Споделена история от Тинейджърски

Пича лъже ужасно какво да правя
Здр хора пише ви момче на 16. Значи имам един съученик с който сме приятели в даскало и проблема е следния - той лъже ужасно. Ама наистина ужасно лъже. Нямам предвид разни измислици а примерно ако го хванат за нещо веднага ще се измъкне с лъжа. Адски ме вбесява понякога. Винаги се измъква ей така между капките не мога да го трая понякога. Наричат го шмекера сигурно се досещате защо. Измъква се от всички - хванаха го да преписва от телефон - измъкна се с лъжа, ама много убедително лъже честна дума! Окото му не трепва. Какво да правя да се разкарам ли от него не го трая вече.

Коментари

1.   Ама много ли му завиждаш? Защото не питаш как да му покажеш, че това не е редно, а дали да го разкараш? !

2.   Защо те дразни, да не му завиждаш?

3.   Еми лъжи и ти, това е изкуство което не всеки го може както правенето на пари!

4.   Ми не се води с него ;д толкова ли е трудно?

5.   Дали разбрах, приятеля ти лъже учителите, без това да наранява теб самия. Просто той успява да се измъкне от неловки ситуации и ти от завист, че ти не успяваш и, че на теб нети идват идей, няма да си приятел повече с него?

6.   И как по-точно ти пречи това? Свиквай, в живота е така, винаги някой ще бъде по-добър от теб в дадена сфера.

Venjus

7.   И кое е това, което налага да останеш с него, щом толкова те дразни?

9.   Тоя голям шмекер до сега не съм чувал за такъв човек сигурно мисли бързи оправдания или и е чул от някой.

10.   От автора:
Здравейте, много благодаря за коментарите! Ето ви една реална случка която стана преди два дни. Понеже в часовете по физическо трябва задължително да играем на някакъв спорт (волейбол, плуване, футбол или баскетбол) учителя ни ни накара всеки да си избира спорт. Аз по принцип винаги избирам плуване или баскетбол, но той ме накара да се включа един път във футбола. Не съм много добър - не мога да ритна топката. Нямам я техниката, никога не съм играл/обичал футбола. Този, въпросния съученик също играеше и по време на играта ритна топката страшно силно и изби прозореца на един от кабинетите на гимназията. Спря се веднага играта и понеже аз бях точно до него по време на инцидента треньора веднага ни заведе при директора. Той естествено чул всичко и бесен. От вратата ни почна. Аз стоя като дърво и не казвам нищо, защото вината не е моя. И този скапан лъжец до мен като почна да си измисля - засипа директора с думи и каза, че аз умишлено съм ритнал топката точно към кабинета на директора, но той героя се опитал да я хване, но не успял и затова тя се забила в друг кабинет. Окото му не трепна докато разказваше това. И като свърши директора само му каза "Свободен си", а мен ме наказаха да чистя тоалетните и да оставам 2 часа след часовете, а родителите ми трябваше да платят прозореца. Разказах им всичко и не ми се караха, но трябваше да платят прозореца. Ето такива работи се случват.

11.   Е авторе, ти да не си мекотело ве пич? Уж ти бил приятел и го оставяш така да те натопява. Никакъв приятел не е този. И не го оставяй да ти вменява вина по този начин, ти човек ли си???

12.   Авторе, тегли му една п*тка майна и го забрави то'я до края на живота си! Щом те е натопил, значи не струва изобщо!
Аз на твое място няма да си мълча ако подобен парцал лъже, че аз съм счупила нещо, а пък той се изкарва герой.
Няма да плащам нищо. От къде на къде ще позволявам на някаква си цивка да бърка по джобовете на майка ми и баща ми, 'щот нали имаме много пари... А кенефите бих изчистила само и единствено с него самия... Направо ще го заклещя там! Иначе при други обстоятелства няма да ги изчистя, защото не съм виновна.
За това далеч от такива хора. И здравей не му казвай, даже ако трябва му счупи канчето от бой, но не ти го препоръчвам, защото можеш да си навлечеш още проблеми. Все пак не знаеш кого може да познава и към кого може да се обърне. Такива хора познават разни опасни типове.
Лъжата е изкуство и някои хора се раждат с него, както на някои хора им е дадено да рисуват, свирят, танцуват или пеят. От личен опит ти го казвам. Не ти трябва да лъжеш като дърт циганин.
Някой ден това момче ще се оплете в собствените си лъжи и ще стане много интересно за него. Хората ще му разберат цената и ще му бият шута.
Не ти трябва да си като него.

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

13.   Ти пък за кво си се хвнал... кво като лъже аз пък колко такива хора познавам си нямаш на идея. Дори аз лъжа и то много не само за преписване божее... ми да си лъже на воля кво ти пука точно пък на теб....

14.   От автора:
Отново благодаря за коментарите. В момента нещата се подобриха - успях да поправя нещата - разпитах всички които бяха по двора онзи ден и избрах тези които най-добре си спомняха всичко и отидохме, сигурно към 10 човека в дирекцията, това се случи три дни след това. И всеки си разказа това което е видял и извикаха лъжеца в дирекцията и така яко го наказаха, че направо ме напушва смях като си мисля за това :D. Накараха родителите му да платят двойно - отново за счупения прозорец и да върнат парите на моите родители. После го наказаха да чисти двора всеки ден след училище до края на първия срок и да мие коридорите също и да мие тоалетните до края на учебната година. Знам, че звучи малко нереално, но директора адски се ядоса и почна да му хвърля наказания след наказания. Наказа го също и да чисти дъската след всеки час при който и да е учител. Просто го строши с тия наказания. Да не говорим, че вече е на последно предупреждение и сигурно ще го изгонят ако направи още нещо. И сега говори само истината (ха-ха).

15.   Авторе, много се радвам за теб!
Много се извинявам, че се развихрих така в предния си коментар, ама аз такива страхливци не понасям.
Добре си го наредил то'я. така му се пада. Като, че ли кой знае какво ще се случи като си признае, че е счупил един прозорец, при това ненарочно. И такива неща се случват.
Какви хора има само...

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

16.   Еми то ако неможеш да излъжеш себе си кой ще можеш да излъжеш, нали!