Споделена история от Тинейджърски

Влюбен в гаджето на най-добрия ми приятел
Здравейте, момче на 16 години съм. Искам да споделя с вас моята история и ако можете да ми дадете съвет какво да правя, защото съм много объркан.
Най-добрият ми приятел си има гадже. Тя е на 14 и е адски красива, добра, лъчезарна и какво ли още не. Мога да описвам качествата и с часове. Проблема е, че от известно време започнах много да я харесвам. Начина по който ми говори и начина по който се държи с мен направо ме разтапят. Те ходят от 7 месеца и винаги съм им се радвал и съм искал да са щастливи, защото все пак той ми е приятел, а нея я познавам от доста време.
Миналата седмица ходихме на излет в гората и целият ден бяхме заедно. Толкова добре се чувствах в нейната компания, само като ми споменеше името и колената ми омекваха. Просто всеки неин жест към мене беше неописуем.
А гаджето и не се държи много добре с нея. Обижда я, подвиква и, но не знам какво толкова харесва тя в него. Имам чувството, че ако е с мен ще и дам всичко каквото поиска и ще се държа много мило с нея.
Днес например играхме футбол и аз бях легнал на земята и помолих някой да ми подаде ръка, за да стана, защото бях изморен и щом тя ми подаде ръка направо ми се подкосиха петите. Чувството беше необяснимо, не знам как да ви го опиша. Просто всяко нейно движение, всяка нейна усмивка, ме кара да се чувствам добре. Тя има най-красивата усмивка и само когато ми се усмихне изпитвам най-голямото щастие на света. Напоследък по цял ден си мисля за нея, не ми излиза от главата, но не мога да и кажа, защото гаджето и е ми е много близък приятел и не искам да го наранявам, но в същото време искам от дъното на душата си да съм с нея. Само когато ги видя да се целуват и да си се усмихват ми става едно гадно отвътре, защото искам да е с мен. Все си мисля, че тя гледа на мен като на приятел, а не като на нещо повече...
Ако можете да ме посъветвате какво да правя, защото наистина съм много объркан.

Коментари

1.   Ако можете да ми помогнете по някакъв начин, не знам какво да правя.
Автора

2.   Според мен не й признавай чувствата си.. Гаджетата идват и си отиват нали знаеш. Според мен не бива да губиш един близък приятел заради момиче.. :)

3.   Бях в абсолютно същата ситуация, с тая разлика, че ние бяхме малко по-големи от вас (аз, приятеля и тя). Всеки ден бях около нея и направо се побърквах. Няма да излъжа, ако кажа, че тя е единственото момиче, към което съм изпитвал истински чувства. Точно като при теб като ми споменеше името и омеквах буквално. Те в крайна сметка скъсаха, аз също скъсах отношение с нея, за да не изглежда предателско към моя приятел. От тогава всеки ден си мисля за нея, просто не мога да я забравя, но тя сякаш е в друга вселена. Ако и имаш доверие, можеш като сте сами да и признаеш чувствата си. Да и кажеш да не се притеснява и че никога не би прецакал приятеля си. Просто да знае. Така ще ти падне голям камък от сърцето, повярвай ми. На мен не ми стискаше да го направя и сега съм като призрак, живеещ от спомена за нея.

5.   Ооо колко сладко си я описал, иска ми се и за мен някой да говори така и да има такива чувства към мен >. < сигурен ли си, че не искаш да се запознаем? хаха
Иначе и според мен трябва да и споделиш чувствата си, когато сте сами. Може да не излезе нищо за тебе, но тя със сигурност ще се зарадва... Всяхо момиче би се зарадвало на такова признание :) Айде успех!!

6.   Според мен трябва да и кажеш, че я харесваш. Нищо не губиш.
Ж19

7.   Спри да общуваш с тях, когато са заедно. Товa е. Ще ти мине.