Споделена история от Тинейджърски

Мания за дрехи
Здравейте, от малка единственото за което най-много съм мислила са били дрехите. Винаги съм се интересувала от аксесоари, обувки, рокли, прически..
Винаги, когато видя някое момиче, което се е облякло готино ми става някак си кофти, защото и аз бих искала да имам същите дрехи, но мнооого, ужасно много мразя да бъда като другите. Вече съм на 15 години и продължавам да искам да имам много дрехи. Да, в гардероба ми почти няма място за нови, но старите не ми харесват вече, въпреки че не са много стари а само на 1 месец, те просто ме отегчават и искам нови. Обаче идва един проблем, родителите ми не са способни да ми купуват дрехи всеки ден. Искам да имам толкова много дрехи и обувки, че да ги сменям през 2/3 часа. Винаги това е била една от най-големите ми мечти. Когато споделям това на майка ми, тя ми казва, че съм откачена, ненормална, побъркана, че живота не бил само дрехи.. но тя не разбира, че просто това ми харесва. Обичам да съчетавам дрехите, да се занимавам с мода. Обаче когато споделя това на някого той казва, че съм откачена. В магазините губя по 9 часа, за да си избера нещо, въпреки че искам всичко, но все пак трябва да се съобразявам и с цените. Мама никога не е искала да бъде с мен точно поради тази причина, но какво да правя като всичко ми харесва... Обичам да си сменям и стила, което ще рече че винаги имам нужда от нови и нови дрехи..
Казах на майка ми, че когато започна да работя ще си купувам дрехи всеки месец, а тя ми отвърна че съм била ненормална.. Хора, тя права ли е? Има ли нещо лошо в това, че искам да имам много дрехи и да бъда модерна?

Коментари

3.   Като станеш принцеса тогава си сменяй дрехите през 2/3 часа.
Уважавай труда и парите на родителите си и спри да се пилееш за групости. К'ва мода к'ви 5 лева.. седни си чети уроците и се обличай колконо да се покриеш с нещо, а като си искараш сама парите (и като видиш колко е трудно, особено в България) тогава ги пръскай по каквото пожелаеш.
Ай със здраве!
М. 26

4.   по-огроничена и малоумна история не съм чел
стегни се момиче!!!

5.   Каква умна жена е майка ти! Обаче, искрено и съчувствам. Това си е сериозно изпитание. Предай и моите почитания и пожелания да продължи да бъде търпелива. Аз не бих могла.

6.   Аз не мисля, че си луда и откачена. Това е съвсем нормално за момичетата. Няма нищо лошо да искаш да си облечена модерно и да си купуваш дрехи всеки ден. На мен също ми харесват много дрехи и като стане време за купуване-не мога да си избера(но аз съм друга тема), учи, намери си работа и започни да правиш това, което ти харесва
целувки Л. А.

7.   Омг, а вие не сте ли ограничени? ! Всеки човек си има собствени мечти, може би и вашите са ненормални, нали? Първо, не живея в България и никога не бих се върнала в тая скапана малка държава, която се е превърнала в.. как беше думата.. ааам, СМЕТИЩЕ може би? И много ме дразните, когато чета някакви истории на други тийнейджъри и вие веднага почвате.. ама учи си уроците, ама прави това и онова. Абе вие нормални ли сте? ! Във всяка една история ли трябва да ви се пише, че УРОЦИТЕ СА СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМА? ! Ние тук ви споделяме какъв ни е проблема и не искаме да ни занимавате с останалата част от живота ни, а просто да ни дадете някакъв съвет, НО да е свързан със темата ни. Както и да е, номер 6, благодаря че ме разбра. :)

8.   Да, майка ти е права ! И за да съм по темата Знаеш ли, калко малко хора забелязват дрехите на другият, освен ако ни си мърляв и неприятно облечен... Никой няма да види, че сменяш тоалети по 5 пъти на ден, но неприятният ти характер се набива в очи и това не можеш да го скриеш с дрехи. Съжалявам, че трябва да ти го кажа.

