Споделена история от Тинейджърски

Бягство от реалността
На 17 години съм.
Ще бъда кратък, няма да навлизам в подробности защото темата ми е по скоро въпрос за да разбера нормално ли е и дали и други го правят.
Живота ми не е дори близко до перфектен, предполагам че щом сте в този сайт ме разбирате добре, всички си имаме проблеми, няма да обсъждам моите в тази тема, а само какво правя за да избягам от тях.
Когато се чувствам подтиснат, малък, неспособен да направя това което искам, когато видя колко по добре са другите около мен обикновено бягам от реалността. Най-често просто си слагам слушалките и си пускам музика. Докато си слушам не само си мисля, ами си представям. Знам че е нормално да си представяш нещо хубаво, но аз не само си представям нещо, аз си представям себе си в бъдещето, или в настоящето но с повече способности(пари, сила... или каквото ми липсва в този момент)
Нормално ли е това. Нормално ли е да "влизам" в един такъв нереален свят макар и за 15-20 мин на ден. Случвало ли ви се е на вас. Нямам с кой да споделя, нямам от къде да разбера какво е нормално и какво не. Вие сте единствената възможност за отговор. Благодаря!

Коментари

1.   Разбира се, че е нормално. Не се безпокой. Хубава защитна реакция и начин за релакс. Правиш го за малко, за да отпуснеш...обезпокоително щеше да бъде, ако живееш в измислен свят.

2.   На това не му се казва бягане от реалността, а мечти. Няма нищо по-хубаво от това да мечтаеш. Само трябва да направиш всичко по силите си, за да можеш един ден да ги сбъднеш. Помни, че няма нищо невъзможно. От теб зависи. Успех! ^^

3.   Aз бях същaтa , слънце. Тези твои бягствa от реaлносттa ( мечти ) не сa лоши , винaги когaто остaвaш и здрaво стъпил нa земятa.
Трудните мечти се постигaт , невъзможните се опитвaт.
Aз постигнaх моите тогaвaшни! Сегa имaм други!
Сaмо не се зaтвaряй в този нереaлен свят. Постaвяй си цели/ мечти и рaботи по осъществявaнето им!

4.   С музика или без го правя по няколко пъти на ден и дори не се усещам.От няколко години започнах да гледам все от положителната страна на живота/нещата каквото и да ставаше все извличах доброто и много израстнах като личност ,вече не се мръщя за най-малкото.
И интересното е,че от тогава започнах да си представям определени неща ,както ти казваш ''бягство от реалността'' и колкото повече време минаваше толкова по-приятно ми беше да остана сама със себе си и да си помечтая.
Не знам при теб как е ,но мен ме зарежда много това да си представям нещо.
Какво ти пука дали е нормално?

5.   Гледай този филм : The Secret (2006)

6.   Не спирай приятел. И да знаеш, че си на прав път, защото на върха винаги е много трудно и самотно!!!

8.   Случвало ми се е безброй пъти, и честно казано - напълно нормален си ако това те притеснява. Всеки от нас има нужда от малко бягство в един или друг момент. Това което ти правиш е нещото което аз правя от 4 години, винаги когато съм навън и наблюдавам усмивките на другите докато аз съм навъсила нос сякаш Апокалипсиса е пристигнал. Не се притеснявай, продължавай да мечтаеш. Все пак, някои мечти се сбъдват.

Л.

9.   Почти всички го правят !!!!! Това е фантазиране ! Нормално е понякога да фантазираме ! :-)

10.   Според мен е напълно нормално, аз не разбирам, защо толкова се притесняваш? Хубаво е човек да мечтае, защото така създаваш образ на живота, който иска да живееш. Мечтай на воля, мечтите ти помагат да се мотивираш и да даваш всичко от себе си, за да постигнеш целта, към която си се устремил. Според теб другите около теб са по-добре, но всеки човек си знае колко му е трудно.. просто помни, че винаги положението може да стане по-зле и оцени, и благодари за всичко, което имаш днес. Има един израз -
"И това ще мине" :) Успех :)

11.   Здравей, приятел!
Да, според мен напълно е нормално. Нормално е да си се представяш като такъв, какъвто искаш да бъдеш.
Помисли само! Имаш мечти и ги следваш, искаш нещо в живота ти да се промени. Поставяш си промяната като цел и започваш да я преследваш, докато не я настигнеш. Но по пътя си към успеха срещаш трудности. И имаш нужда от мотивация, за да продължиш напред, защото знаеш, че пътят не е крайната цел. Тогава просто за няколко минутки се затваряш в себе си и прекрачваш портите на твоя свят, вътрешния ти свят, който въображението ти гради. В него си такъв, какъвто искаш да бъдеш.
Човек не може да живее постоянно във вътрешния си свят, защото губи връзка с реалността. Не губи обаче вътрешния ти свят. Не го приемай като нещо ненормално. Приеми този свят като мотивация да продължиш да се развиваш. Лесно е да си представим нещо, трудно е да го превърнем в реалност. Срещаш трудност? Не си единствен! Човек пада, изправя се, скача високо, пак пада, пак става и т. н. Развивай се и помни, че онова красиво местенце, създадено от въображението ти винаги ще те приюти, но истински силен е този, който се променя в реалния свят (имам предвид положителна промяна).
Успех! :)
<<СаМоТнИяТ вОйН>>

12.   Спокоино напълно те разбирам. Аз също го правя... и не си мисли че нещо не ти е наред. Всеки си мечтае от време на време:-)!

13.   Не само ти постъпваш така - в повечето пъти, когато съм се чувствала по начина по който и ти си се чувствал просто съм ''отлитала'' някъде много на далеч.. в един нереален свят.. Понякога, това може би ме спасява и ме кара да се чувствам щастлива.. знаеш ли може да изглежда детско, но, това поне за малко ме освобождава от нещата, които в реалния живот ме тревожат.. От моя гледна точка, това ми се струва нормално, но въпреки, това знай, че от реалността няма да избягаш.. (Това си го казвам и на себе си )...

14.   Аз мисля, че е напълно нормално. Аз съм по същия начин, само дето вместо да слушам музика чета книги. Така че не се притеснявай! :)

15.   Естествено, викат му се мечти! Ако не бяха те и трябваше да живеем само в реалността, то живота щеше да бъде много по-труден! Именно тези фантазии ни спасяват от проблемите.

16.   Напълно... след като една голяма част от живота ми е преминала точно по този начин -бягство...

18.   Благодаря много на всички за хубавите отговори. Отдавна го правя но чак в последно време се замислих и наистина се изплаших като осъзнах как всъщност изглежда от вън. Бях готов да повярвам, че имам психични проблеми (колкото и смешно да ми звучи сега). Благодаря много отново за отговорите, четох ги всички с усмивка на лице и се почувствах... нормален. Благодаря ви много, тези пет минути които всеки от вас е отделил за мен ме направиха наистина щастлив. Пожелавам ви на всички много успех и здраве и да постигнете всичко което искате. А на мен да започна леко по леко да вадя част от фантазиите в реалния свят.
---от автора!

19.   Все едно чета пост писан от себе си. Авторе, в момента правя това, което ти правиш

Слушам музика и си мисля за... сили, летенето винаги ме е грабвало.

И аз съм се чудил дали е нормално, все пак съм на 20 пък си мислиш за нещо, което е от филми, анимета, манга и т. н.

20.   Ти мечтаеш, не бягаш от реалността. Напълно нормално е, но се опитай да направиш всичко възможно, за да сбъднеш желанията си!
,,Единственото по - хубаво от мечтите е тяхното осъществяване''
- Неизвестен автор