Споделена история от Семейство

Не е изневяра-омъжена съм само на хартия. Но децата?
Здравейте, аз съм омъжена от 19 годишна. Сега съм на 37 и имам двама сина-на 18 и на 14 години. Със съпруга ми отдавна нямаме брак, брака остана само на хартия-просто си живеем в един апартамент и се грижим за децата си. Няма никаква интимност между нас може би от 6-7 години-всякакви чувства мъртви-дори не се мразим. Вече не се караме, не си общуваме почти, просто сме се оставили на течението на което сме свикнали. Дори мисля, че той се досеща че аз не съм сама. Не е ли най-естествения стремеж на човек да бъде обичан, да обича? Не мога без приятелство, разбиране, уважение и нежност. Имам сериозна връзка с мъж с който споделяме всичко изброено. При него семейното положение е почти същото-те дори вече са разделени. Той има една дъщеря на 14. Вече така сме се опознали и сме се привързали един към друг, че когато останем по-дълго разделени липсата е болезнена. Виждаме се почти всеки ден-може да е за 10 мин. след работа, но винаги намираме време поне да се зърнем... И така от 5 години. Обичаме се, разбираме се, просто сме себе си когато сме заедно. Знаем, че това не е временно привличане, а зряла любов. Той очаква аз да направя крачката за да се съберем но...
От преди две години мисля за развод, но не мога да го направя заради децата.. Въпреки, че са големи знам че това ще е шок за тях. Но от друга страна искам да родя още едно дете... Знам, че все още не е късно, а и много го искам. Искаме да имаме общо дете с моя приятел.
И не знам дали си струва, заради тази любов и един нов живот да нараня моите големи момчета... Не ми дава сърце...
А толкова искам онова неродено бебче от човека с който се обичаме...

Коментари

1.   Според мен за децата е по-добре родителите им да се разведат, ако вече нямат връзка, защото така остават с впечатлението, че това е любовта - безразличие. Те не са глупави и много добре забелязват какво става. По-добре да разберат, че понякога нещата просто приключват и всеки си търси друг човек, отколкото да си мислят, че любовта е безразличие или че няма такава. И най-важното е да имате комуникация с тях и да имаобяснявате как реално стоят нещата, за да не си правят грешни изводи и това да им пречи в живота като зрели.

2.   Всичко добре, обаче това с бебчето е глупост, извинявай, но ми звучи като каприз на малко момиченце! Аз лично ако съм на 18 или 14 и майка ми тепърва реши да ражда от някакъв си друг мъж, не бих се зарадвал никак на това "бебче"! Искаш да си имате нещо свое... А нима силната любов, която ви свързва не е достатъчна?? И двамата имате големи деца, които тепърва навлизат в своя си самостоятелен живот, помогнете им да го направят докрай и после се наслаждавайте един на друг!

3.   За съжаление тук ще получиш коментари повече от хора на възрастта на децата ти. А те няма как да те разберат и да искат.. Предприемай нещо до като си по-млада все още, или се примири с положението. Имаш право на щастие, това е така..напълно те разбирам. А децата ти ,че ще страдат /поне в началото/това е сигурно. И все пак ти ги познаваш най-добре, прецени, ако трябва говори с тях и вземи някакво решение.

4.   Говори със съпруга си(този дето е на хартия), не с нас. Според мен ако отношенията ви са така, както ги описваш, няма проблем да си имаш дете с любимия.

5.   Ами те децата и при това положение страдат. Не си мисли, че не рабират и че им много готино, че родителите им са безразлични един към друг, дори и да не го показват

6.   Аз също мисля, че трябва да се разделите.
Оставаш заради децата, но какво им показваш? Страх, под маската на отговорност. Лицемерие, под маската на семейство. Безразличие маскирано, като цялост.

Каквото показваш на децата си, това ще правят те в живота си. Синовете ти ще смятат за нормално да не общуват с жените си, да не са щастливи вкъщи и, че да не са щастливи е всичко, което могат да направят. Нещо ще ги тегли към голямата любов, но моделът, който им създаваш е, че няма да имат право да я осъществят. С оставането си в едно кухо семейство, създаваш още две кухи, на децата ти.

А не искаш това. Искаш да си щастлива, намерила си човека и се страхуваш. Оправдаваш се, защото нямаш смелост. Според мен трябва да говориш открито с всички и да покажеш на момчетата, че си смела жена. И дори да сгрешиш, си била достатъчно силна, за да се отстояваш.

7.   Ами децата ти вече са големи, мисля, че ще разберат. А и да не мислиш, че отдавна не са усетили, че с баща им живеете заедно, но отдавна нямате чувства един към друг? Това децата го усещат. Така, че си мисля, че ще са много по-доволни да знаят, че майка им е щастлива, пък и така даваш шанс и на съпруга си да потърси своето щастие. А синовете ви искат точно това. Родителите им да са щастливи, без значение дали са заедно или не. За това, може и да им е криво и странно, ако се разведете, но ще го приемат. А колкото дотова, че искаш бебе от други, ами това е страхотно! И като става дума за синовете ти, сигурно много ще се радват на новото бебе. Така, че бъди щастлива и следвай сърцето си!

8.   Здравей жена - ДА, Nr. 3 ти го казва най точно - и премисли няколко пъти!!
От мен: в живота на човек има ситуации в които друг не бива да поема твоята отговорност за решението ти!!
Сега се намираш точно в такава и съответно - пътят ти в тази ситуация трябва ти да го избереш САМА!
Дали това твое решение е най-доброто за теб и обичаните от теб хора - можеш да прецениш след години.
М 44

9.   Авторке в развода няма нищо лошо. Брака е вид договор, няма в него нищо свръхестествено, договора си е договор.
Разбирам те добре, но не виждам смисъл да продължаващ да самозалъгваш себе си, че децата ти, които са над14г, ще имат проблем с документалната промяна на вашия личен живот. Вие от години живеете разделени в различни жилища, ако сега се разведете как ще промени това живота на децата ви.
По принцип децата в разведени семейства не страдат от развалянето на договора между родителите си, а от проблемите на психична основа, които докарва един развод. При вас този период с обвиняването и плюенето едни с/у други е отминал. Това което ви държи в брак е един документ, развалянето на договора, няма да промени живота ви коренно. Децата ви са големи и не са живели под пухлупак досега, че да не разбират какво е да си женен, и защо хората се развеждат.