Споделена история от Тинейджърски

Помощ!Не мога да завържа разговор с момче!
Нуждая се от помощ. На 17 съм и още не съм имала връзка, която да ме впечатли много. Харесвам момче, но той спортува и пътува доста, ходихме заедно на кино и в училище говори, но е прекалено сковано разстоянието между нас. Постоянно аз трябва да задавам въпроси, ако искам някакъв разговор да се проведе, защото иначе ще стоим само на спорт и тук там да се включи и името на бившата му приятелка, която вече има приятел и отдавна я продължила, но мисля, че той не е. Може би там е проблема, а може би и в това, че и двамата сме срамежливи.. поне така мисля. За себе си знам, че и от най-малкото вече бузите ми пламват. Не мога да говоря с момчета, а се опитвам.. завиждам понякога на момичетата, които си говорят спокойно с тях или просто една от най-добрите ми приятелки излиза само в компания на момчета. Канила ме е, но аз просто не се вписвам.. наистина не знам какво би трябвало да правя! Приятелка ми каза, че въпросното момче, за което говоря ме харесвало по начина, по който ми говорели по начина, по който ме гледал! Не вярвам в такива неща и не знам как да подходя, за да разбера дали е така. Да съм директна.. не мисля, че е най-добрия начин. Моля, дайте ми съвети! :)

Коментари

1.   Просто я преглътни тази пуста срамежливост. Повярвай ми, знам много добре какво ти е. Колко неща съм изпуснала заради нея не е истина. От личен опит ти казвам, че е по-добре да даваш направо и евентуално да те отхвърли, отколкото да оставиш така нещата и после да се питаш: "Ами, ако...?" Не е лесно, но имай малко повече вяра в себе си и да не ти пука.:)

2.   историята ми е същата и аз съм много срамежлива

Terry bear

3.   бъди по-отворена и не мисли какво ще говорите. то само ще си дойде. ако няма за какво да си говорите - лошо.

4.   Може да се каже, че преди време и аз имах същия проблем.. Бях срамежлива.. Постоянно се чудех, каква тема да подхвана само и само да няма мълчание, но все удрях на камък.. Но със времето осъзнах, че, ако искам да постигна нещо трябва да се боря и така постепенно се отпуснах :) И в момента успявам да си говоря свободно без да се притеснявам.. Е, всъщност не е изчезнало напълно притеснението, нормално е да го има, но поне е в малки количества и така имам възможността да си общувам много много по свободно! Моят съвет е просто да се опиташ да се отпуснеш (разбира се няма да стане веднага, но с времето ще се получи) Успех!

5.   То за един разговор няма нужда от много въпроси. Важното е обща тема да има и става лесно.

6.   Просто му кажи че го харесваш и неочаквано го целуни по устните. Не френска или засмукваща, просто лека целувка по устните. Изпробвали са го върху мен и гарантирано работи :)

7.   Към номер 2: срамежливостта придружена ли е с друго чувство

8.   Донякъде съм като теб, донякъде не. От една страна аз мога да говоря с момчетата, да си излизам с тях и даже повечето ми приятели са момчета и си се шегуваме и ни е весело, затова успявам и да говоря с този който харесвам, имам опит в разговорите с другия пол. За жалост ме е срам като ме изпитват или ако трябва да се катеря по въже или нещо да правя, което хората ще ме гледат, примерно. Една моя приятелка беше така срамежлива и малко се отпусна и ще ти кажа как. Тъй като си на 17 и още не можеш да ходиш по дискотеки за над 18, ако си от София те съветвам да потърсиш тийн партита, те са от 5 до към 9-10 и се събират много хора, хубави момчета, пият, танцуват, става весело, иди на някое такова с приятели и пийни ама малко, не не напивай като свиня, просто за настроение и се отпусни, така ще ти дойде смелост за флиртуваш с някой и ще ти даде опит и ще знаеш след време как да се справиш. Чувала съм, че и в други големи градове го има, не само в София, просто се поинтерусувай, моята приятелка така стана доста повече говореща и не сражежлива.

9.   Покани го на среща, искай да излизате повече. Като сте само двамата може да се отпуснете. Ако не ти отказва значи те харесва, ако тръгне да те мота и да увърта го зарежи.
Успех!

10.   Може би просто си прекалено наивина и глуава да се занимаваш с човек, които не проявяа интерес към теб :)

11.   Изморен съм, след малко ще лягам. Затова прочетох само историята.
Обаче аз обикновено, когато искам да завържа разговор отивам в компанията или до човека и започвам да слушам или чакам да каже нещо, или аз да се сетя нещо общо. И тогава когато мисля, че мога да изразя мнение или да кажа нещо по въпроса просто го казвам, в резултат аз съм много добре приет на всякъде.
Обаче и аз не съм всесилен и затова и аз трудно завързвам разговор с някой/я мълчелив/а, които/която ми отговаря сухо с една дума. Ами то с такъв/а как може да се води диалог, макар да са се опитвали прилича по - скоро на монолог.
Та аз бързо, ще зарежа разговор с някой/я която не умее да каже две думи, не ми трябва да и вадя думите с ченгел има и по - приказливи. Пък и мога да си разсъждавам и сам, ако нямам събеседник.
Пък това дали да питаш директно, ами мен само така са ме хващали за партньор, и то при проявена тяхна инициатива иначе най - много да станем добри приятели.
Обаче трябва да знаеш и човека който те харесва какъв е, аз не се плаша да продължа отношенията с някоя която ме харесва, но аз не желая да съм с нея. Но има и такива които биха се отдръпнали.