Споделена история от Тинейджърски

Искам да се променя
Здравейте момче на 16! Мислих дълго време и реших да пиша тук. Така значи моята в историята на живота ми почти няма блясъци! Искам да променя моя живот. Със семейството горе долу съм добре, майка ми и баща ми наистина ме обичат никога не са ме лишавали от нищо каквото съм поискал съм го получил дори да е с няколко дена закъснение. С брат ми се дърпаме всеки ден, но това си е съвсем нормално нещо, въпреки това когато съм имал нужда от братска помощ той е бил там. А аз как им се отплащам? ! Да, наистина с училището се справям наистина много добре получавам най-високите оценки, обаче много съм лигав дори когато съм вкъщи, капризен съм относно храната което кара мама да ми готви отделно само на мен, постоянно ги дразня така и брат ми. В училище е същото лигавя се псувам съучениците си дразня момичетата, не уважавам госпожите. Много съм хилав ходих на фитнес, но се отказах. В момента съм си създал план да си променя живота но не знам пак не го спазвам сякаш нямам мотивация и все си намирам оправдания. Не съм чак толкова грозен.. да имам проблем със зъбите обаче ако реша да съм привлекателен наистина се получава с момичетата... да ви кажа в момента не мисля за обвързване. Та кажете ми как да се ме мотивирам имам планове за в бъдеще мога да уча в чужбина защото наистина госпожите ми казват че имам потенциал... Помогнете

П. П Извинете ако има грешки пиша бързо!

Коментари

1.   Заради такива като тебе, които обиждат и се гаврят, не смея да отида спокойно на учлилище!

2.   Просто спри да се лигавиш и се дръж с всеки както подобава ;)

3.   И аз правех (и все още правя планове) как да си променя и визията, и характера, но е много трудно...

4.   Аз съм на 22 и от 2 години си поставям (и постигам) цели. Прогресирах толкова много, че сега, ако се върна 2 години назад, бих казал, че подобен прогрес е невъзможен. Избрал си прекрасен път. Ако устоиш на първоначалните препятствия, идва един момент, когато нещата стават от само себе си и няма да се изисква особено много, за да се мотивираш. Инерцията е мощен приятел или враг в зависимост от това, как я ползваш.

Няма как да събера опита си и наблюденията си в един коментар, затова дори няма да почвам, а вместо това ще споделя един сайт, в който има информация за доста от техниките, които ползвам: projectlifemastery. com.

Дано разбираш английски, защото в противен случай затваряш една огромна порта от знания, задоволявайки се с малката вратичка, която представлява българският.

Имай предвид, че за тези неща се изисква стабилна психика и добра представа за живота, а изглежда, че ти все още мислиш като дете. Не е нещо непроменимо, но ще изисква малко повече време. Ако имаш въпроси, питай.

5.   Вече си на прави път! Поне си осъзнал, че се държиш лигаво и с това пречиш и дразниш другите. И това е нещо. Сега остава етап 2, наистина да се промениш. Не казвам, че ще е бързо или лесно, но не е невъзможно щом го искаш. Като за начало си намери някой на който искаш да приличаш и се старай да постъпваш като него. След това се опитай да развиеш тъй нар. емпатия, т. е. да се поставяш на мястото на другите. Примерно за пореден път отказваш да ядеш това, което майка ти е сготвила и тя е принудена да готви нещо за теб. Сега си помисли как ще се почевстваш ти, ако след дълъг ден се прибереш уморен вкъщи и някой почне да ти се глези и да ти се лигави. Няма да ти е приятно, нали? Е, честито! Вече знаеш как се чувства майка ти всеки път когато трябва да готви допълнително защото ти не ядеш това или онова. Можеш да приложиш същото и спрямо госпожите. Представи си как 8 часа се опитваш да усмиряваш глезени дечица и не само да ги усмириш, ами и да ги научиш на нещо. Трудна работа, а? С две думи научи се да постъпваш с другите така, както би искал те да се държат с теб! Не би искал майка ти да те тормози след училище, брат ти да те дразни и госпожата да ти къса нервите, нали? Значи, не прави и ти същото с тях.

6.   Намери си приятели които имат като твойте цели така най-бързо се променя човек

7.   Щом си написал това, значи осъзнаваш грешките си. Следващият път, когато се усетиш, опитай се да се спреш. Това е навик и с воля ще оправиш характера си :)

8.   ще е добре да се промениш, така ще получиш по-положителни погледи както и от учителите, така и от съучиници и момичета. Заради един такъв в нашят класа: всяка седмица сме наказани, всеки учител мрази класа! А ние момичетата в чудо се виждаме. А колкото до мотивацията за промяна това трябва да имаш воля, а не само желание за да стане.