Споделена история от Тинейджърски

Парите, които нашите ми дават, не ми стигат
Здравейте! Аз съм тийнейджър на 15 и имам проблем с парите.
Разбирам, че в момента се намираме в криза и родителите ми не могат да изкарват толкова много пари за да издържат мен и сестра ми,която е на 12. От 2 години насам парите, които нашите ми дават за събота и неделя, не ми стигат! Страх ме е да го споделя с тях, защото просто няма по-лош момент от този(заради кризата) . Мислех да започна работа някъде, но родителите ми не са съгласни по неизвестни за мен причини! Бих искал някой да ми даде съвет какво да правя-да говоря ли с тях или да продължавам да гладувам за да си спестя някои друг лев?

Коментари

1-50 от 64

1.   Aз ако бях на твойто място бих поговорила с тях :)

2.   Какво??? За какво са ти пари за събота и неделя!? Аз такива екстри не познавам, честно. Вкъщи сме три деца и няма да ти обяснявам колко пари ми дават за закуска през делниците :X Ако излизам с някого някъде по кафета примерно взимам от собствените си пари, а иначе нашите ми отпускат само за почерпка при заслуги или за подарък когато ходя на РД... Така, че не мисля, че ти имаш сериозен проблем. Мога да ти кажа даже, че аз не се храня почти никога в училище, а парите спестявам когато ми се наложи да си купя нещо полезно, или да купя нещо на някого да зарадвам...

3.   Зависи за какво ти трябват, дано да си струва гладуването. Около теб със сигурност има и хора с по-големи материални възможности, но такива ще ги има цял живот.

4.   Ами ще се ограничаваш приятел.Това е положението.И аз като теб съм искал повечко пари на тази възраст ама те не се печатат, а изкарват с много труд.Разбери ги хората.Явно нямат възможност.Не ти разрешават да работиш, защото не се обиждай ама си малък, а това е незаконно.Почакай 2-3 години ще имаш възможността да работиш и да изкарваш собствени пари.Като видиш как се изкарват ще разбереш, че е лесно да изкаш, но трудно да изкарваш пари.
Между другото ти с колко пари разполагаш събота и неделя та ти се виждат малко?

5.   Попринцип с по 5 ...

6.   А колко пари ти дават

7.   Хей, приятел! :) Гладуваш значи? Замисли се какво е значението на думата гладувам. И аз не ям често по цял ден въпреки, че имам пари за толкова. Научи се, да цениш това, което имаш. Сигурен съм, че не гладуваш. Това, че парите не ти стигат сега не значи, че... знаеш ли и на мен постояно не ми стигат. На никой не му стигат! Независимо колко изкарваш ;)
Ралф

8.   Леле по 5 събота и неделя а през седмицата ОМГ на мен ми дават по 2 на ден и аз си спестявам на 12 съм и не ми стгат за глупости като дрехи но ми стигат за важните неща като подарък или храна дори аз харча от моите пари за подаръци на приятели

9.   О боже аз сам на 12 и ми дават по 2 лева пари за училище и 1 сандвич.А през събота и неделя не ми дават никакви!Дават ми само когато ги помоля примерно както днес защото ходим на пикник!А за това 4е гладуваш ако толкова мн. ти трябват тези пусти пари си прави сандвич в къщи!
пс:Цени това което имаш защото повечето като мен и това нямат!

10.   Много родители гладуват, за да има за децата им.

11.   Аз съм голям човек, нямам деца все още, работя и пак не ми стигат парите, та какво остава да спестявам.

12.   Абе прави си сандвич у вас бе човек а ако те е срам така просто поговори а ако и това не помогне ще спестяваш а ако и туй ни помогне ще трялва да се ограничиш а ако и тфа но помага нз ,,

13.   И аз кат номер 2. Кви са ти тия екстри - пари за Събота и Неделя?!? На мен ми дават по 2 лева през делниците па ти ми се оплакващ! Както казва номер 12 - прави се сандвичи,спествяй, но не гладувай и т.н.

