Споделена история от Тинейджърски

Инстаграм
Здравейте, приятели :) чувствам ви близки, тъй като постоянно чета истории на сайта, а ето, че дойде и моя ред да ви поискам съвет.
Става въпрос за инстаграм, където качвам снимки и имам доста последователи, които ценят лошите навици, за разлика от мен и въпреки че не съм съвсем себе си в този акаунт, ми харесва да го водя и да знам, че хората се интересуват. Та качвам снимки на цигари и алкохол понякога, но примерно са ми в ръката или оставени някъде, без да ги употребявам, не ме влечат просто. Проблемът е, че нашите наскоро започнаха да се ровят в инстаграм и да ме търсят, тъй като знаят, че отделям време за там и споделям някаква част от ежедневието си, което не трябва да ви навежда на мисълта, че не споделям с родителите си. Те видяха снимките на цигари и т. н. и сега са много разочаровани, въпросът е как да ги убедя, че не го правя наистина, а е само заради последователите.. за мен това е изкуство. Не искам да задълбавам в темата за изкуството и хората, но чрез такива постове ги карам да ме слушат, а докато ме следят се старая да ги обогатявам и духовно.. наясно съм, че звучи странно, моля за помощ, КАК ДА ИМ ОБЯСНЯ? :)

Коментари

1.   Кажи им просто че това е вид фотография и просто се влияеш от модата и интересите на хората и си решил да направиш това за да покажеш че имаш усет към "модерната" фотографията един вид че го правиш за последователите си или феновете си така да ги нарека,но това са просто снимки ако ги употребяваше ще да качваш снимки как ги употребяваш.Това е нещо като сценично поведение.Но реално погледнато показваш това което хората искат да видят.

Дано се вържат :)

2.   Просто им кажи, ако не ти вярват да те душат всеки път като се прибираш и да ти следят парите. Ако наистина няма какво да криеш, това е вариантът. Колкото до фотографиите.. предполагам знаеш, че това е АДСКИ комерсиално и изтъркано. Снимки на цигари, на дим, на уиски, на "свръхсмислени" статуси от Коелю и тем подобни. Ако е само заради последователите, няма лошо. Хубаво е да знаеш, че това е глупаво и изтъркано. Изкуството не е винаги там, където го търсят хората.

3.   Ако не си ги лъгала досега не виждам защо да ти нямат доверие. Кажи им да ти направят тест за алкохол и наркотици и да видят резултатите.

5.   Днешните деца.... просто нямам думи, вместо да висиш пред този лаптоп можеш да станеш и да кажеш обичам те на майка ти или на баща ти да им помогнеш с нещо да отделиш време за нещо друго, знаеш ли колко хора ти виждат там снимките и работите дето публикуваш цял свят всеки от всякъде може да ти копира снимките или да ги види. Това един ден ще ви съсипе живота... Аз като бях малък на 12-13 години на вън бях до полунощ майка ми се караше и викаше през прозореца да се прибирам колко съм се крил да играя и още много работи който сега вие не можете да правите заради тези компютри. Аз да не мислиш, че като малък съм имал такова нещо... не на мен първия телефон ми беше на 20 така че, ама съм жив нали.

6.   Кажи им това, което наистина става. От това, което сподели се разбира, че не си от този тип хора. Обясни им, че хората се интересуват от такива неща и въпреки, че не си заинтересуван/а от това да си тровиш живота. Ако за теб това е наистина важно, или или пък интересно - те ще разберат.

Късмет! :)

7.   Номер 5 - Поредния консервативен тип, който търси къде да си избие комплексите. Ние сме ново поколение. Компютрите со неизменна част от ежедневието ни, живеем в съвсем други времена, достъпа до технологии е много по-лесен от колкото по ваше време. С цялото ми уважение, но поколението преди вашето също е намирало неща, които правите за кусури. Просто няма как :)

8.   Номер 7 - поредният съвременен тип ;Д Това, че сега нещата са така, не значи че така е редно и правилно, нали знаеш? Децата стоят пред компютрите, надебеляват, разболяват се, развалят си очите. Това е искал да каже номер 5. Аз съм точно в средата между него и теб. Видял съм и 2те "епохи" и мога с ръка на сърцето да ти кажа, че животът докъм 2003-2004 беше десетки пъти по-добър. Ти няма как да го знаеш, но недей да си мислиш, че като чаткаш по Ай-пада и си хванал Господ за шлифера.