Mell

9.   Абе, Мел, ти откъде знаеш, че момичето има неприятен характер? Само защото иска дрехи ли!??
Ужасно сте ограничени, мърльовци такива!! И на мен ми писна като всички почнат да разправят наляво-надясно за това как дрехите не били сериозно нещо и как трябва, да цитирам номер 3, да се обличаме колкото да се покрием с нещо! Ми вие (да, с малко "в") като искате ходете като селяни ама акъл за дрехи и мода, като си нямате хабер, няма да наливате!

ГОВОРЕТЕ ПО ТЕМАТА!

10.   Какво разбиране очакваш от наша страна? !?
Нещо от сорто но, , Ооо, колко си права, купувай си половин магазин на ден само за за се издигнеш в очите на някой (примерно)''
И какъв за бога е този твой така наречен ''проблем"? !? Ако знаеш хората по света какви проблеми имат свят ще ти се завие!!

11.   Навремето бях точно като теб-една разглезена пикла и непрестанно ми се угаждаше. И какво?? Веднъж стана инцидент и цялата ви съща изгоря-всичките ми скъпи дрешки, телефони и разни други глупости. И знаеш ли-това не ме накара нито за миг да съжалявам, напротив, даде ми ценен урок, а именно че материалното просто не е толкова важно.

12.   Ето до какво водят тийн филмите на Дисни...

13.   , , никага не бих се върнала в тая скапано държава"
.. на 15 си и не мисля че зависи от теб :)

14.   Всичко което мога да кажа за теб е че си едно ведорасло хлапе.
Нищо, с времето ще се оправиш... дано

15.   хей, момиченце като не живееш тук и смееш да наричаш България скапана и сметище ( има много нередни неща в държавата, но те идват от властта, иначе България е прекрасна) защо говориш български и защо споделяш в български сайтове. Говори езика на държавата която живееш и използвай тамошните сайтове за споделя. Ти си един от многото чуждопоклонници, затова България няма да се оправи, защото всичко чуждо е по хубаво, нали малката

16.   Ха-ха-ха, представям си как ще те погребат с всичките тези дрехи! :) :) :)

17.   Щом толкове те влече модaтa, пък и искaш дa си имaш собствен стил, нaучи се дa шиеш.изкaрaй курс.тaкa ще можеш дa шиеш всичките си фaнтaзии и дa бъдеш неповторимa.пък може и професия дa ти стaне.
Освен товa вярвaм , че зa товa мaйкa ти ще те подкрепи и помогне.
Инaче изглеждaш мaлко.....неблaгодaрницa към трудa нa женaтa.
Блaгодaри и , че е билa толковa търпеливa с теб и я помоли дa ти помогне зa един тaкъв курс.предтстaви си кaк сaмa си създaвaш , рисувaш един модел с подходящите aксесоaри, после търсиш подходящият плaт и с собствените си ръце прaвиш фaнтaзиятя си реaлност;)))) искa се сaмо креaтивно мислене и желaние.
Успех!

18.   Здрасти,

много добре те разбирам и аз през ден си купувам нови дрехи но в България няма достатъчно разнообразие и вече искам нашите да ми купуват от чужбина. Те обаче ми правят забележка вече и не мога да ги понасям. Ще си изхвърля всички дрехи които имам досега за да видят че трябва да ми поръчат нови!!! Може да направиш същото като мен

19.   Точно така №18 - изгвърли ги! Имаш гениална мисъл и буден ум :))))) Ако съм на вашите на мястото /тук чукам на дърво/ ще те оставя да си ходиш с това, което ти е останало в гардероба. И знаеш ли кое е най-тъжното... ще порастнеш, ще работиш, ще можеш да си позволиш да си купуваш, колкото искаш дрехи, но за акъл май си закъсняла. От къде се наводни света с такива неприятни хлапета?

Mell

20.   Ами... майка ти е МНОГО права :D.