16.   Закусвай в къщи и така през времето прекарано в училище няма да си гладен, то и без това закуските по лафките са някакви гадни мазни престояли ужас. А ти по колко праи искаш да имаш събота и неделя и като излезеш каде ходиш, че ти трябват толкова пари? Ние също сме две деца, аз закусвам в къщи брат ми хапва нещо само вечер :D за училище ни дават по 2 лева ако искаме нещо да си вземем. Аз не ги харча и събота и неделя имам 10 лева ама то каде да ги дам и тея пари, защото като излеза аз най-много да си взема вода или кола и някакви солети това е. Ако отида на кафе нали си поръчам нещо и не кисна цял ден. През двата ми свободни дена не ходя само по кафета. Аз се кефа, че имам какво да ям, дават ми и джобни плащат ми интернета плащат ми сметката на телефона на каде повече от това?

Извинявам се за грешките които съм допуснала, но не ми се проверява.

17.   след 16 годишна възраст можеш да работиш но доколкото разбирам си момче така че при теб отпада на-търсения вариант-сервитьорка по кафенета. Но изчакай догодин и ще видим

18.   12. Абе прави си сандвич у вас бе човек а ако те е срам така просто поговори а ако и това не помогне ще спестяваш а ако и туй ни помогне ще трялва да се ограничиш а ако и тфа но помага нз, ,

Защо да е срамно да си правиш сандвич у вас? На ме не ми се струва срамно напротив много хора от моя клас през голямото си ядат сандвичи от тях донесени и аз ще правя така, защото в стола пиците и сандвичите там цял ден са на открито и ги кацат мухи и нз кво още. Домашната храна е най-хубава.

19.   разбирам автора много добре!!!
Аз съм жена вече, в средата на 20-те, но точно като бях на твоята възраст имаше ДЕЙСТВИТЕЛНО ГОЛЯМА КРИЗА. Не знам дали си спомняте 1997 г., управлението на Жан Виденов - но ние тогава нямахме парно в училище, а и навсякъде, нямахме хляб.

Майка ми е учителка, баща ми енергетик, баба ми и тя живее при нас - пенсионер. Значи на тримата им зависеше доходът от държавния бюджет и не им плащаха с месеци - на майка заплатата беше 20$, на татко 35$, на баба пенсията 5$.
Звучи невъзможно, но това беше факт. А цените - главозамайващи, защото България нищо не пройзвеждаше, а всичко внасяше.

И така - аз растях, трябваха ми дънки, само натяквах аз - искам сиви дънки (много модерни бяха), искам, искам - и като на майка най-после й дадоха наведнъж заплатите ми взе с тях точно един чифт дънки - беше работила 3 месеца за тях!!!! Да, тогава се зарадвах на дънките, но после се замислих и ми стана много гадно. Не посмях в тази Виденова зима да поискам каквото и да е било - ботушите ми бяха малки, но носих цяла зима маратонките и пред вратата се правих, че излизам сутрин уж с ботушите, казах, че не искам и яке и раницата сама си кърпих...

После малко се пооправи положението, но сестра ми отиде студентка. Събота и неделя копахме картофи, градини, имахме на село овце и пред къщата прасе - много хора в София на балконите гледаха кокошки и прасета. Това е България на 90-те. Това е моята България, аз друга не познавам, защото на 19 се изнесох с 40 евро в джоба и сега само мога да мечтая да се върна в Родината, но вече животът ми не е там - а тя е само някаква мечта, блян, спомен.

Като бях точно на 15 много се ядосвах, защото нямах право да работя (под 16). Затова като навърших 16 реших, че ще ставам лятото сервитъорка. Добрах се дори до някакви малки мутрички в града, които държаха дискотеките и заведенията. Седнахме с един, доста голям мутряк на кафе. За него знаех, че си пада по момичета, че им купува злата и дрехи, но аз не съм такова момиче де - отличничка, в езикова гимназия. И стоим си ние, казвам му, че искам да работя като сервитъорка и знаете ли какво ми казва???

- Момиче, аз като те взема, ще те взема - нали трябва позволение на родители и т. н. - имам много такива момичета, но да бъда ли честен? Какви пари ще вземеш при мен? 100-200 лв. + бакшиш. Само дето ще се развалиш (ще тръгна по мъже), ще си скъсаш задника от работа и друго от теб цял живот няма да стане - слушай мен, използвай лятото за учене, много повече ще видиш от това в живота. Имаш ли какво да ядеш, къде да спиш? Тогава не ти трябва да си губиш времето с работа. На 16 трябва да учиш и затова няма да те взема.

Много се разсърдих тогава, много ме беше яд, но тъй като беше казал и на другите за мен и те не ме взеха. И така учих цяло лято немски.

