Споделена история от Тинейджърски

Ще си купувам компютър и ще искам предложение за части(500лв общо)
Здравейте. Скоро ще си купувам компютър и ще искам предложения за части 450-500лв.
Kомпютъра ще го искам специално за игри но не мога да реша кои части ще са подходящи. Искам да играя специално League of Legends и други ммо игри. Искам само да ми препоръчате частите и на каква цена са.
---------------------------------------------------------
Processor -
Video Card-
Hard Drive-
Power Supply-
Memory-
CPU-

Коментари

1.   Ами като гледам не искаш дъно, нямаш нужда и от видео карта, а за какво са ти два процесора не знам и RAM не ти трябва, кутия също. а това Memory, ако може да обясниш какво е. :Д

2.   С тези познания, които имаш, по-добре отиди в някоя компютърна фирма да ти изберат частите и да ти го сглобят, че иначе кой знае каква боза ще сътвориш, а може и да изгориш или счупиш нещо. "Processor" и "CPU" примерно означават едно и също. То не е само да събереш някакви части накуп - трябва да има съвместимост между тях, както физическа, така и функционална (не е достатъчно само примерно процесорът да може да влезе в слота си - ако дъното не поддържа пълните му възможности, значи парите за по-добър процесор си си ги дал на вятъра... Няма да изкараш и максимума от конфигурацията, ако нямаш добро оглаждане на компонентите, примерно, а на това дори и по големите фирми обръщат много малко внимание...)

450-500 лв. - това цена с монитор ли е или без? Ако баща ти или някой негов познат има фирма, регистрирана по ДДС, по-добре вземете компютъра на името на фирмата - така ще си спестиш част от ДДС-то.

За тези пари можеш да си вземеш и добър марков компютър на старо (3-4 годишен) - там всичко е проверено, напасвано и т.н. Не е нещо сглобено как да е от боклучави жълтурски чаркаляци с идеята да са най-евтините възможни, и постоянно да имаш неприятности с тях после.

Иначе по тази логика можеш да тръгнеш и кола да си сглобиш от части, ама нали се сещаш какво ще излезе накрая - при всички положения няма да е Мерцедес, и най-много да се пребиеш с нея някъде...

3.   С 500 лв за нов геймърски компютър - забрави!
Само процесор, който би ти свършил работа ще ти излезне към 200 лв.
Видеокартата също е много важна и там ще отидат едни минимум 100-120 лв и това за не особено висок клас карта.
Ако кажем грубо 300 лв за процесор видео, то оставаш с 200 кинта за дъно, рам, захранване и хард.Просто няма как да вместиш в тоя бюджет.
По-добре търси нещо втора ръка и се надявай да попаднеш на читави компоненти.

*Syndrome

4.   аз от Продавалник зех комп с 4 ядра 2видео карти на много добра цена разгледаи там

5.   Хора до сега разбрах че процесора ще ми е с вградена видео карта... цената ще бъде към 650лв. Някой да има предложения за други части? (Процесора с вградената видео карта ще излезе към 150-200лв. )

6.   С вградено видео не очаквай чудеса. League of Legends ще върви, но по-актуалните MMO-та няма да са хубава гледка, камо ли нещо ново.

За 650 мога да ти препоръчам нещо подобно. Без кутия и монитор:

Дъно - ASUS P8H61
Процесор: Intel Core i3-3220
RAM: Kingston 4 GB ddr3 (1600mhz) - рамта можеш да я вдигнеш с още толкова на следващ етап като имаш пари и сметнеш, че има нужда.
Видео: Gigabyte GT630 - същата може да я намериш и по-евтино на друга дистрибуция, а не на Gigabyte.
Твърд диск: WD 1TB CaviarBlue - общо взето възжожно най-евтиния 1 tb на Western Digital
Захрaнване: FORTRON HEXA 400P - 400 вата е малко рисково, но свестните по-мощни захранвания излизат от бюджета ти.

Това е една "средна" конфигурация. Доста от игрите ще вървят прилично.
За League of Legends ще е перфектна, както и за разни mmo-та.
За кутия временно можеш да ползваш и стара такава.

*Syndrome

7.   Препоръчвам ти да си вземеш нови но нормално мащни компоненти а не силни но стари.Също така забрави за процесор с видео в него.Купи си пентиум на haswell за 100-130 лв и обърни внимание на видео картата.Ако мислиш след някоя година подобрение си вземи и хубаво дъно(да е по-новичко).Рам ти стига и 4гб но за напред е хубаво да имаш 6.Почти няма разлика на 1333Mhz и2400Mhz.Гледай частите да са нови и ти препоръчвам да купуваш от Amazon.com.