (срещу 50 лева обикновено). :)

6.   Използвай лентички за уста (тези, които се лепят на езика), дъвчи дъвка, пий повече вода, използвай вода за уста, храни се редовно и си мий зъбите по възможност 3 пъти а ден... при мен помага;)

7.   Първо провери дали нямаш развалени зъби.. 2ро искай съвет затова от твоя зъболекар, ако е добър ще знае какво ще ти помогле.. 3то мий си ги редовно след хранене, изпозвай за повече свежест и вода за уста, дъвки.. Промени си и храненето.. Това е много важно, проблемът може да не е от устата а от стомаха

8.   Мии си езика, след като си измиеш зъбите. С малко паста и с четката. Наистина помага. Успех :)

9.   Всяка сутрин, след като си измиете зъбите, си изтържете езика с чаена лъжичка и ще видите какво ще излезе и как мирише.

10.   Зъболекар и посещение при гастро-ендокринолог - понякога лошият дъх е от стомаха