Продължих да уча немски, защото и без това нямах пари за дискотеки и излизания. С един мой приятел така в дискотеката не ни пуснаха и се прибирахме (пеша, разбира се) и се заклехме на главната улица, че ЩЕ НАПУСНЕМ ТАЗИ ДЪРЖАВА, ЧЕ НАШИТЕ ДЕЦА НЯМА ДА СЕ ЛИШАВАТ С НИЩО. Това беше клетвата ми, която направих на твоите години и ме преследва до сега - приятелят ми стана известен артист - игра и в Ню Йорк, но си е в България, защото не може без нея, няма деца и няма да има (гей е) и се придържа така към клетвата - на децата ни няма да липсва нищо!
Аз на 19 пренебрегнах сълзита на майка си и с точно 40 евро поех към Германия, завърших там като работих какво ли не - чистачка включително (даже предимно). Най-много съм благодарна, че НЕ МЕ ВЗЕХА СЕРВИТЪОРКА НА 16 и учих учих учих. Като се прибирм винаги отивам в заведението на този вече възрастен човек и го поздравявам, винаги. Сега живея много добре материално, но съм сама - за деца няма и го знам. Правя планове да се връщам със собствена фирма в България и да дам достойна работа с достойно заплащане поне на 5 човека. Няма я злобата към мизерията на моята България от 90-те. Смятам да нямам деца, докато нямам поне 200 000 спестени евро. Не искам да им липсва нищо, или да ги няма.

От по-заможните ми съученици между другото нищо не излезна. Сега съм по-заможна от тях, не им помогнаха скъпите частни уроци, коли, дори и връзките на техните, защото много от тях в последствие и фалираха.

Иначе съветът на 18 е много добър. Всички на Запад си носят в едни кутийки храна. Аз така си спестявах всички пари от седмицата още в гимназията и ги харчих за учебници де... ВЗЕМИ СТИПЕНДИЯ ЗА УСПЕХ ИЛИ СОЦИАЛНА ТАКАВА. Взимах за добър успех и много ценни ми бяха тези 15 лв. на месец.
Аз на ябълки и храна от вкъщи изкарах университета - бяха ми пуснали даже слух, че съм била анорексичка, а аз нямах пари за стол (излизаше до 3 евро, за тях евтиния, за мен много) и им виках, че съм на диета (хе хе хе).

Важното е човек да бъде майстор в живота си, да не се комплексира за такива работи и да гледа ДА СЕ ИЗМЪКНЕ ОТ БЛАТОТО. Не се сърди на родителите си - те най-вероятно не са виновни, също като моите. Не си губи времето с нискоквалифицирана работа, а ако имаш покрив над главата - УЧИ, УЧИ, УЧИ. Само с учене ще можеш да просперираш.
Парите на съучениците ти НЕ СА ТЯХНИ. Житотът е жесток и може като нищо така да обърне тигана, че ти да паднеш отгоре и един ден да им бъдеш шеф - всеки час учене увечличават тази възможност!!!
Ще се види реално кой какво може след завършването - тогава нито маратонките за 300 лв., нито БМВ-то за бала, нито скъпите бижута ще могат да им помогнат - връзките да, но до време - ако не вършиш работа, си загубен.
Ивестирай затова време в себе си, послушай съвета на 8. и си пести пари и най-вече НЕ СЕ КОМПЛЕКСИРАЙ, на 15 пари никой няма - те са на родителите, а не ваши и ако сега се научиш да бъдеш майсор на живота с малкото парици, след време ще си МАСТЪР на света си и децата ти няма да мислят за такива неща.

20.   Момчета и момичета, мога само да ви кажа да се радвате, че можете още от сега да свиквате. Сега съм на 20, изнесох се от нас и нашите ми спряха джобните, трябвало да порасна. Преди ми даваха по 10-15 лева джобни, ей така да си имам, ако поисках повече-даваха ми. И тогава се радвах, но знаете ли като станах на 18 колко трудно ми беше. Така че, радвайте се, че имате възможността да започнете да свиквате още от сега.

