Споделена история от Тинейджърски

За цигарите
Здравейте! Момиче на 14 години съм. Уча в най-елитната гимназия в града. Не съм някоя ку*ва, която да сменя гаджетата си през седмица. Уча, спортувам, имам много приятели. Не ми дават да хойкам много, не стоя много до късно на вън. Общо взето НЕ водя застоял начин на живот.
Наскоро, обаче, влязох в тази нова гимназия. Там се запознах с много хубави хора, наистина са чудесни характери, но... повечето от тях пушат. Аз никога не бях опитвала, но сега с едно момиче преди училище се беше случило няколко пъти да си купим цигари и да се скрием някъде да пушим. Не пуша постоянно и всеки ден. Пуша на седмицата един-два пъти по една-две цигари на ден.
Лошото е, че започнах да се пристрастявам. Кажете ми какво да правя? ! Знам, че съм постъпила много лошо и заслужавам ругатните ви, но моля ви просто да ми кажете как да постъпя. Аз съм примерно момиче и не искам да се съсипвам с едни цигари!!!

:)

Коментари

1.   И аз на същата възраст и аз като теб наскоро ги почнах, има, няма по няколко на седмица. Толкова вече няма да се съсипеш, ако не увеличаваш бройката им. Опитай се да не пушиш.

2.   Извинявай, искам само да попитам от кой град си? От чисто любопитство :)
Иначе и аз съм тийнейджърка. Пуша рядко и в компания, но напоследък по-честичко пуша, но не прекалявам. Мога да се конторлирам просто. Всичко е в твои ръце, просто трябва да имаш воля. Едни тъпи цигари не може да са по-силни от теб! Те немогат да те контролират. Просто си кажи ''КРАЙ'' не искам повече и лека полека ги спри. Не ги спирай от раз. :) Дано да съм ти била поне малко полезна.

3.   Боже... Защо си започнала щом не искаш да се съсипваш? При това на 14? !
И какво удоволствие получавате от тези боклуци?
Ще ти дойде ума, когато погрознееш, получиш проблеми с кожата, ноктите, зъбите, белите дробове и цялостното здраве.

Още не знаете мъжко или женско сте, но иначе сте много оборотни и непобедими. Пикльовци!

4.   Спирай още преди да си започнала да ги пушиш стабилно! Защото и при мен стана по същия начин, докато бях горе долу на твоята възраст. Ей така, с приятели, от лиготии и гъзария решихме да пробваме да пушим. И то естествено така се започна. И аз първо пуших по 1, 2 на седмица, после по 2, 3 на ден и така постепенно взех да увеличавам бройката и да се пристрастявам към цигарите. А си мислех, че не е възможно да се пристрастиш толкова към пушенето... но не е така! Сега след 8 години аз от тогава не съм спряла да пуша. И съм стигнала до там, че още като си отворя очите сутрин и първата ми мисъл е цигара... Така, че изобщо не се чуди, а спирай до тук, за да не станеш и ти като мен!

5.   Аз съм на 13 някой мои приятели също пушат предлагали са ми но аз се заклех никога да не пуша та че предлагам ти да кажеш твърдо не на цигарите

6.   Спри ги. Кой е по-силен, ти или някви хартийки с тютюн?

Много деца почват да пушат в даскало заради социализацията - да излязат с другите, да си поговорят. Срам ги е да излязат и да си говорят без да пушат или да пият кафе. А всъщност като се ходи на "кафе" наприемр се ходи за да си говориш с другите, не за да пиеш кафе. Същото е и с пушенето - ходи се да се пуши, за да си поприказваш малко с другите, цигарите са просто грозен навик.

7.   Съветвам те да спреш. На този етап на е трудно но после е. Миналата година и аз бях в ново училище и започнах с пушенето но се осъзнах и спрях.

8.   Здравей! Аз съм на 17 и съм пушила по една кутия на ден, в продължение на година и половина, но ги отказах от раз. Съветвам те да не се вкарваш в някакви фимли от сорта на "ами сега, ако съм пристрастена, какво ще правя? ", просто си го наложи и спри да пушиш. И както казва номер 2, едни цигари наистина не са по-силни от теб. А и това, ще ти е сравнително лесно, след като не пушиш често и всеки ден.
Надявам се да съм помогнала. Успех!

- 69

9.   Да, и аз точно така ги започнах, само дето бях на 16. От една на седмица станаха 10 на ден... сега не ям понякога, за да си купя цигари. Първи вариант- отдалечи се от тази "приятелка", втори вариант- поучи се от моята грешка и забрави за съществуването на този артикул.

10.   Отказвай ги докато е време.. Сега е лесно.. след 5 години ще кашляш като дърта к*рва и ще се чудиш къде ти е бил акъла да се правиш на интересна в училище..

11.   Добри неща пишеш за себе си, докажи, че не са празни приказки. Хвърли цигарите и избягвай хора, които пушат. Те не са твои приятели, а врагове.

12.   Еми щом не искаш да се съсипваш.. просто спри да пушиш o.O

13.   Аз не мога да разбера защо ти пушиш, заради другите ли? А ако те почнат за пушат и марихуана и ти ли ще го направиш? Мога да ти кажа, че абсолютно всички от моя клас пушат, но аз не. Излизам, понякога с тях за компания, ама дотук. Даже те сами са ми казвали, не започвай и т. н. То се вижда, колко си примерна щом толкова бързо си се излъгала да запалиш цигара и да вредиш на себе си. А си само на 14 помисли си пак.

14.   От авторката-Благодаря за съветите! Наистина.. :) Номер 13 не съм се излъгала лесно, щом до сега не съм пропушила. В нашият град (няма да споменавам от къде съм) повечето деца пушат за жалост. Предлагали са ми супер много път цигари и марихуана и чай, но не съм опитвала. Истината е, че това лято бях на гости в друг град и цялата групичка пушеше, тогава се научих и аз, но започнах горе-долу системно, когато започнах училище. И не не е от гъзария. Просто ми беше любопитно какво е чувството да пушиш цигари и опитах, но сгреших наистина... :/

15.   Купи си електронна цигара с малко никотин, след това без никотин и спираш и електронните и си готова. Така ги спрях аз :)

16.   Според мен не трябва да си купуваш електронни, какво повече да си пълниш главата с глупости за цигарите!? Няма нещо, което трябва да направиш за да ги спреш, просто трябва сама да осъзнаеш, ако ти се живее - не се съсипвай с гадните хартийки, ако не ти се живее - продължавай да пушиш и пропадни съвсем. :) Успех, не се съсипвай!