Споделена история от Тинейджърски

Не мога да превъзмогна чувствата си
Не знам как да започна тази си изповед. Изпитвам безгранична обич към доведената си сестра, но от онази, която всички ще осъдят. Историята ми няма да е еротична и пикантна, просто имам нужда да споделя. Не искам да звуча и като загорял псевдописател, защото не ми е това целта.
Аз съм на 20. Родителите ми са разведени от бая години, от 3 години баща ми си има ново семейство и заварена дъщеря. Когато я видях преди 3 години, не ми направи никакво впечатление, беше на 13, тъкмо в пубертета.
Не съм поддържал връзка с това семейство тогава.

Случиха се едни мизерии, няма смисъл да разказвам и аз се преместих при баща си преди известно време. Тогава се започна и проблема ми.
Това момиче сега е на 16, само ще кажа, че е мечта. Дали защото съм имал възможност да живея с нея и съм я опознал, не знам, не мога да опиша чувството.
Имал съм 6 приятелки досега, но никоя не ме е омагьосвала така.

Безнадежден съм, срамувам се. Иска ми се понякога да изчезне всичко и всички, да може да сме си само двамата. Нищо лошо не съм и няма да и направя. Не съм като "героите", които си следват инстинктите и не мислят. Не искам да я нараня, просто понякога имам чувството, че не мога да се контролирам. Когато седне при мен, например, ми коства много усилия да не се издам. Да не разбере, че вътрешно се побърквам. А същевременно толкова ми се иска да я докосна, на повече не се надявам.
Последния път, когато тя се настани до мен, започна да ми дърпа телефона, да си търка краката в моите и да ръкомаха. Неимоверни усилия ми костваше да се контролирам тогава, а тя ме попита какво ми е. Бързо излязох от ситуацията, като казах, че от жегата ми прилошава.
Не знам дали тя разбира какво се случва. Държи се много невинно, но в моменти като горния, си мисля, че е напълно наясно и ме изпитва.
Опитах да не мисля за нея. Студент съм, не съм се прибирал вкъщи по 2-3 месеца, само, за да съм далеч от нея, но така се чувствам още по-зле. През лятото съм си в нас, няма как. Ходих с приятели тук и там, пак да разведря обстановката, но свърших парите, а и вече нямам желание.
Всичко ми е сиво, само тя внася цвят. Не ми се излиза, не ми се прави нищо. Нямам апетит дори, преди не бях толкова зле. Не мога да си я избия от главата.
Излизаме двамата понякога, макар че не знам дали е добра идея. Като видя някой да я загледа и се отключва някаква огромна агресия в мен. Например преди няколко дни ме извика на дискотека. Не ходи по такива места, но я бяха поканили, както и да е. По едно време някакъв мъж дойде да я вика на тяхната маса, тя се притесни, аз скочих да я защитавам. Тръгнахме си, а тя ме попита дали я обичам. Казах и "има нещо" и тя ми каза, че винаги съм бил адски загрижен за нея. А аз самият не знам, загрижен ли съм или това е болната ми ревност.
Опитвам се да не съм близо до нея, но понякога се предавам.
Баща ми разбра, че имам по-специални чувства. Едва ли знае колко съм влюбен, а и едва ли му пука... Каза ми, че това е позор, идиотска идея и ако "кривна от пътечката", то за миг не би се поколебал да ме изхвърли. Най-често повтаряше, че това е срам и позор.
Съжалявам, че съм такъв, и аз се срамувам, макар че нищо лошо не съм направил. Не съм я обидил, не съм я наранил... Проблема си е само мой и не знам как да го преодолея. Да ходя на психолог ли? Разстоянието не лекува, поне в моя случай се депресирам още повече. Зле съм...

Коментари

1.   Щом собственият ти баща ти казва, че ще те изгони от вас по-добре си трай.. Когато вече можеш да живееш сам и няма да има кой да те гони, ако искаш и кажи и ако мислиш, че ще се почувстваш по-добре.. Няма смисъл да ходиш на психолог просто опитай са де разсейваш с нещо друго, колкото и трудно да ти е.. знам че е побъркваща тая любов все пак аз съм на 18 и ще се местя в друг град само за да съм с приятеля си.. не прощава това чувство..

2.   Любовта не пита. Не пита кой, не пита кога, не пита защо - просто в един даден момент се появява, особено в случай, в който имаме близост с даден човек. Сега ти е трудно, не знаеш какво да направиш... От една страна баща ти, от друга - това как да прикриеш чувствата си от момичето. Не се отчайвай. На твое място аз щях да се опитам да я спечеля. Щях да съм често около нея, да се забавляваме заедно, да се привържем един към друг. И когато си сигурен, че всичко върви добре и изглежда, че тя изпитва нещо по-силно към теб, признай ?. За да придадеш цвят може да ? подариш букет с цветя или нещо, което обича. Мисля, че ще се зарадва. (Например, аз бих подарила на момчето, което обичам лебед - символ на вечната любов. ) Покажи ? колко мило момче си, също така и загрижеността си към нея. Не се предавай. Изглеждаш добро момче и вярвам, че ще успееш. Ако баща ти попита, може да му кажеш, че си се заблудил и че изпитваш само приятелски чувства към нея. А по-късно ще му признаеш. Още по-хубаво ще стане, ако и двамата му признаете. :) Нещо, което е по-силно от страха, е надеждата! Не се срамувай от любовта! Това е най-хубавото нещо, което може да се случи на един човек... Дано съм успяла да ти вдъхна сили по някакъв начин. Всяко зло за добро. Всяка болка за щастие.

3.   Според мен не се отказвай заради глупости. Все пак имаш силни чувства, а и на 20 би трябвало да не са просто тинейджърско увлечение. Накарай я и тя да се привърже към теб. Както си го описал мисля, че има голяма вероятност да сподели чувствата ти. После й кажи, но се крийте, странно е все пак да живеете заедно и то с родителите, а ти си по-голям, та за вашите ще е супер извратено, макар че не е. Като стане на 18 се изнасяйте и им кажете и това е. Няма нищо нередно, че си се влюбил, все пак нямате никакво роднинска връзка, а и намеренията ти не са злонамерени. (историята ме разчувства :') ).

Момиче на 16 :)

4.   Като си го представих и ми стана неловко. Кофти ситуация. Нищо ненормално, сбъркано или нередно няма в теб. Законът би позволил да водите съвместен живот, но след като тя навърши 18. Дотогава можеш да и споделиш чувствата си и да се криете. Няма какво друго да направиш. Аз бих и признал. Ако откликне ще чакаме момента, ако не - поне ще ми се изяснят нещата.