21.   Хораа на мен ми дават по 8 на ден и съм 8 клас а събота и неделя по 10 лв. Това и за мен е много но родителите ми са много щедри към мен и така на месец си спестявам пари .... В пети клас ми даваха по 2 лв. и сигорно питате за 3 години какво се е променило....Да ви кажа как в 6 клас ми даваха по 4 а 7 клас 6 и така всяка година ми увеличават джобните...
Говорила съм с тях за това че е ми дават много но за тях е билло нормалноо в гимназия да имам повече пари ... Кажете на родителите си да ви дават седмични а не дневни пари и така ще пестите повечеее

22.   До къде стигнахе децата да нямат пари за училище мамицата ти и държава мръсна къде си бат Боико коя лента режеш пак коя медия те хвали виш си народа Хектор

23.   абе като бях на вашите години не бях така. В смисъл как на 15 годишен се дават 10 лева?
И как на 15 години ще работиш??
Аз че съм пълнолетен и имам квалификация и не мога да се задържа и да се докажа вече на трето място, а и на колко пък места не са ме викали и не са ме одобрявали, не питайте.

Така че КОЙ ще ти вземе некакъв там 15 годишен (малолетен) да работи некъде. При положение че е криза и дори хора с висше не могат да си намерят работа, вие тука питате за работа и искате да работите.
Най-важно е да учите, а не да работите или да искате пари.
Колкото-толкова.

Учете че е много важно. Като изучите и то като хората и запишете висше и там изучите и добра диплома да вземете и после като почнете да работите това за което сте учили и пари колкото искате ще имате.

Така че не бързайте с тия пари да искате и да искате да работите, че не е лесно да работиш 8 часа, спиш 3 часа и после пак 8 часа работа и постоянно на крак ;)
Сега трябва да учите и е хубаво и лесно и приятно да учиш.
Добре е да си на училище, спокойно и вие така ще викате като завършите ;)

24.   Даже са ти много тези дето ти ги дават, на мен от 8 до 12 клас ми даваха по 10 лева всяка седмица, ни повече ни по малко, като се има предвид, че пътувах с автобус на отиване и на връщане... а сега сметни! Разбира се ходих пеш всеки път когато мога и си бях много доволна, така че не се правете на големите лигльовци и лигли защото не знаете как се изкарват пари. Да някой имат по - големи възможности, други не, това не е от значение, важно е как вие се отнасяте към парите, а като чета някои от коментарите направо лошо ми става...

25.   20.

Отговор

Да ви кажа че 10 лв за 8 клас е нормално тъй като
1.Сутришноо кафе или мокачино - 1лв.
2.Сандвич или нещо друго минимум за мен е 3 лв
3.Колаа задължително ,но извън училище 1,20 лв.
4.Вода като си вземеш 0,80 ст
5.Като излезеш от училище с приятелите в някво кафее - 3,50 лв.

Остатък : 0.50ст или нещо подобноо видяхте ли че не е много

26.   № 25 точно защото ти дават 10 лв не си имала време и желание да научиш най-простите правила за писане на български, който се учат в 5 клас.

Първи ред след тъй като трябваше да има :
2 ред Сутришноо се пише СутрЕшно
3 ред изречението не е подредено правилно и т.н.
Ако се изразяваш така и устно не си струва и 10 ст. да ти дават.

27.   Към 25
10лв на ден са си много, то е ясно че можеш да изброиш доста неща които можеш да си купиш, обаче реално това си е направо разточителство, поне се опитай да се научиш да пестиш и да си цениш парите, аз ходя с 5 лв на работа ха ха, не че не мога да изхарча и 25 за глупости.

28.   19
Хубава история но има неща с които не съм съгласен
- По това време България всичко произвеждаше. Сега не произвежда нищо дори и ябълките вече не са български.
- "Смятам да нямам деца, докато нямам поне 200 000 спестени евро. Не искам да им липсва нищо, или да ги няма. "
Рядко срещана глупост.
Трябва да пораснеш

До Автора
Нали не си мислиш че вашите не ти дават парите които искаш просто защото са зли и стиснати, а вечерно време тайно от теб се тъпчат с черен хайвер и пият шампанско?
BV

29.   амии на мен ми дават 10 лв на седмица и аз си ги разпределям... петък като излизам с фр ми дават по 6, 7, а през събота и неделя ако ми трябват искам.. отделно всеки месец ми дават детските - 35лв. :) предостатъчно са ми :)

30.   ох мила и аз съм така но си трая не искам да ги притеснявам защото в тая криза едвам хляб ще си купиш.. ми започни работа някъде най добре лятото :) примерно да раздаваш листовки 20 лева на ден ето тии пари :) но не знам за родителите ти дали ще се съгласят

31.   Радвай се че имаш ИНТЕРНЕТ ... защото ако си гладен и интернет няма да имаш ;-/

32.   Аз съм на 14 и ходя с по лев на училище, представи си какво е да ходиш с толкова пари, но т. е криза е наистина и се радвам, че не съм гладен имам си интернет :).