21.   Оле, като си представя как ще те наг*зи и теб живота някой ден, хехе. Внимавай, един ден имаш всичко, а на следващия....

22.   Абе, повечето сте много смотани и ограничени. Няма НИЩО лошо в това едно момиче от рано да се учи да поддържа външния си вид. И напротив - винаги се забелязва как си облечен и т. н... Нали знаете - по дрехите посрещат, по ума изпращат. По принцип авторката може да не е лош човек, но с вашите злобни коментари я провокирате. Аз също съм момиче на 15, също много държа на външния си ви. Разбирам те, но просто приеми, че няма как да си купуваш постоянно нови дрехи, то и аз не мога. Но пък можеш да ги разнообразяваш с някакво шалче, например, или друг аксесоар. И не, не си ненормална.

24.   Няма лошо, това си е нормално за момичетата. Наистина добре облечените момичета се забелязват стига да не са много напудрени.

http://vivas.fi/what-is-the-difference-between-women-and-men-2/

разликата между мъжете и жените :D :D

26.   Хахаха №22 нещо май четеш в друга тема :))) Или пак си нещо неразбрала....Да дрехите са важни, но не са причина за съществуването ни ! Ако мислите, че зад парцалки ще скриете същността си много се лъжете, ако ще и 33 пъти на ден да се преобличате :))))

Mell

27.   И за да разгледаме въпроса от всички страни.... Да дрехите са важни, не само за да прикрият тялото, но и да изкажат някъква същност и стил, нещо което всеки носи в сибе си. Да се изразиш един вид. Но не мисля, че това означава постоянното купуване на нови и нови дрехи. Това е обърканост. Един вид се отъждествяваш с дрехите и вместо да покажеш характер си показваш новата рокля, а ако няма такава ти е криво.... защото нищо освен дрехи не можеш да покажеш :( Е това ми е празно съществуване!

Mell

28.   Лооооооооооооол, добре бе!
Къде по дяволите съм казала, че майка ми ми угажда на всички капризи? Някъде да съм написала, че майка ми, ми купува дрехи всеки ден? Как по дяволите разбрахте, че съм разглезена пикла, след като само ви споделих една моя мечта? Ограничените сте вие, защото след като ви споделям тази мечта.. то може би това означава, че искам да го имам, но го нямам това нещо, нали? Нали затова е мечта.. Виждам ви колко четете значи. Аз не го ръся това на мама всеки ден, а просто на 1/2 пъти и го споделих. Не си купувам дрехи всеки месец, казах че се СЪОБРАЗЯВАМ със цените и винаги гледам да купя най-евтиното. Дори понякога купувам и от втора упортеба, колкото и гадно да ви звучи. Не искам да карам родителите си да харчат с труд изработените си пари за моите капризи. Целта на моята история беше да ви попитам дали да желаеш да имаш много дрехи е ненормално. Някой от умниците горе ми сподели, че с дрехите не съм могла да скрия характера си, който бил неприятен. Добре бе, ти се изкара много приятна. Тук говорим за мода, а не за характер. Не ме познаваш, споделила съм една съвсем мъничка прашинка от моите мечти и тук веднага започнали да ме изкарват неприятна и глупава, разглезена пикла. Защо изобщо ме критикувате без аргументи? Това беше просто една моя мечта, която със сигурност ще сбъдна, защото ако се водя по хорското мнение, в случая вашето, до къде ли бих стигнала? Как така външния вид не определял човека. Ще ви дам един пример. Отиваш на интервю за работа. Отиваш супер раздърпан, с грозни дрехи, на петна, стари и минали от мода. Гледат те странно и се питат дали изобщо да те интервюират. Отиваш добре облечен, приятно. Тогава май ще бъде различно. Сещате ли се господа? Когато бях за първа година в училището, което учех нямах много дрехи. Причината беше, че бях много напълняла и бях изгубила желание за всичко, бях на нулата, дори не знаех езика. Разбирах малко. Мама нямаше много пари да ми купува дрехи, защото събираха за апартамента. Имах 2 чифта дънки и няколко блузи. Целия ми клас говореше на ляво и дясно как всеки ден съм била със еднакви дрехи. Никой не искаше да говори със мен. Дори учителя ме гледаше странно. Минаха се 2 години. Промених си външния вид. Накупих си малко повече дрехи и аксесоари, за да оправям външния си вид... иии магия! Всички говрят с мен. Всички са ми приятели, никой не ме игнорира. Не чух отново някой да повтаря, че съм се обличала еднакво. Кой ви каза, че никой не забелязва дрехите? Вас като ви види някой непознат да не мислите, че знае какви сте вие отвътре? Винаги първо ще погледнат външния ви вид.
Такаам, не съм " чуждопоклонник", напротив! Обичам България! Не бих се върнала там точно поради причината, че всички сте е такива, ограничени! Имаме велика история и родината ни е невероятна, но просто народа там е зле. Видях що за стока сме, когато лятото се върнах за ваканцията. Лошото държание, злобните погледи и обидите. Нямам намерение да се връщам и това, че съм на 15 няма никакво значение. Щом не искам да се върна едва ли някой ще ме задължи. Някой ми каза, че си представял как са щели да ме закопаят със всичките тези дрехи. Добре бе!!! Много си умен. Ти като си купиш кола си представям как ще те закопаят със нея ;д... Хората имали проблеми. Еми да ги имат, то всеки срещнат има. Обаче всички имаме различна гледна точка на нещата, не го забравяйте. Видях, че има и свестни хора в тези коментари и много им благодаря, че се застъпиха за мен, късмет хора. Съжалявам само, че реших да споделя на българи своята история, защото ме обидиха, осъдиха и дори ме закопаха.

