Споделена история от Тинейджърски

Мисля, че майка му не ме харесва..
С едно момче ходим вече от 8 месеца.. Той ме запозна с техните и всичко беше наред.. Всеки път, като ходих у тях лятото майка му ми викаше ''сладурана'', ''красавица'' и тем подобни.. Когато започнахме училище той си замина (тъй като не живее тук, а в друг град ) майка му замина за чужбина и наскоро разбрах, че му е писала, че му съсипвам успеха в училище (което не е така, той има отличен успех.. ), казала му е, че заради мен вече не се разбира със семейството си, с приятелите си и е прекъснал всякакъв контакт с други момичета.. Освен това, когато той я помоли да дойде тук, за да се видим тя не иска да го пуска.. Писала е с майка ми и й е казала, че ревнува.. Но не разбирам защо.. И въпроса ми е - какво да направя, за да й се харесам? И въобще трябва ли да правя нещо?

Коментари

1.   Нищо ново под слънцето, почти винаги е така. Жена ми я приеха, чак когато роди от немай къде. Не го приемай лично, не си лоша, просто майките на момчетата са ревниви и не могат да разберат, че момчетата им вече са големи и в живота им има и друга жена освен майката. Дори и Нобелов лауреат да беше, пак щяха да ти намерят кусури. Ще свикнат, споко.

2.   Точно ревност е. Просто синът й не й отделя достатъчно внимание и тя търси причината в теб.

3.   И моята майка винаги ще намери някой кусур, ревнува си. Тя е с черни очи и кестенява коса, а пък аз винаги най-много съм си падал по руси жени и светли очи, афинитет са ми от ранна детска възраст, въпреки че и брюнетки съм харесвал. Сегашната ми жена е руса със сини очи, имаше разни коментари от майка ми, но накрая се примири кво да прави. Замислих се, че инстинктивно може би й се иска жената, с която съм, да прилича малко на нея, а то – нищо общо хахаха:)

По същия начин са бащите към дъщерите в началото, но веднъж като приемат за себе си избранника стават пичове. Имахме си едно скандалче преди години с бащата на любимата ми, не му позволих да се държи с мен като с малко момче и му спечелих респекта, а с времето като видя че може да се разчита на мен съвсем се успокои. Сега сме в чудесни отношения. При майките май по-дълготрайно или винаги си остава, знаят си че вече не са на власт, но пак се пробват понякога да пуснат леко тук-там някоя забележка:РРР

Нищо особено не трябва да правиш – дипломация колкото може и това е. А и не създавай пред него някакво противопоставяне или избор между теб и нея. Вашите неща ако си вървят и той се чувства добре с теб, с времето ще й се наложи да пооттегли встрани и по-малко да ви се меси в отношенията

4.   мила аз с моя приятел ходя от 4 месеца и отначало и неговата майка и баща му ме харесваха, след като обаче се скарах веднъж с моя те взеха да ме мразят буквално ти казвам. първото което е това не е тяхна работа, нормално е да имаме кавги. до там стигнаха нещата че направо ме изгониха от тях един ден и ми казаха толкова обидни думи, включително че съм лъжкиня! Нямаш си и на идея какво чуха ушите ми, нещо което не заслужавам след всичко което съм им помогнала. но накрая моя не можа да издържи на това напрежение да му опяват цял ден да ме остави и т. н, и в крайна сметка избра мен и дойде да живее с мен у нас (преди бяхме у тях). Хич да не ти пука- ако има любов ще се справите. Стига той да държи на теб, просто не им обръщайте внимание. Родителите в Бг не знам защо си мислят че децата са им собственост. НЕ СА! те само са им дали живот, нищо повече.

5.   Ревнува. Свикнала е синчето и да е само нейно и сега изведнъж трябва да го дели с "оная гаднярка - приятелката му". В случая, от съществено значение е не само твоята реакция, но и реакцията на приятеля ти. Ако той започне да се умилква на мама и напълно забрави за твойте нужди и желания, значи трябва да бягаш много бързо. А ти не бъди груба - стискай зъби и се дръж нормално с майка му. Ако започне да прекалява няма да си мълчиш, но все пак го давай по-кротко :)
Ж27

6.   Мила, аз имам два брака зад гърба си първата ми свекърва не ме харесваше защото и казвах всичко в очите хубаво, лошо. С втората реших да съм сдържана, не толкова директна да си преценям приказките и пак не ме хареса. Така че не се притеснявай и добра и лоша да си няма да си "хубавата". Живей си живота така както на теб ти харесва, бъди щастлива....

7.   Защо подяволите младите момичета държите да бъдете харесвани от всеки, нали момчето ви ви харесва, какво ви е нужно майка му да ви харесва? Търсите да бъдете ухажвани от цялата рода ли?
Майка му си е права жената да мисли за образованието на сина си и да иска синът й да избере най-правилната жена, да му спомене, че като млад ерген има много избори, но решението е в неговите ръце. В твой ръце е да докажеш, че си най-правилният избор, обаче да доказваш не на нея, а на него.
Не разбирам авторке, защо за бога се интересуваш от мнението й за теб? Нали знаеш мнението на сина й за теб, това би трябвало да ти е достатъчно.
Питаш какво да направиш, ами в нейно присъствие, ти като по млада, показвай уважение към нея, не прави пред нея "женски хитринки" за да залъгваш момчето й. Когато е права, например, да иска синът й да е образован, кажи пред нея "скъпи майка ти е права". Когато сгреши не коментирай, защото може само ти да си на такова мнение.
Абе просто се дръж, като нормален възпитан човек. А пък тя ако ще да те харесва, номера е синът й да е лудо влюбен в теб.

8.   Благодаря Ви! До номер 7 - когато тя е права (например това с образованието) никога не оспорвам. Казала съм му да се стяга и да учи. Когато мога с нещо му помагам.. В крайна сметка не ми пука какво е нейното мнение за мен, но понякога е наистина грубо..

9.   Баща ми е такъв.. майка му е отврат.. може би най проклетото нещо на тази земя... моята майка, както и нейната са супер ама се притеснявам като си намеря приятелка как ще са от нейната страна... не прави нищо.. ако той не направи нещо значи е мамино и не ти трябва такъв в живота повярвай..

10.   Моят син си има приятелка, от четири месеца. Той е още малък, не си правя заключения за връзката им. Успехът му беше много нисък, тройки и четворки отвсякъде, а приятелката му - най-умното момиче в града. Като се събраха двамата и една вечер го гледам седнал над учебника по история и учи (беше петък вечер). Питам го няма ли да излиза с М. (приятелката му), а той ми каза, че М. му казала първо да си оправи успеха по история. Казвам ви това момиче така ми се издигна в очите...
Ж. 37

11.   От авторката: Не знам защо тя ме мрази толкова, но постоянно му намеква, че трябва да ме остави, защото така не се бил виждал с други момичета и не знам си още какви неща.. Вече спрях да и обръщам внимание, но просто не разбирам защо толкова ме мрази..