Споделена история от Тинейджърски

Цигари
Здравейте. Искам да споделя своя ''проблем''. Аз съм на 15 години и пуша цигари, когато искам, тоест НЕ съм пристрастена към тютюнопушенето. Не знам как да си го обясня, но пробвах за първи път цигара, когато бях на 13 години, след това не съм продължавала пуших може би по 3 цигари на седмица. След това спрях напълно, но когато станах на 14, започнах да пуша редовно всеки ден почти по една кутия цигари. Пушила съм и по две на ден, когато се събирахме с приятели. Но когато реша да ги спра, просто ги спирам без никакви проблеми дори не ми прави впечатление не изпитвам нужда от тях. Не знам на какво се дължи това. Сега не пуша. Почти. Пуша само, когато реша и после пак спирам. Например може да изпуша 1, 2 или една кутия цигари, но на другия ден дори и на същия ден просто спирам и край не изпитвам желание просто не мога да се пристрастя към тях.

П. С. извинявам се предварително, ако има вече такава тема! :)

Коментари

1.   Не ти е проблем да ги спреш, защото още не си пристрастена, но ако искаш цял живот да си пристрена, не ги отказвай и продължавай да пушиш. Те лекарите някой ден ще те посъветват, че е крайно време да ги спреш, ако искаш да останеш жива. Имам личен пример с една колежка. Направо и казаха "спри ги или умри". Направо и е гот.

Ама какво да правиш, нали е модерно и си много вървежна, като пушиш? Защо пък да не се тровиш, все едно боклуците, които ядеш, без да подозираш, не те тровят достатъчно? Един специалист даже ми каза, че подозира, че скоро хората ще престанат да се разлагат, като умрат. Просто Е-тата ни идват в повече вече.

3.   И каква е целта на тази тема??? Като искаш да си харчиш парите и да се самоубиваш малко по малко добре, твоя работа.

4.   Емиии... явно не си пишил достатъчно за да се пристрастиш или имаш силна воля незнам! И аз пуша от 11годишна но не прекалявам и не съм имала проблеми... може би си е до самия човек...

5.   От авторката:Не съм казала, че пуша цигари постоянно ами просто понякога като се съберем може да изпуша 1-2 цигари казвам, че съм стигала и до 1 кутия на ден и съм пушила в продължение на може би месец или два не знам точно, но просто не съм се пристрастила. До номер 3 ти, ако не намираш цел в темата на мен ме интересува нали за това е този сайт? Но така е как винаги трябва да обидим някои.

6.   За каквото и да става въпрос, няма пристрастяване. Има хора със слаба воля и слаб характер, това е проблемът.
Pr0cK

7.   Спри ги преди да си се престрастила! Изобщо не е готино да се пуши. Готино е да си различен и да имаш собствено мнение! Все пак живота и здравето ти са си твой и ако искаш може да си ги разваляш.

8.   От авторката: Номер 6 имаш право! :)

9.   Спри ги докато можеш! И аз бях като теб - харесват ми, мога да ги спра и след няколко месеца - мразя ги, но не мога да ги спра. И сега парите с които мога да си купя закуска на училище, да отида на кафе или да си купя някоя дреха отиват за цигари. Отделно почти всеки месец ме боли гърлото, като тръгна да бягам дори и за автобуса после ми трябват поне 20 минути да си почина, за да спре да ме болят дробовете. И като си представиш, че пуша от 4 години, а има хора които пушат от 40..

10.   По-добре ги спри веднъж завинаги и не ги почвай отново!
Значи, извинявам се, че ще го кажа, но какво толкова има в пушенето на цигари? Имам предвид, защо на всички им представлява такъв интерес, че даже им харесва и се пристрастяват?
Аз съм на 18 и никога не съм била пушач. Пробвала съм цигара, за да видя какво е, но никога не ми е било такъв интерес като другите , че да ги почна и да не мога да се спра.
Единственият начин, по който си го обясянвам е, че всеки има своя зависимос, нещо, което му вреди , но все пак му е сладко и приятно да го прави. Аз също имам своя зависимост, но тя не е цигарите.
съжалявам, просот не го разбирам.