Споделена история от Тинейджърски

Проблем в училите, заради iPhone 5s ?
Момче на 15 съм. Преди няколко дни имах рожден ден и мама ми взе новия iPhone 5S. От тогава всички в класа започнаха да ми казват, че телефона ми е боклук, че съм разглезен и всякакви подобни. Не разбирам защо? Казват ми '' разглезено мамино дете ходиш с iPhone за 1700 лева, а някой деца нямат какво да ядат ''. Добре де аз какво съм виновен и какво да направя? Кажете ми това комплекси ли са или какво?

Коментари

51-67 от 67

53.   41, можеш ли да обясниш защо според теб притежанието на скъпа вещ е избиване на комплекс? Благодаря и весели празници!

Lady in Black

54.   До №53, не съм №41 Но съм на неговото мнение. Притежанието и хвалбата със скъпа и ненужна вещ избива комплекси.
Дете на 15г няма нужда от такава техника, то не може да използва дори 1/4 от функциите на този айфон, те не са му нужни.
Да притежаваш ненужна вещ и да парадираш сред обкръжението ти с притежанието и цената на вещта, си е чисто комплексарство.
Това е все едно три членно семейство да наредят пред жилището си 10 нови амтомобила.
Лятото на морето бях свидетел на такова дете на десетина години. Играят си децата около басейна и се скарват за това кой по бързо преплува дължината на басейна, едно от най-бавните, най-пълното дете казва на едно от бързите "Какво ми се правиш бе, ти имаш ли собствен хотел? "

55.   Авторе, радвай се на телфона си и си го ползвай със здраве. Напълно възможно и е малко да ти завиждат другите деца- завистта е нещо човешко и на никого не е чужда още повече на вашата възраст и в общество, в което материалното е издигнато в култ. Явно си имал късмет да се родиш в по-заможно семейство, в това няма нищо лошо, напротив. Въпросът е обаче в твоето отношение към света около теб. Пишеш тук колко стува телефона и какво работи майка ти, което ми звучи като чиста проба фукане и хвалене. Запомни обаче, че можем да се хвалим само с нещо, което сами сме постигнали, а не взели на готово от мама! Ако в училище си мил, скормен, възпитан и отзивчив, дори и да ти завиждат никой няма да го показва открито, а ще те ценят и търсят заради другите ти качества. Ако обаче се фукаш както тук напълно вероятно е да те изолират и подиграват. Никой не обича разглезени, арогантни малки лекета! Така, че замисли се над собственото си поведение преди да наричаш другите комплексари!

57.   Това е чиста завист.
Това е, имаш нещо ново, но другите не могат да си го позволят. И?
По-добре не им обръщай вниманйе.

58.   В Белгия продажбите на мобифони на непълнолетни са забранени защото излъчването им е вредно.

Най-добре съвсем го разкарай докато пораснеш.

59.   Няма нищо лошо, че имаш? Разбира се, ако не се фукаш.. :)

62.   Е на мен досега не са ми се подигравали можеби защото имат по хубави от моя телефон и затаова незнам с какво точно да помогна но мога да ти кажа че моят телефон е Samsung La'Fleur а телефоните на съучениците ми са по скъпи по нови и аз искам като техните но си казвам за какво ми е скъп телефон като ми трябва колкото да говоря с някой. А те използват телефоните си за да си играят игри и да си гледат снимки в часовете. И можеби те ти се подиграват защото имаш хубав телефон а те не могат да имат погледнато от финансова гледна точка и можеби това ги натъжава по някакъв начин и се опитват да те провокират по този начин с подиграфки да си смениш телефона, защото те така като го гледат и им се приисква да имат като твоя... Моят съвет е ако искаш им давай и те да си поиграват за 5 мин. с телефона ти е разбирасе в твое присъствие, но това си е моят съвет ако искаш го опитай. =) Доскоро от мен и дано се оправиш някак!

63.   Аз съм момиче на 13 и на мен ми се подиграват, че нямам скъп телефон. Радвай си му се и опитай да не им обръщаш внимание.

64.   Било смешно и разглезено на 15 с толкова скъп телефон? Та те от 10 годишни са с айфоните в ръка, пък на 15 години било разглезено... да не кажа, че и по-малки имат. Кво ти пука просто ти завиждат ахах

65.   Завиждат! Аз съм на 15 момиче и искам да ти кажа, че сама съм се обедила, че приятели няма хората са толкова злобни на днешно време че няма на къде не се притеснявай когато ти писне им бий шута не ти зависи живота от тях! :))

66.   Искам да ти кажа че те ти завиждат знам го добре понеже аз имам Samsung Galaxy Beam вече не е кой знае какво , но все пак..... Това което искам да ти кажа е да не им обръщаш внимание бъди при тези който не ти завиждат сприятели се с тях ако не си в добпи отношения.

Ани ^_•
П.С. Успех

67.   Остави ги тези завистници да си гледат работата, щом ти харесва телефона това е най-важното. На тях майната им ;)

68.   Аз пък съм съгласна с номер 48 :))) стига да не се хвалиш с телефона съм на неговото/нейното мнение :)

69.   Добре първо да поясня - цената на iPhone 5s варира между 1100-1300 лева, зависи от къде си го купиш (знам, че е подробност но все пак). Второто е, че както казаха по-нагоре - какво да направи за децата, които стоят гладни, или за хората, които се чудят как да изкарат 10 лева за хляб - като си продаде телефона или се откаже от него какво ще стане - ще забогатеят ли? Ще си оправят живота ли? Явно родителите му му имат доверие, за да купят такъв телефон - аз също съм от скоро с iPhone - и никой не се е подиграл - всичко идва от съучениците - никой не ми е казал, че съм лигльо или глезльо или нещо от сорта. Нито съм се фукал, нито парадирал - те сами си видяха като ми се наложи да проведа разговор и ми честитиха даже. Така че всичко явно е от съучениците. Авторе видях, че каза, че нямаш нужда от повече мнения, но исках да споделя и своето.

70.   Аз съм на 10 и имам Ай-Фон 6 . И на мен така са ми казвали децата обаче аз им казвам, че различните семейства имат различни финанси... Моят е 3000 лева с доставка от Германия... Може някой да си помисли, че е евтин, но баща ми има такава работа, че ги взима за по-малко... Та до Автора:
Не се притеснявай.. Завиждат ти... Карай си живота и се радвай, че родителите ти могат да си позволят този телефон.. Наслаждавай му се!
П. С. -Наистина съм на 10 и имам Ай-Фон 6 . И даже утре правя 11.

71.   Аз съм момиче, близо до твоите години и също имам iPhone 5s от близо 4 месеца. В началото тъпаците от класа ми ми повтаряха всеки ден, че това е имитация, че е от 2ра употреба и всякакви такива глупости. Не йм обръщай внимание, кажи йм да си **** майката и да си гледат техните г*зове, а не твоя! От колко време го имаш? Отговори ми с номера (който е подред) :)

72.   Ааа, това е нищо една съученичка на дъщеря ми са и купили iphone 6. А момичето е 5 клас. Тя живеят на квартира нямат пари за собствен дом, но за iphone имат!

51-67 от 67