29.   Гледай си работата, Мел! Така по-добре ли е, мили модератори? :Д

30.   Авторке,
мисля, че твоето е болестно състояние, майка ти е права, защо да трупаш дрехи, аксесоари и обувки, просто намери няколко визии и ги комбинирай по различен начин. едни боти можеш да ги комбинираш с ужасно много неща, които да сменяш всеки ден, както дънки, рокли шалове и т. н. Аз като съм нямала възможност да купувам нови неща всеки месец така правя и хем всеки път съм различна, хем не ми омръзва, при това не съм купувала начесто и по много, и то само нещата, които този сезон са на мода и ми харесват и пак съм добре облечена, това, че си нямаш какво да правиш е друго нещо.
Успех и пиши как си се справила.

31.   така.... аз съм момиче на 14 и ВЕЧЕ живея в париж. о не не не НЕ! не си мислете че след като живея в столицата живота ми е много розов! аз и семейството ми живеем в 2 стаен апартамент под наем. не казвам че сме много бедни нито че сме богати. имаме нормално финансово положение и съм презадоволена от всичко. имам достатъчно дрехи имам и много евтини и такива от по-скъпи магазини. мама ми купува дрехи когато пожелая ( на 3 месеца горе-долу. както казах ПРЕЗАДОВОЛЕНА съм) и винаги гледам да се съобразявам с цените. имам много хубави дрехи и дори да не са толкова много. Авторке разбирам манията ти по модата и няма лошо. аз също обичам да се контя от време на време. имам и дрехи втора ръка и не са гнусни. мога да ви кажа че преди да ги пуснат за продажба се обработват с химическо чистене. няма лошо да имаш мечта. понякога когато се налага мама ми купува по 2-3 дрехи на месец. и сега ще почвам училище и за рождения ми ден в декември (тогава навършвам 14) съм поискала само няколко дрешки и едни нови сенки. Няма лошо но не се увличай в манията си!!!!

~Cutie Pie?

35.   Според мен е нормално, повечето момичета искат да изглеждат добре и да бъдат модерни. Даже вече и повечето момчета отделят доста време за това, няма нищо лошо.