33.   Храни се във вас преди да тръгнеш за училище, като се прибереш пак яж... ако на училище все пак оставаш гладен си прави сандвич от вкъщи, аз на училище си купувам само 5 пъти храна за цялата учебна година... като се храня вкъщи не ми е нужно да си взимам на у-ще.. Това е много тъпо да не ти стигат парите, че за какво ги харчиш?? Или не си правиш сметката или ги харчиш за глупости. Вашите не печатят пари не си позволявай толкова да излизаш или поне не си харчи парите безразборно... мен не е ме срам като не си купя нещо...
момиче

34.   Номер 32.

И аз съм с по лев на училище. Наистина не може да ми стигне за нищо! В 9-ти клас съм и съм разговаряла с нашите за увеличение например 2 лв. на ден но те не са съгласни!
Примирявам се и т'ва е!

36.   Левче не ви стига? Лев е хот-догът, принцесата... Колкото да се наяде за какво още ви трябва? Другото са лиготии!!!

37.   здр, на 13-съм, като теб съм-всеки ден ми дават по ок7-10 лв, като си купя 1 кутия цигари и нещо за ядене и едно кафе и не стигат за нещо за облажване, ама така е, ще търпим.

38.   аз вече пестя и вместо 2 кутии цигари пуша по 1 на ден, малко гадно ама кризата е така аз съм на 12-момиче

39.   здр, на мен ми дават по 3-5 лева на ден, но мама ми прави закуска сутрин, не пия кафе на у-ще не пуша и не си харча парите, така че с тея джобни ми се е случвало да изкарвам по цял месец, плосто като искам сладко мама или тати купува, солено пак те, дрехи, обувки от страна на нашите, не харча събота и неделя съм си вкъщи е не ми трябват

40.   Не ти тигат парите ли? Има и по лошо от твоето състояние. Аз не получавам пари за събота или неделя, толкова ли са ти притрябва ли...

41.   Към номер 37 и 38
37 - на 13 си и пушиш аз съм на 14 и не съм опитвала да пуша цигари и кафе и каже не пия.. Решението няма да пушите и да пиете кафе
38 ме изуми невероятно е как може 12 годишна пикла да пуши по 1 кутия на ден, то по големите не пушат по толкова, а тя лиглата се оплаква, че преди по две пушила...
УЖАС...
Относно автора : Ми като не ти стигат парите ще си стойш у вас..

43.   Е, браво бе.. Гладувал.. Виж сега, аз съм на 14, момиче, не ми дават кой знае колко пари, но се справям, така да се каже. Естествено, че искам и аз да излизам през уикенда.. и го правя. Просто не ям в заведенията за бързо хранене (то е и вредно освен всичко). В училище не огладнявам през междучасието. Но както много хора ти казаха - можеш да си направиш сандвич, ако при теб не е така. Успявала съм да издържа по много време без храна (освен вкъщи) и така си спестявам пари за разни капризи - ретро преса, кичури, повече дупки на ушите.. Естествено, не харчиш пари само за храна... Вярно, ако искаш да спестиш не можеш да ходиш всеки уикенд на дискотека, но това е положението ;)

Не те пускат да работиш, за да учиш, първо и второ, защото нямаш 16. "Ама как да изкарам пари" - нали ти дават джобни все някакви. Имаш покрив над главата, храна вкъщи, компютър, интернет, телефон... Сигурна съм, че имаш и много други неща, които просто не оценяваш ;)

45.   Боже, боже..
Като толкова мрънкаш за работа, вземи се в ръце и учи, учи...
Има време да искаш, но когато дойде време да даваш... Послушай останалите и се ограничавай!!! Някои хора и толкова нямат!! Има такива, които са и сто пъти по-зле от теб!!!
Цени това, което имаш, защото без него не може -. -

46.   Хора вие не сте добре....
Аз получавам по 2 лв. на ден. Нито са ми малко нито са ми много... съжалявам, но повечето говорят едни и същи глупости.. даже не знам как попаднах в тази тема ;хх
2- цигари 1- кафе 1 закуска са ти грубо 2 лв. Какво искаш повече? Гледам сега си на 18 кажи ми моля те как е живота и дали е по готин.. ии да за по-любопитните съм на 17

