Споделена история от Тинейджърски

За Е-четците
Знам, че това не е история, но все пак моля модераторите да я публикуват!
Отскоро притежавам Nook Simple Touch (без подсветка) и много му се радвам. Чета почти постоянно на него и батерията не пада бързо.
Та, въпроса ми е: Притежавате ли четец? Какъв е той? Защо го избрахте? Ако нямате е-четец, мислите ли да закупувате? Какъв и откъде?
Понеже забелязвам все повече хора с тези машинки по улиците ми е много интересно да разбера вие интересувате ли се от тях.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз си купих Kindle 4 от промоция преди празниците. Харесва ми, удобен е да го нося във вътрешния джоб на сакото си. Чета си когато пътувам във влак или дори в градския транспорт, време, което иначе е загубено. Мога да сложа в него десетки книги. Кофти е, че понякога ми се чете нещо, което го няма в електронен вариант.

2.   Аз съм с Kindle 4 и го ползвам вече от една година. Купих си го, защото много обичам да чета, а за съжаление нямам толкова голяма финансова възможност, да си купувам всяка книга която си харесам. А и тъй като чета доста дебели книжки и с четеца е доста по удобно, за пътуване също е перфектен вместо да мъкнеш един куп книги.

3.   Аз нямам четец и не бих си купил такъв.

Предпочитам да чета нещо в печатен формат, отколкото на компютър или на малка машинка, която облъчва очите ми и ме изкушава да посетя Ютуб.

Като цяло съм против четците, защото мисля, че са поредната глезотийка, която ни затъпява (подобно на телефоните)... но от друга страна по този начин не се изсичат дървета.

4.   я земи вместо това си вземи няколко книжки да видиш колко е по-хубаво. лично аз не ги одобрявам, ако така продължава книгите ще изчезнат което е много жалко. имам смартфон, лаптоп и т.н. и все пак предпочитам книгите с хартия. лично мнение. хубаво е пак, че четеш де.

5.   не ме кефят, но купих на приятелката си kindle от тия простите за 189 лв дето са. Тя много му се кефи и също си чете. Аз лично не чета книги, понеже нямам време, но щом се радва, радва ме и мен

6.   Излишен разход на пари. Аз си чета на телефона, но не се радвам по същия начин както като си купя нова книга от книжарницата и седна да я изчета на един дъх. С електронните книги ще се преситиш да четеш. На таблет също може да се чете.

7.   Към номер 4:
Вкъщи си имам няколко реда с дебели книги, всяка от които по 20 лв. или повече. Аз също предпочитам да чета на хартия, но нямам финансовата възможност за това. А пък и с моята скорост на четене- на седмица по книга или повече, да си купувам още си е мисия невъзможна.
Към номер 3:
Истинските е-четци са с E-Ink екран. Той не може да възпроизвежда видео и няма как да се занимаваш с Ютуб. Повечето от тях имат браузър, но ако наистина искаш да четеш не би се изкушил да го отвориш.

От Автора

8.   от номер 4 към номер 7
като имаш тези няколко реда с дебели книги прочети ги и извинявай, но не знам какви книги четеш или колко бързо, то и аз чета наистина супер бързо дори и дебели книги, но се опитай да четеш по бавно или просто си купувай книги втора употреба има уверявам те, а има и наистина неща които си струват. В никакъв случай не те критикувам уважавам всички хора които четат в какъвто и да е формат, но след няколко години ще е наистина гадно да гледаме хората с таблети в ръка, а не с хартиено четиво. Мерси, че ме прочете все пак.

9.   Да, имам същия като твоя и съм си качила 50 книги, за съжаление нямам много време и съм прочела само 4 от тях. Моят е подарък от приятеля ми за Коледа и много му се радвам, нося си го навсякъде, мога да чета навсякъде - докато чакам пред лекарския кабинет, когато ми е скучно в час и така нататък. Иначе, аз също обичам да чета от книги и в нас имам доста такива, но ми е по-удобно да си използвам четеца, защото е по-лек и всички са на едно място, освен това мога да се докосна до много повече литературно творчество, тъй като не разполагам с достатъчно финансови средства, за да си купя 50 книги (примерно).
Според мен е важно, че човек има желание да чете, независимо дали ще е книга или електронен вариант на такава. Ще си призная, че когато съученичките ми ме питат как имам желание да чета, в мен се поражда едно леко, неизказано възмущение. Не е редно да си на 18 години и единственото нещо, което си прочел/а през живота да е "Здрач" или някакво модно/спортно списание.
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
? George R.R. Martin

10.   "Предпочитам да чета нещо в печатен формат, отколкото на компютър или на малка машинка, която облъчва очите ми и ме изкушава да посетя Ютуб. "

Имам iPad Mini и съм изчел над стотина книги за последната година с него. И "облъчването" не е проблем. А това не е дори и четец на книги.
Amazon Kindle e. Лошото е, че новите книги излизат много бавно на български, а в електронен вариант има и такива, които не излизат.
"Като цяло съм против четците, защото мисля, че са поредната глезотийка, която ни затъпява (подобно на телефоните)... но от друга страна по този начин не се изсичат дървета. "
- прочети повече за е-инк технологията. Няма облъчване и има отделна лампичка, за да се чете на тъмно. И освен ако не се чете вестник Шок или много постна литература, не знам как би затъпявал човек от четене.

11.   Може ли да ми препоръчате някакъв качествен четец, защото искам да купя като подарък за рождения ден на детето, но не знам какъв?

12.   Аз вече от няколко месеца имам четец. Супер удобен е и съм много доволен, че си го купих. Взех го от dice. bg, магазинът се намира точно срещу входа на Операта в София. Моят четец е Amazon Kindle Paperwhite, много се колебаех от него и още един модел, но не съжалявам, че си взех този. Сега независимо къде съм, винаги мога да си чета любимите книги.

13.   В OLX. BG има доста евтини нови, аз си купих Киндъл 7 за 120 лв., което си е супер цена. Вече съм изчела толкова книги, колкото никога нямаше да мога да си позволя, ако трябваше да ги купувам. По принцип съм против това да не плащаме за интелектуалния труд на другите, но в България за храна нямаме пари, камо ли за книги. Електронният четец е евтин вариант на това да имаш библиотека, освен това пести изключително много място у дома. :)

14.   Аз също имам нужда от четец, но за мен е доста важно да е качествен. 12, трябва да разгледам този сайт и аз да видя дали ще успея да си избера нещо.

15.   Киндъл, но не помня вече кой модел.

За лигльовците, които казват, че е глезотия: глезотия е да купуваш всяка книга, която ти скимне, още повече когато същите ги има онлайн, без пари. Ако трябваше да пресметна парите, които съм спестил некупувайки книги от амазон, сигурно щяха да са в хиляди.

А това, че "ама книгите са на хартия", тази хартия идва от изсечени дървета. По дефиниция, нито един мрънкащ против е-четците не е посадил и един плевел през живота си, така че евтините ви доводчета другаде ги бутайте.

Доста ограниченичко манталитетче трябва да притежаваш, да критикуваш как хората четат.

16.   Имам kindle. Струваш около 320 лева. Подариха ми го преди около 2 години. Много съм доволна. От къде точно са ми го подарили, не мога да кажа, но всичко по него си заслужаваше. Досега не съм имала проблеми. Истината беше, че аз не заех, какво е това електронен четец, преди да ми го подарят. Хубаво е, че се произвеждат, защото хилядите книги вкъщи заемат много място и не се използва толкова много хартия.