Споделена история от Тинейджърски

Нашите не искат да ми вземат куче!
Здравейте :) На 14 години съм (8клас) и от 7-8 годишна много искам куче. Преблема е такъв, че докато бях малка и родителите ми казваха като пораснеш, като пораснеш.. и ето, че пораснах. Породата, която искам е лабрадор и "кучето става голямо и не е подходящо за апартамент" са думите на наще, които ме вбесяват! Намерих друг начин да го гледам това куче, но и аз самата мисля, че не е най-подходящия. Баба ми и дядо ми живеят в къща с не много голям двор и аз говорих с тях и се разбрахме животинчето там да живее. Ок хубаво, но тъй като аз съм ученичка и не живея близо до тях аз няма как да ходя и всеки ден да си разхождам кучето и да полагам определените грижи, за да порасне то добре. Следователно значи, че кучето ще стои вързато по 3-4 дни и то без да бъде разхождано, защото баба ми и дядо ми нямат желание това да го правят редовно. Единствения период, в който ще мога да отделям време за него е лятото и то не цялото, тъй като със семейството ми ходиме на море 2-3 пъти. Моля ви да ми дадете съвет, защото наистина съм МНОГО объркана :)

Коментари

1.   По-добре си вземи някакво малко кученце, подходящо за апартамент. Кокерче например? Ако вземеш лабрадор, ще го обречеш на мъка. Как така ще седи вързано по 2-3 дни? НЕ можеш да му причиниш това!!! Те са супер енергични кучета, нуждаят се от поне 2 дълги разходки дневно. В никакъв случай щом нямаш възможност, не си вземай тази порода куче. Нито ти, нито то няма да сте щастливи.

2.   Глезла! Хич не си порастнала даже...

3.   Първо си помисли дали ще имаш време за куче. Това не е просто играчка с която да си играеш и като ти изникне нещо друго да правиш да го зарежеш. Не! Трябва му много внимание и обич, а не да си го гушкаш, а разхождане, къпане и другите по-досадни задължения да ги оставиш на мама. Ако наистина ще се грижиш за него, както каза номер 1 си вземи малко куче. Аз имам мопс и е страхотен. Чети мнения в интернет и си избери каква порода да е, но ако бях на твое място щях да си взема мопс

4.   родителите ти са прави!
може да вземеш нещо друго - примерно рибки или хамстери
или пък котка

ЗНАМ! че много искаш куче, но също съм убеден, че желанието ще умре до един месец след като го вземеш!!!
или намери някой развъдник който ще приеме кучето обратно - т. е. да го вземете под наем колкото да ти мине мерака
защото ТИ не знаеш каква голяма отговорност е да гледаш нещо което иска ВНИМАНИЕ - особено умните кучета искат внимание и грижи
просто си личи при тях когато са самотни
повярвай ми! имам такова куче

5.   Мислиш егоистично! Aз искaм! Aз! Aз!
Aми кучето? Неговите нужди? Товa е живо същество с нужди и ХAРAКТЕР! Кaкво точно знaеш зa лaбрaдорите?
Знaеш ли, че сa контaктни, обичливи,много енергични, имaт нуждa от внимaние, любов, игри , ИНТЕЛИГЕНТНИ сa! Може дори дa се депресирa( също кaто теб или който и дa е човек)от липсaтa нa внимaние , рaзходки.
Товa изисквa ежедневни грижи , но с любов.
Не е просто ....игрaчкa, приятел е, дори член нa семейството!
И следвaщите около 15 год.ще е чaст от животa ти.
Тa...моля те, не си вземaй, нямaш нужнaтa отговорност, не му причинявaй товa!

Предложение! Котките сa чисти, сaмостоятелни, a игрите им сa цял спектaкъл;) Помисли си!

7.   На останалите ви благодаря и наистина ще изчака още няколко години докато не стана самостоятелна, за да взимам сама решения .. :)

8.   На останалите ви благодаря и наистина ще изчака още няколко години докато не стана самостоятелна, за да взимам сама решения .. :)

9.   Кучето само ще ти къса нервите и ще иска да го извеждаш по три пъти на ден. По-добре си вземи котка, те са по-красиви, по-грациозни и имат нужда от по-малко грижи.

10.   Разбирам те! И аз винаги съм искала куче, но за майка ми особенно идеалното куче е такова дето не ака, не лае, не пуска косми! Живея в апартамент и ги обедих да ми вземат куче при условие да е малко и ти си вземи малко. Като например мопс, мини шпиц или пинчер. Успех! И относно отговора на номер 2:Това че иска куче не значи че е глезла и както виждаш търси начин да постигне целта си! Пораснала е и то много!