ПС: Едва ли ще влезна пак в тази тема ако някой има нещо против изказването ми да пише на скайп *********

47.   Честно казано докато не попаднах на тази тима не съм се замисляла колко много глезени хора не им стигат парите. Амм преди да си помислите нещо лошо, имам сащото в предвид като повечето коментирали. (на 15 съм )
Когато бях на 6 (в предучилищната) ми даваха стотинки и тъй като все още не смятах добре та хич ( е след месец в състезаване с другите деца това се промени) често се случваше като си исипя парите на магазинчито чичкото да си взима колкото си иска. след това до 2 клас родителите ми ми даваха по 1 лев (още бяха хартижни), но вс. почна да поскъпва и този лев ми стигаше за 1 малка принцеса и да избирам м/у сокче и вафла. Като почнах да си нося в 2 клас от вкащи по 2 сандвича, 2 бутилки(1 с вода 1 с компот) родителите ми забелязаха и си поговорихме и ми ги вдигнаха като за начало на 1, 5 по къстно в 3 клас станаха 2лв. и така до средата на 8 клас някъде ноември се разбрахме да ми дават по 5лв. но реално са 3. Защото от малка имам пален достап до парите и си ги взимам сама и в началото на седмицата взимам 10 с аке не ми стигнат до петък си взимам ще 2-3. Иначе от 10 годишна помагам сериозно на наще те се занимават с търговия (с зеленчуци) и имат 1 декар с краставици и домати. Всичко вършат сами но тъй като си е много работа 4 клас цяла ваканция ходих с мама по пазаритеи тога ва бяха много радостни от помоща ми и ми даваха по 10 лв. на пазари така спестих много (365лв :3 ) но зимата бизнеса секва, а имахме мн. разходи заради мн. проблеми с недоброжелатели и нямаше как семейния бюджет опря до мен и тези пари се наместиха. От тогава работя за наще в смисъл продавам у нас без да ми плащат. това лято поех беридбите и ми даваха по 2 лв на кашон и сега чакам есенната реколта пак да бера. Реолно от 2 клас на сам спестявям от ждобните (те са само за делничнити дни кокто писаха и др. по горе) и си спистявям по доста тази година спестени имен около 200 и малко тези от надниците станаха 600 но след морето ми останаха 500. Сега сигурно се питате защо изобщо ви пиша това... може би само да споделя да се "фукам" НЕ не е така тези ги спестявам за висше защото човек може само сам на себе си да разчита! Имам и отличен успех по всичко. Най голямата ми цел е радителите ми да се гордеят с мен и правя вс по вапроса и въпреки че всичко зависи от мин парите пак взимат връх. Пари никога ни стигат но тизи които ги имаме трябва да ги харчиме разумно!

П. П. Извинявам се за грешкити и повторенията, но бързам за работа М№

49.   Интересноо, аз пък как ли съм живяла без да ми дават пари до сега? :D :D Ох, дечица, убивате ме просто. За какво са ти пари? Вкъщи се съмнявам да те държат без храна и да те мъчат. Не яж изобщо на училище, само вкъщи. Така ще имаш и повече време за да си починеш в междучасията. Пари за какво са ти? Какво ще си купуваш? Забрави за глезотиите, това да си алчно лайно, което само иска да харчи и харчи ненаситно за неща, които реално не му трябват не е хубаво. Аз съм на твоята възраст, НИКОГА не съм искала пари от никого и не съм приемала да взимам от никого пари, дори те да ме карат. Имам 5 блузи и 4 чифта дънки ще си ги нося докато стане невъзможно да ги сложа(Ако се скъсат, ако ми отеснеят(което е невъзможно всъщност, защото дори се съмняват, че имам анорексия. Качвам килограми изключително трудно), ако избелеят и се претрият и олющят до толкова, че да приличат на извадени от боклука) и не ми е зле. Не искам повече дрехи, просто защото не ми трябват. Тях сме ги купили с майка ми, по нейно желание. Имам бижута, да. Обаче познайте-на баба ми са. Имала е прекрасен готик вкус. Йей. Не искам повече бижута, дори и без тези, които имам нищо нямаше да е различно. Парфюм-имам изключително много подарени от приятелите ми, чийто аромати са пленяващи. Крем-не ми трябва особено, защото имам кожа, която не ми прави проблеми, но все пак имаме един, които е Биологичен и натурален и наистина помага при досадни пъпчици и екстремно изсушена кожа. Гланцове, червила, спирали, пудри, сенки, тинтири-минтири-не ми трябва нищо от изброените освен гланца, който е задължителен, защото ако не го сложа-за разлика от кожата ми, устните ми са проблемни и ако забравя да мацна с безцветното чудо кръвта от напуканите ми устни ми тече до брадичката и е лошо, когато нямам кърпички. А този гланц-всъщност е балсам и струва 4. 50, но също е биологичен и помага наистина много. Ами какво повече да кажа? На мен ми трябва само нещо, с което да предотвратя това, да имам кървава уста и 4 дрехи, с които изкарвам 4-5 години, другото или не ми трябва или съществува в къщи(превръзки, храна, вода), а съм момиче. Мдам, а какво казваше...?

