Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с изпотяването
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години и откакто съм в пубертета имам сериозни проблеми с изпотяването. Независимо с кавква дреха съм, дори и през зимата, се изпотявам наистина много. Притеснява ме това, че се появяват неприятните кръгове по дрехите около подмишниците. Всичките ми дрехи за черни и бели, за да не си личи /толкова много/ когато се изпотя, но въпреки това пак се забелязва. А сега лятото-дори и с потник си личи страшно много. Не знам какво да правя, много ме е срам, защото дори не мога да си мръдна ръцете...
Моля Ви, споделете мнението си относно проблема ми и съвет как мога да се справя с това, защото не знам какво да правя.

Благодаря :))

Коментари

1.   Виж какво, има едни дезодоранти стик против изпотяване, вземи си от тях, препоръчвам ти на nivea и се продават в магазините за козметика. Въобще не са скъпи и са мн ефикасни. ;)

2.   гласувам за Нивеа с две ръце :) доволна съм много от дезодорантите им, но не мисля, че поддържат сухота, затова пробвай със стикове. при обилно потене рол-оните пък са абсолютно табу. ще следя темата, понеже и аз имам подобен проблем и ми се иска да чуя дали някой няма да спомене нещо, свързано с прием на храна/таблетки или избягване на неща, които водят до обилно изпотяване.

3.   Благодаря Ви! Попринцип използвам обикновени дезодоранти на Нивеа, Гарниер или Рексона, все по-известни марки, но за валост нищо не ми помага. Ще пробвам със стик или рол-он.

4.   Отиди на лекар, може да имаш проблем с потните жлези, но може и да е само от пубертета. Аз също имам само бели и черни дрехи по тази причина, Използвам Фа дезодорант и Фа ролл-он може и мъжкия и като чели от известно време нещата са по - добре

5.   Аз съм в абсолютно същото положение, мила, разбирам те напълно. Още с влизането ми в пубертета започна потенето и при мен. Ние сме момичета и това е едно от най-неприятните неща. Купувала съм си на най-различни марки и съм най-доволна от Nivea Double effect, но мисля да пробвам и останалите да видя дали ще ми харесат. Наистина ти препоръчвам тази серия, много съм доволна от нея.

6.   Аз също имам този проблем. Един приятел ми каза, че на тяхните са им подарили някакъв камък, който предотвратявал изпотяването. Просто трябвало да се потъркаш с него. Каза ми че действал, но не бил много евтин. Трябва да попиташ лекар.

7.   ODOREX ;)

8.   сода за хляб смесваш със съвсем малко вода, и сместа я мажеш на чиста туко-що измита кожа на подмишниците.
Нека сместа постои 10-15 минути, после измий. Прави го поне 1-2 седмици всеки ден. Като се измиеш може да си сложиш дезодорант (анти персирант) ПОМАГА 100 %, аз имах същия проблем, и през зимата и през лятото, в минутата, която изляза и край :D:D но това наистина помага!!

11.   Аз също използвам Одорекс ДЕО, но на мен не ми действа 10 дни, а 4-5.. Отначалото нямах дори капка пот върху блузата си, щом дори ходих на тренировки с цветни блузи през лятото и то вътре в зала.. Но вече започна да не ми действа много.... :( Пробвай го ако искаш, на теб може да ти подейства ;)

12.   Става въпрос за често срещано състояние, което е известно под името хипехидроза. Обикновени дезодоранти няма да помогнат, трябва ти дезодоран с алуминий, продават се в аптеките. Ако не помогне има и други доста по-скъпи възможности като инжектиране на ботокс и оперативно отстраняване на потните жлези.