Споделена история от Тинейджърски

2 модул външно оценяване ..
По-математика някой може ли да ми даде сайт от, който да решавам подобни задачи, като от външното оценяване от 2-ри модул? Наистина искам да се подговтям от сега, защото не ги разбирам : [[

Коментари

1.   оф и аз така...ти какви оценки имаш?

3.   Здравей мила! Знам, че седми клас е наистина важен, но искам да ти кажа да се опиташ да се успокоиш, защото това няма да ти помогне даже напротив. Важното е просто да учиш и да вярваш в себе си! Съветвам те да видиш изпитите по математика от 2011, 2012 и 2013 година и да се опиташ да се упражниш като решиш задачите. Ти ходиш ли на уроци? Ако ходиш винаги бъди внимателна, когато госпожата обяснява. Когато му дойде времето (април-май месец) я помоли да ти даде примерни задачи за изпитите и ако може да ти даде да решаваш задачите от изпита през миналите години, а после да ги провери. ( поне при мен беше така миналата година) На втория модул мила могат да се паднат всякакви задачи. Със сигурност обаче би трябвало да има геометрична задача и да се надяваме и алгебрична. ( поне на мен са ми по-лесни) Може да ти се паднат задачи от смеси и сплави и т. н. Мисълта ми е, че трябва да си подготвена по всички типови задачи(или поне да дадеш всичко от себеси, за да успееш). Знам, че повечето хора не са добри по математика, но наистина трябва да се напрегнеш, за да влезеш в хубава гимназия, където ще се чувстваш добре и обучението ще е на ниво. Но все пак няма гаранции дори и гимназията, в която ще кандидатстваш да е най-елитната в града пак ще ми има неприятни хора. Дори и в някои случаи тези, които уж са най-елитни не са нещо кой знае какво или поне не са такива каквито ги представят. Да не говорим, че някои влизат с връзки, а изобщо не са отворили учебник. Това е просто недопустимо, но все пак живеем в такова време, че стават всякакви измами, колкото и жалко да е. Трябва наистина добре да си подредиш желаниета като катдидастваш. Това наистина е много важно. Просто кандидатствай в гимназиите, в които ТИ искаш и не слушай другите, защото няма смисъл да влезеш в някаква гимназия с дадена специалност, а пък въобще не искаш да се занимаваш с това. Както ти казах не гледай по-елитните училища, защото не винаги са най-добрите. Естествено има и такива гимназии, в които си струва да влезеш, но ако не си свикнала с многото учене ще ти е трудно, защото нищо няма да е като преди. Аз съм в езикова гимназия и просто имам чувството, че някога ще се побъркам от толкова много думи и граматика, но в крайна сметка съм доволна от избора си и се радвам, че влязох в там. Всъщност бала ми не беше от най-високите и не можех да вляза в по-елитно училище, но честно да ти кажа не ми и трябва. Важно е да се насочиш към някое училище, което ти харесва и да провериш кои са балообразуващите му предмети, защото и те са важни. Ако не си толкова добра по математика наблегни на българския език. Миналата година, когато аз бях седми клас матурата беше лесна и изкарах 5. 50, но естествено трябва да се постараеш. Аз го направих най-вече, защото българския език ме влече и е просто ужасно да има толкова неграмотни хора. Пък и просто математиката не е моя предмет и гледах да компенсирам с българския език. Предлагам ти да си купиш няколко сборника по математика и да почнеш да решаваш задачи, а ако нямате възможност да ходиш на уроци ходи на консултации по математика в училище. Все пак се опитай да не мислиш за нищо друго, когато госпожата обяснява, а само как искаш да влезеш в желаната гимназия и колко ще си доволна и горда от себе си тогава. Не може една математика да е по-силна от теб. Вярвай в себе си и не бъди мързелива, каквото съм аз за жалост. Хайде, успех! Надявам се да влезеш в гимназията, в която желаеш! Предварително се извинявам, ако съм допуснала провописна или пунктуационна грешка! Приятен ден!

4.   Не се притеснявай.. Съветвам те да решаваш задачите от 2012 година, защото са много хубави. Аз съм 11 клас, и сестра ми кандидатстваше мин година (2013) и я подготвях и за мое щастие влезе в математическа гимназия с 34, 900 бал :) Успех ти пожелавам иначе..

5.   Решавайте някакви задачи от ПИЗА, може да си купите помагалото на Веди. много е добро когато аз бях 7 клас ми се падна такава задача от пиза

6.   Търси в интернет от по-миналите години, както казаха по-горе. И също така изобщо не се притеснявай! Аз като бях седми клас много се притеснявах, ама като прочетох задачите - бяха си лесни! Ако нещо не разбираш, търси в интернет, питай някой съученик, който разбира или ходи на частни уроци, ако имате възможност. Ако ги знаеш нещата ще ти е много лесно! Късмет :)

7.   Мила виж този сайт и се регистрирай в него, ако все още не си го направила: http://ucha.se/ . Мисля, че ще ти бъде полезен. Успех с кандидатстването! :)

8.   Миналата година си взех матурата сега съм 8 клас. Аз ходех на уроци по математика. Значи решавай целите външни оценявания и особенно PISA те биха те затруднили повече, консултирай се учител, за да ти обяснят