Споделена история от Тинейджърски

Моля за мнение (Каза ми, че не бил готов за връзка)
Значи преди няколко седмици се запознах с едно момче после той ми писа във фейсбук. Започна с комплиментите, колко съм била различна и т.н и т.н След няколко дена излязохме той се държеше супер мило. С времето започнах да си мисля, че нещо може да стане между нас, зашото той ми каза, че ме харесва и аз също го харесвам. Разбрахме се кога пак да излезем дойде момента и той каза, че не може (каза ми причината) разбрах го. После аз започнах да го търся, а той мен спря.

След известно време пак си писахме и той ми каза реалната причина за това. Каза, че го притеснява разликата ни (да, тя не е малка няма да казвам цифрата, но искам да кажа, че аз съм непълнолетна, а той пълнолетен и да, не е на 40 ! ПОД 22 Е! А аз на 16. Второто, което каза е, че няма кой знае какво свободно време (работи) и третото беше, че може да не се задържи в града. Каза, че му е гадно, че става така, защото съм прекрасно момиче и е видял нещо в мен, което в другите няма.

Думите му бяха '' харесвам те от както те видях, но просто не съм готов за връзка, не съм постоянен в мислите си и не искам да те нараня'' , ''винаги съм бил искрен с теб и винаги ще бъда'' ''това, че сега е така нищо не значи'' ''искам да ми кажеш, че отношенията ни ще си останат същите'' ''въпреки всичко това не означава, че не искам да те видя'' . Да, и на мен ми е много гадно .. за пореден път преживявам нещо, което не може да се осъществи, нещо, което толкова искам. Искам вашето мнение, защото съм доста чувствителен човек, който лесно се привързва и после на мен ми е тежко повече от отсрещния. Трябва да го махна това мое качество аз да показвам, че се интересувам повече и да карам сами да ме търсят..

Коментари

1.   Бил е искрен, оцени товa!
Възможно е дaго притеснявa, че ти не си пълнолетнa, a той - дa, от мен, евaлa му, зa което.
Описвaш го кaто много точно момче, поддържaй си връзкa с него, мaкaр и не интинмa. aко с времето( кaто порaснеш още мaлко) нищо друго не се случи, ще имaш един изключителен приятел.
И не се нaстройвaй веднaгa тaкa негaтивно, нямaш причинa, не винaги ще имaш, който или кaквото ти поискaш, товa е сaмо неговото не/ желaние и то обяснено тaктично, с увaжение към теб.
Тaкa че, прояви увaжение и ти!
Ще си имaш момче и ще си те обичa, може би той, a може друг дa е.
Но, не тръгвaй и ти кaто пaтилa, препaтилa с твоите сaмо 16 год, кaк ще си " премaхвaш" кaчествa.
Усмихвaй се, рaдвaй се нa хубaвите нещa около теб, рaдвaй се, че имa и момчетa кaто него

2.   Мисля, че момчета е наистина мъж на място и вместо да се възползва то теб, той те предпазва! Може просто да знае, че нещата няма да станат и да прави това за добро! ;)

3.   Почти описа моята история. Но моят е преживял любовна драма на скоро и явно не беше готов. Само ме залъга и даже има много неща, които не знаех за него, той много се промени. Аз на 15, той уж на 19 (20). Уж щяхме да сме си много добри приятели, но той е пламенна личност иии даже скоро ме махна от фейсбук и скайп. Аз си намерих веднага друг случайно и сега съм си с най-прекрасния :)

4.   както за казали хората Има ли желание има и начин, няма ли желание намират се оправдания. Просто трябва да продължиш напред. Не си струва да пропиляваш най-хубавите си години, в чакането на човек, който може никога да не стане готов за връзка с теб. Кураж и само напред!

5.   Да продължавам ли да му пиша? да се интересувам от него? какво да правя?
Авторката.

6.   Момчето ти е казало, че е женкар, а ти още се надяваш на някакви взаимоотношения с него, че и сериозни. Казал ти е, че не иска да те нарани и да не си правиш илюзии, че не е постоянен в мислите си, а ти се надяваш да го промениш. Няма да стане. Не си единствена и той ти го е казал в прав текст.

7.   Не, остави го! Той не иска връзка и се опитва да ти го каже така че да не ти обиди или нарани много! Остави момчета, ще си намериш друг ;)!

8.   Други мнения? Ще се радвам на още..
Авторката.

9.   и аз казвам, че не иксам връзка, когато някой не ми хареса..

10.   От къде си? Аз съм от БС и на мен ми се случи абсолютно същото нещо!!!

11.   Добре е направи, че ти е казал уж истината, уж причините да не излезе нищо.
А от друга страна е 100 процента сигурно, че те е излъгал.
Не те харесва достатъчно и не му се занимава.
Човек, ако иска ще направи всичко, ако наистина си много различна и ако наистина много те харесва въобще няма да му пука за всички причини и ще направи всичко, за да се получат нещата между вас.
Не бъди наивна спри да се занимаваш, ако след всички тези негови обяснения ти продължиш да го търсиш в очите му ще станеш жалкото момиченце, което наивно вярва и не се отказва.
Ама ти си решаваш.

12.   Спри и не се занимавай с него.
Той ти го е казал ясно и точно.
Той е в друг етап от живота си, а ти си една тийнеджърка. Той вижда, че нищо не може да ти предложи, а и ти на него и иска да се оттегли... Не виждам причина ти толкова да искаш да го задържиш... а и честно казано не си струва.
Нищо не губиш.

Не мисли, че това е единствения човек за теб на света.... ще срещаш още много момчета и ще си избереш някой подходящ.