Споделена история от Тинейджърски

Обезкосмяване - момичета
Та.. заглавието си говори само по себе си.

Страх ме е. Вече съм пробвала 2-3 пъти, но след 2-3 дена растат отново. Сега спрях, само с ножица ги намалявам, но не е хигиенично и... не знам какво да правя.
Мислех да ходя на козметик, но много ме е страх.
-~-

Другото което да ви питам, момичета.
Как си махате космите около ануса? Там е недостъпно за човешкото око, т.е. със самобръсначката е невъзможно.

Надявам се да ми дадете хубави съвети. Налага ми се да се "изчистя". Скоро трябва да ходя на гинеколог, а не мога да отида в сегашното ми състояние. =)

Коментари

1.   Ходи на козметик бе маце..

2.   ДЕПИЛАТОАР-ИМА И ЗА ИНТИМНИТЕ ЧАСТИ.

3.   Какво да я боли ли искате към номер 1 и 2

4.   Да го правиш за себе си или за момче, разбирам. Но заради гинеколог - хм, че какво по-нормално от естественото? Аз не бих се притеснявала от него. А и не отивам там, за да му доставям естетическа наслада или удоволствие. :)))

Аз ползвам епилатор за интимните места. Толкова съм свикнала, че не ми трябва огледало. Не ме и боли вече, но в началото стисках малко зъби.

6.   Никой не иска да я боли, номер 3, но ако не се науччи да ходи на козметик или епилатора да използва долу, ще се бръсне или ще се опитва с крем, но те ще растат още на другия ден, а кожата и ще е възпалена постоянно. Аз също използвам епилатор и болеше само първите няколко пъти

7.   Направи си кола маска. Ефектът е по-дълготраен.
И с нея боли, но аз лично я предпочитам много пред епилатора. :)

Не е нужно да ходиш на козметик. Понякога той точно може да ти докара кви ли не гадории... Купи си някоя кола маска на "Жанкар" (много са евтини) и подсигури хигиената... Всмисъл, ако потече кръв, да се дезинфекцираш с нещо и т.н. Приготви си и крем "Здраве", за успокояване на кожата след проедурата.

8.   ДЕПИЛАТОАРА НЕ БОЛИ-КАТО НЕ СИ ПРОБВАЛА НЕ ПИШИ .

9.   A бе номер 8-ти правиш ли ралика между епилатор и депилатор?Епилатора е машинката с която се обезкосмяваш,а депилатор е крем.Ако не ги различаваш,мълчи ,чети и не се излагай!

10.   Просто не си свикнала това е !
Но според мен най-добре е със самобръсначка.
Няма нищо че растът след 2-3 дена..ако наистина имаш желание за хигиена прави го.Свиква се !

11.   Номер 9 много компетентна била...мила, първо се научи да четеш, защото Н8 е направила разлика достатъчно ясно между двете и второ, че всъщност се казва депилатоАр. Сега аз те моля най-учтиво да се поограмотиш преди да се заяждаш на дребно и да се правиш на умна.

До авторката - миличка най-доброто за мен е кола-маската, но когато ме домързи и с бръснач ги махам космите, даже и около ануса (има начини повярвай).

12.   Mале и аз има сега същия проблем .. моля ви помагайте много ме е страх ..

13.   Ами аз съм на 14 и миналото лято също имах този проблем. В никакъв случай недей със самобръсначка ще стане 3 пъти по лошо от колкото е сега. Просто отиди на козметик не боли изобщо и колкото по-често ходиш , толкова по бавно ще ти растат и след време дори ще оредеят. Не се притеснявай няма нищо страшно знам го от личен опит . Успех!

15.   Здравей, аз съм момиче и искам, да споделя че от извесно време се обезкосмявам ануса и изобщо цялата област. Смисъл от 1-2 месеца си копувам ленти за тяло на Veet с восък и мед са най-хубави и сядам и с едно огледалце го подпираш и както е цялата лента слепена на 2 си я режа на 4-5 части с ножичка и така се обезкосмявам зависи на каква болка издържаш и дали имаш смелост, да дръпнеш лентата аз вече нямам проблемии по тема "Обезкосмяване" Крака-епилатор ;подмишници-ленти;интимната област-кола маска;ръце-епилатор;и областа на ануса с лентички. Дано съм помогнала :) Дърпай смело свиква се.. :Д

16.   Аз също си почиствам цялото тяло с кола маска, но мисля на 16 да отида на фото епилация и исках да попитам някой правил ли си е и какво мисли за фото епилацията?

17.   Аз разчтитам на епилатор, но в резултат от обезкосмяването с него ми излязоха много подкожни косми, които ми създават доста неприятелни проблеми и вече не знам какво да правя.

18.   Аз също имах проблеми с подкожните косми. Пробвах с всякакви ексфолианти, за да се справя, но без резултат. Изпробвах и с кола маска, но за съжаление и тя не помогна. Накрая реших да си направя процедури по лазерна епилация с надеждата,че това ще ми помогне. Научих,че във http://vipcenter.bg/ правят процедури и започнах да ходя, в момента съм на четвъртата процедура и съм супер доволна, вече нямам подкожни косми, а това е истинско облекчение.

19.   И аз обмислям за си направя процедури, спестих си малко парички и ще ги дам за тази цел. Да се надявам, че ще има резултати, може и аз да отида в този център.