50.   Тука само чета аз ходя с 10 лева на ден, аз с 1 лев на ден аз с 2 лева на ден.. Дрън, дърн, дрън..
Аз пък от 12 години ( когато съм бил ученик ) съм ходил поне 11 без пукната стотинка на училище, но пак излизах с приятели и имахме начини да ходим да пиеме по кафенце и да пафнем по цигарка.. Ейй глезльовци ходил съм от 8 до 11 клас с 1 дрехи, защото е нямало в нас хляб как да се земе..
Уви сега съм успешен самостоятелен бизнесмен...
Учете се и на мизерия и на охолство..
СМешни сте ми чак как плачете, че вместо 2 лева на ден ви дават по 1. 95лв....

51.   Ми яж вкъщи, пич - аз така правех. Вярно, че трябва да гладуваш 6-7 часа, но пък на мен не ми пречеше. А всякакви други харчове са излишни, ограничи се малко, щом родителите ти са в трудно положение. Спестявай, така ще можеш и да водиш момичета напред-назад, все пак си голямо момче. Научи се да се справяш с трудните ситуации.

Venjus

52.   Ама вие сериозно ли? С по 10 лв. на училище.... тцтцтц. Глезльовци такива, имате ли представа колко се блъскат на работа родителите ви, само и само да имате пари за глезотийки? До номер 38, ти си доказателството, че децата в днешно време пропадат тотално.

53.   Направи си канал в YouTube и снимай клипове. На клип дават по 10 лева (на мене) но трябва да си искараш дебитна карта (ако нямаш)!!!

54.   Ами на мен ми стигат. В смисъл 20лв са ми за ден (и за следобед). Аз харча повече след обяд в училище няма какво толкоз да си взимам. Според мен трябва да ти стигат 5лв не са малко... А за събота и неделя аз пак съм с по 20лв това не са екстри защо смятате така? Всъщност до някъде те разбирам и на мен по понякога също не ми стигат.... зависи, ама аз ги харча за глупости, дето не знам какви са даже...

http://www. vbox7. com/play:2d6479f099 ----- ;)

Падналото ангелче :*

57.   Не е разумно да се гладува, организамът ти се развива и недостиг на калций, енергия и течности е крайно опасен. И то не само това, но гладът отслабва и мозъчната дейност. За това, ако си често гладен и не ядеш редовно (Сутрин, обед вечер) разговаряй с родителите си, прави си сандвич за училище, но никога не бива да изпадаш в силен и продължителен глад. Това е много важно за всеки млад развиващ се организъм. А ако спортуваш това е повече от ужас, понеже тренирам плуване ми се е случвало да виждам как много силни и здрави момчета се давят, и то не защото не умеят да плуват, а от недостиг на енергия или от глад. Най- добре си изготви режим и го следвай. Например:
Закуска: Мюсли с кисело мляко/филия със сирене
Обяд: Тук зависи ако си сутрин на училище си правиш сандвич сутринта. Ако си следобед на училище обядваш вкъщи.
Следобед: Тук няма значение къде си, вкъщи или в училище. Най- добре е плод (ябълка или банан).
За вечеря е добре ако има салата/супа и месо. Важно е обаче, всяко хранене да се случво по горе- долу едно и също време на деня, и да се събуждаш и заспиващ по едно и също време също е от голямо значение. И това е, след 1 семица си свикнал на режима и рядко ще си гладен и ще имаш парите който ти дават, или поне това което не си похарчил.

58.   Аз имам същият проблем моите родители ми дават на ден по 8-9 лева през почивките по 15 максимум. Искам да спестя пари като теб но не мога просто моля някой да ми даде съвет

1-50 от 64