Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?
Здравейте! Аз съм на 17 години. Искам да ви споделя проблемът ми, който ми тежи от месеци. Преди 2 години аз имах само мимолетни връзки, но никога сериозни тази година си хванах сериозен приятел и го обичам много, но през времето в което сме заедно се случиха доста неща.

Първо започнахме да излизаме доста често заедно, по цял ден сме заедно без да броим ноща. После той ми показа, че от приятелите ми в училище(тъй като той е от моя клас) нищо не става и че те ме използват само за лична изгода. Та... според вас аз как трябваше да постъпя? Еми да зарязах ги... след което те се обърнаха срещу мен и се опитаха да ми отнемат най-добрата ми приятелка и както винаги успяха тя има се върза на акъла и се отдръпна от мен за 5 месеца,защото после осъзна грешката си и се върна при мен, а аз разбира се и простих.

Точно това пък тревожи приятелят ми,защото той смята че ще сме както преди с нея ще излизаме аз пак ще пропуша и тя отново ще ме нарани като ме остави. Той просто се опитва да ме предпази и затова не е съгласен да се виждам с нея дори и ме умоляваше! Кажете ми аз как да постъпя? Искам да се виждам с нея, но не искам да го нараня! Объркана съм, а трябва да взема решение. Моля ви ако знаете как да постъпя споделете ми ще съм ви много благодарна!

Коментари

1.   Не съм съгласен, че приятелят ти се опитва да те предпази. Според мен той малко или много ревнува от твоите приятели. Иска те единствено и само за него. Тъпо е в една връзка партньорите да нямат друг живот, освен този с човека с когото са. Искам да кажа, че всеки понякога има нужда да се откъсне от връзката си и да излезне с приятел/ка с когото да може да сподели проблем и т.н. Според мен трябва да седнеш и да говориш с него по този въпрос - всеки има нужда от приятели. Недей да правиш грешката да ги загърбваш за сметка на гаджето си. Гаджетата идват и си отиват, а приятелите остават за цял живот.

2.   Абе как може така да ти забранява да се виждаш с приятелите ти! Ти не си малка и сама трябва да избираш с кого да общуваш. Ако от сега му позволяваш да те контролира така .. не искам и да си представям какво ще бъде по натам! Или седни и поговори с него и му кажи, че не може той да ти казва с коя приятелка ще изпиеш едно кафе или майната му има и други. И сигурно и по купони не ти дава да ходиш?
Ти си решаваш. Разбирам, че го обичаш, но не трябва да постъпва с теб като с предмет. Явно има чувство за собственост. Не знам мила, но направи нещо по въпроса.

3.   Мацке, как да ти го кажа, когато човека почва да иска такива работи като да разкараш някой си приятел/приятелка, това не е добре. Имаш си глава на раменете, сама си знаеш с кой е добре да общуваш, с кой не. И какво ако ти влияят по начин, по който не му харесва на него? На теб може да ти харесва. Ако се опиташ да му угодиш можеш да се промениш в човек, който не харесваш.
:?

4.   Бившият ми приятел беше много против уж най-добрата ми приятелка. От своя страна, тя също беше много против него. Двамата бяха като куче и котка. Караха се, говореха си зад гърбовете и от всичко това, най-много страдах аз, защото ги обичах и двамата. Но с тази приятелка се знаехме от много време и на мен ми беше ясно, че не е стока. Затова, когато се опита да ни раздели с приятеля ми, я зарязах. Сега още иска да сме пак заедно, но аз не искам, защото ми е много по-добре без нея.

От друга страна, приятелят ми пък заряза мен и така изгубих и двамата, но ако трябва да съм честна - не съжалявам за нито един от тях. И двамата само ме нараняваха и мислеха само за себе си, за мен никога.

Така че, миличка, сама си прецени кой ти е по-важен. Да, вярно е, че гаджетата са до време, а приятелите за цял живот, но много зависи кой какъв е. Както ти казах, аз зарязах приятелката ми и не съжалявах, не съжалявам и сега. Но ако за теб момичето е по-важно... сама решаваш.

При всички случаи обаче, говори с приятеля си и му кажи, че ти взимаш решенията за себе си и ако искаш да си запазиш приятелството с това момиче, той трябва да се съобрази и да направи компромис. Ако я оставиш заради него, един ден ще съжаляваш.
Обмисли хубаво всички варианти, никой не знае по-добре от теб самата, кое е най-правилното за теб.
Желая ти успех! :)

5.   Благодаря ви много за съветите и ще ви послушам още утре ще разговарям с него.